dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 108
  1. #1

    Domyślnie 100tyś na wykończenie domu -REALNE?

    Obecnie stan surowy otwarty (dom o pow. 155 m w tym 30m podpiwniczenie) jest dach opapowany i strop odeskowany, oraz instalacja elektryczna. No i ważne wszystkie media na działce (ale nie w domku).


    Czy zmieszczę się aby wykończyć domek w takiej kwocie (również kominek, kuchnia i łazienki) czyli tak aby się wprowadzic i narazie nic nie robić?
    Jakie sa Wasze dośwaidczenia?

  2. #2

    Domyślnie

    Myślę, że w Warszawie będzie ciężko. Może jak się wybierze b. tanie rozwiązania i ograniczy na razie do jednej łazienki. Jeśli papa jest w dobrym stanie, to można na razie nie pokrywać dachu docelowo. Większe szanse żeby się zmieścić jeśli sporo prac robi się samemu.
    Tomasz M.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar markus_gdynia
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    3.534

    Domyślnie

    Bardzo trudno wykonalne, a jeśli nawet tak to będzie to taniocha czyli tandeta. Policz dotychczasowe koszty budowy pomnóż przez współczynnik 1,5 i to będzie realna kwota na wykończenie domu.

  4. #4

    Domyślnie Re: 100tyś na wykończenie domu -REALNE?

    Cytat Napisał dzidas
    Obecnie stan surowy otwarty (dom o pow. 155 m w tym 30m podpiwniczenie) jest dach opapowany i strop odeskowany, oraz instalacja elektryczna. No i ważne wszystkie media na działce (ale nie w domku).


    Czy zmieszczę się aby wykończyć domek w takiej kwocie (również kominek, kuchnia i łazienki) czyli tak aby się wprowadzic i narazie nic nie robić?
    Jakie sa Wasze dośwaidczenia?
    Nie mam takich doswiadczeń, ale kolezanka wprowadziła się do domu gdzie nie ma podłóg, drzwi wewnetrznych, glazur i terakoty, do kuchni dała stare meble z bloku i zyje. Czyli plan minimum to pokryc dach, wstawić okna i drzwi zew. zrobic instalacje w srodku, otynkowac zainstalować kibelek, prysznic i umywalke - z tym w 100tys chyba sie zmieścisz. Nie wiem jak formalnie bedzie z odbiorem domu ale trzeba doprowadzic do takiego stanu zeby odbiór nastapił.

  5. #5
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Cytat Napisał markus_gdynia
    Bardzo trudno wykonalne, a jeśli nawet tak to będzie to taniocha czyli tandeta.
    Włos mi się na głowie jezy jak czytam takie posty. Możesz podać przykład DLACZEGO uważasz, że to takie trudne?

  6. #6

    Domyślnie

    Moim zdniem nie starczy, chyba że zaoszczędzisz na wykonastwie i jakości materiałów. Bedzie ciężko nawet jak sobie dachówke odpóścisz, w niektórych cześciach kraju (centalna i wschodnia Polska) jest nawet moda na pokrycia dachowe typu papa

  7. #7

    Domyślnie

    Witaj. Też buduję na Mazowszu, 30 km na zachód od Warszawy. Ponieważ dosyć skrupulatnie zapisuję każdy wydatek poczyniony od etapu stanu surowego otwartego, a teraz jestem prawie na finiszu, mogę podzielić się moim doświadczeniem w kwestii kosztów. No więc do tej pory wykończeniówka (drzwi zew, brama garażowa, okna, instalacje, tynki,wylewki piec jednofunkcyjny z zasobnikiem, grzejniki, projekty elektryczny i gazowy , instalacja gazowa wewnętrzna, doprowadzenie gazu od drogi, szambo ekologiczne, ocieplenie poddasza, część chemii do glazury i terakoty, zakup płytek do jednej łazienki, gresu do przedpokoju i kuchni oraz parkietu z drzewa egzotycznego tylko do salonu) pochłonęła kwotę 126 tys. A jeszcze przed nami zapłacić glazurnikowi dokupić chemię, pomalować ściany, zakupić i zainstalować osprzęt, grzejniki, piec, drzwi wewnętrzne, ułożyć podłogę w salonie i największy wydatek - kuchnia Same meble to koszt 10-12 tys i dolicz jeszcze sprzęt AGD. Wertuję namiętnie sklepy internetowe bo mam nadzieję, że może coś taniej A gdzie jeszcze schody wewnętrzne, pokój dziecka (nic nie kupione). Trzy małe sypialnie na poddaszu zostawiam na przyszłość Póki co z jednej zrobię garderobo- graciarnię (nie widzę szans na szafy wnękowe przed przeprowadzką. Przysięgam - nie trwonię pieniędzy ale też chciałabym cieszyć się widokiem swoich wnętrz. No i ważna rzecz - do tej pory nic absolutnie nie zrobiliśmy własnymi rękoma. Tutaj może możnaby odzyskać (czy też zaoszczędzić jakąś kwotę). A przed nami ogrodzenie, ogród, kostka tynk zewnętrzny (bo póki co szary brzydki klej ). Domek o prostej bryle, dach dwuspadowy, dwa okna połaciowe, żadnych lukarn i bajerów, powierzchnia całkowita
    podobna do Twojej, bez podpiwniczenia.
    PS. O kominku póki co tylko sobie marzę
    Na pocieszenie - gdybym wiedziała jaka to kasa przenigdy bym się nie odważyła na budowę. Dlatego nie przejmuj się, że teraz masz mało. Jakoś zarobisz, byle pomalutku do przodu.
    Pozdrawiam i nie zniechęcaj się

