Cytat Napisał Marko112 Zobacz post
Nie mam dostępu do gazu, a taki z butli też nie jest tani do tego trzeba włożyć kasę na butlę, instalację, piec i co miesiąc płacić za gaz. Powiem tak - interesuje mnie takie rozwiązanie żeby co miesięczne rachunki były jak najniższe. Wolę zainwestować na początku np. 50 tys. i nie mieć później dużych rachunków niż iść po kosztach i później co miesiąc dużo płacić. A dlaczego podłogówka? Ze względu na komfort. To jest jednak inne ciepło niż z grzejników czy klimy. Dlaczego wodna podłogówka a nie np. kable grzewcze? Przy kablach ograniczam się tylko do prądu a przy wodnej podłogówce możliwości ogrzewania jest już dużo. Fakt że będzie fotowoltaika ale nigdy nie wiadomo jak będzie wyglądała przyszłość, a ja zawsze wolę mieć kilka opcji i możliwości do wyboru niż tylko jedną. Jeszcze jedno, ogrzewanie musi być bezobsługowe - nastawiam tylko temperaturę i zapominam o tym.
Gaz z butli na własność wychodzi tak samo jak ten z sieci, grunt to tankować latem gdy jest niższa cena. Doliczyć trzeba ~15 koła za butle z papierami, przyłączem do domu itd, Sam mam u siebie tak zrobione, teraz gdybym robił to dałbym PC + PV bo można nic nie płacić za ogrzewanie i prąd bytowy a gazu niestety nie naprodukuje sobie.