  8. #8

    Domyślnie

    Moim zdaniem 100 tys to wystarczajaca kwota na wykonczenie domu o powierzchni 150m2 no chyba ze chcesz klasc marmury na sciany i na podlogi jak czytam wypowiedzi o kosztach budowy waszych domów to mnie strach oblatuje tez buduje dom ale tak astronomicznych kwot nie wydaje na budowy co inni!! Widomo jak sie chce wziasc profesjonalna firme to ona sobie policzy odpowiednio ale jak sie wezme zwyklych wykonawców i samemu metoda gopodarcza sie wpomoze to kwota 100 tys wystarczy spokojnie i powinno jeszcze zostac. Wykonczenie lazienki u mnie ma 15 m2 wynioslo z materialem 4 tys pokoje w takiej samej cenie gdzies wychodza wiec sobie policz ilosc pokoi razy góra 4 tys jeden i ci wyjdzie caly koszt wykonczenia. Do tego trzeba jeszcze doliczyc piec i instalacje centarnego ogrzewania.

  9. #9

    Domyślnie

    Bladyy, łazienka na 15 m2 kosztowała Cię 4 tys.? Może pod warunkiem, że jesteś przy okazji fachowcem od układania płytek i to też wątpię.
    Terakota + glazura (łazienka mała 6m2, wysokość glazury - 2 m) to koszt 1470 (dokładnie zapisałam) + chemia - 400 zł+ robocizna (mam nadzieję, że nie przekroczy) 1500 zł, kabina 2600 + panel (tu mogłaby być niższa cena więc nie liczę panela) a kibelek a umywalka i jeszcze bateria do niej, a jakaś szafka a grzejnik łazienkowy. Mi wychodzi dużo więcej. Może wiesz gdzie kupować materiał a ja nie wiem? Wychodzi na to, że wyrzucam kasę w błoto
    Teraz kupowałam chemię i znów mało nie padłam ale co mam zrobić płaczę i płacę za te wszystkie kleje, wylewki, grunty, impregnaty, fugi

    Pozdrawiam

  10. #10
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Kabina prysznicowa 2600 zł ?? O i już widać gdzie można szukać oszczędności Ja kupiłbym kabinę za 800 zł - również solidna a jakby 1800 zł zostało mi w kieszeni.

  11. #11

    Domyślnie

    bladyy78 zobacz jaki to etap budowy
    Obecnie stan surowy otwarty (dom o pow. 155 m w tym 30m podpiwniczenie) jest dach opapowany i strop odeskowany, oraz instalacja elektryczna. No i ważne wszystkie media na działce (ale nie w domku).
    to jest niepełny stan surowy otwarty bo nie ma docelowego pokrycia dachowego

    brakuje:
    pokycie docelowe
    stolarka
    istalacje co cwu
    tynki
    wylewki +izolacje
    reszta instalacji elektrycznej
    elewacje
    kominet +dgp
    przyłączenie mediów
    wykończenie wnętrz
    itd.
    zmieścić się w 100$ jest trudno chyba że kosztem jakości materiałów

  12. #12

    Domyślnie

    Teraz własnie widac jak sie ma sprawa z wykonczeniami domów kazdy zarabia inaczej i kazdego satysfakcjonuja inne materialy ja bym nie dal w zyciu za kabine 2600 bo mnie na to nie stac mi tak jak popszednikowi wystarcza kabina za 800zl wiec wykonczenie domu zalezy od tego na co kogo stac i jakie ma wymagania co do wykoncenia. Z wykonczeniem jest podobnie jest z samochodem smochud mozna kupic za 40 tys nowy i za 400 tys oby dwa beda jezdzic ale sa innych firm kogo stac kupi drozszy kogo nie stac kupi tanszy. Wiec najpierw trzeba sobie zalozyc na poczatku co chcemy miec w domu jak chcemy miec dom wykonczony.

  13. #13

    Domyślnie

    powiem szczerze że jestem w szoku (w duchu myslałam że odpowiedzi będą pełne nadziejia tu aż włos mi się jeży).
    Dopiszę jescze że w 100tyś rzecz jasna nie uwzględniłam dachu czyli dachówki no bo narazie z papą da radę. Działka jest ogrodzona posiada dośc solidną bramę i furtkę. Jest też garaż z oknami.
    Liczę że hydrałlika instalacja gazowa i biłay montaż będę miła troche taniej rónież tynki.
    Ale ciekawa jestem ile trzeba liczyć na wykończenie dachu (ocieplenie) oraz ścian zewnętrzych, nie planuję również najdroższych glazór i podłóg czyli taki standard ale bez tandety bo np, wole kupić zamast 15 par drzwi tylko tyle ile jest niezbędnych.
    No i okna tu pewnie będzie szok cenowy
    A może macie (w Warszawie) jakąś godną polecenia firmę solidną i nie zabardzo drogą.

  14. #14

    Domyślnie

    Co do pokrycia dachu u mnie krcie dachu czli wiezba i pokrycie dachówka za robocizne place 30 zl za m2 co do materialu ja kupuje dachówke cementowa firmy braas po 26 zl za m2, istalacje u siebie robie kominkowa czyli komonek z plaszczem wodnym kupilem zwykly kominek i dorobilem do niego plascz wodny koszt 2 tys grzejniki sa od 280zł sztuka. Tynki tradycyjne to jest koszt 25zl od metra wylewki to sobie sam robie wiec robocizny nie licze ale steropian pod wylewko to 170zl za kubik grubosci 10 cm. styropian na ocieplenie 130 zł kubik + robocizna u mnie bierze tak jak za tynk 25 zł od metra.

  15. #15

    Domyślnie

    A jeżeli chodzi o kominek to kupiłeś kominek i dorobiłeś płaszcz czyli cena kominka + 2tyś. My liczyliśmy kominek z płaszczem wodnym około 5 tyś ale teraz zastanawiam się czy nie zrezygnować z płaszcza bo wybieram droższą opcę w przypadku pieca gazowego. W kwesti ogrzewania mam zdanie że nie należy optaniać bo potem napewno sie to zemści.

    A jezeli chodzi o dach to tak jak pisałam zosanie narazie papa dachówka jak Bóg da. Wydaje się solidny w domu jest suchutko więc wyobrażam sobie że należy ocieplić go od strony wewnetrzej czy może cos jeszcze.
    A te ceny które podałeś to są juz z materiałem czy sama robocizna?

  16. #16

    Domyślnie

    dodam że nie bjorę ekip buduje z ojcem czyli nie ponoszę kosztów robocizny,ale na tym etapie którym jestem wiem że stówa to bardzo maly budżet aby wykończyć dokładnie z tego etapu jak ty masz. Pare tysiaków napewno do tej stówki dołożysz żeby się wprowadzić

  17. #17

    Domyślnie

    Kominek mam zwykly za 1200 zł do tego mam dorobiony u fachowca plaszcz wodny zawiozlem mu caly kominek i on mi dorobil do niego plaszcz, za dorobienie zaplacilem 800zł kominek jest juz sprawdzony bo taki sam zakladał mój wójek i ogrzewa nim dom o powierzchni 200m2 dziala u niego bez zarzytu od 2 lat. Co do cen to napisalem robicizna tynk tradycyjny 25 zł + kupowalem material ocieplenie 25zl i ja tez kupuje material. Powiem tylko tryle jak dzwonilem po fachowcach to ceny sa zróznicowane ale znajomy polecil mi ludzi i oni sa salidni i tani wiec nalerzy szukac dobrych i tanich fachowców. Jak bym wziol firme to by mnie nic nie interesuje zrobia szybko i fachowo ale to kosztuje raz tye wiec nalezy sie zastanowic i dobrze poszukac.

  18. #18

    Domyślnie

    Nie da rady

    Mam dach,okna,instalacje elektr. co,cw , wylewki, tynki i okna.
    I licze jakies 120 000 bez bajerow. Oczywiscie zero wlasnej roboty.

    Brakuje
    -sufity (ocieplenie poddasza)
    -szambo plastikowe
    -drzwi wewn
    -piec
    -grzejniki
    -ocieplenie z zewn
    -balustrady
    -schody
    -podlogi
    -lazienki
    -pompa do studni


    Pozdrawiam

    Mobby

  19. #19

    Domyślnie

    bladyy78
    Kominek mam zwykly za 1200 zł do tego mam dorobiony u fachowca plaszcz wodny zawiozlem mu caly kominek i on mi dorobil do niego plaszcz, za dorobienie zaplacilem 800zł kominek jest juz sprawdzony bo taki sam zakladał mój wójek i ogrzewa nim dom o powierzchni 200m2 dziala u niego bez zarzytu od 2 lat.

    A czy mozesz mi dac jakis namiar bo to jest 3 tyś do przodu było by fajnie mieć je w kieszeni a przy tym piszesz że się całkowicie sprawdza,

  20. #20

    Domyślnie

    Ja nie będę mieć studni bo woda na działce ani szamba bo za miesiąc będzie tam kanalizacja miejska.
    A jak Mobby liczysz te koszty jakaś staraszna kwota Ci wychodzi na to wykończenie (to oczywiscie o którym piszesz\wymieniasz)

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony