dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 6
Pokaż wyniki od 101 do 108 z 108
  1. #101

    Domyślnie

    Przy 100 tys. to będzie niezła gimnastyka. Najgorsze są pokusy bo tyle ładnych rzeczy na rynku. My staramy sie trzymać planu finansowego ale właśnie ulegliśmy kupując sypialnię, na którą nas nie stać. I to jeszcze odchudzoną - tylko łoże / bez materacy/ i dwie szafeczki nocne. Ale jak zobaczyłam różnicę w wykonaniu tj. okładzinie to nie mogłam kupić tej dużo tańszej chociaz wzornictwo dobre. I z takimi wpadkami trzeba sie liczyć...

  2. #102

    Domyślnie

    rospisujecie się o drzwiach wewnetrznych armaturach i glazurze, a tu tych 100 może nie starczyć na wcześniejsze etapy

  3. #103
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Jasne że tak

    Generalnie jak ktoś ma wystarczająco pieniążków to nie zważa na bryłę budynku, kształt i konstrukcję dachu ilość okien, drzwi itd itd.

    Jak ktoś nie ma kasy, to szuka projektu o prostej bryle, dwuspadowym dachu itd itd czyli robi wszystko aby zminimalizować koszta.

    Jak ktoś z tych biedniejszych mądrze wybierze projekt (nie przewarościuje swoich możliwości finansowych) to za 100k PLN powinien postawić dom, zadaszyć go i wstawić okienka.

    A potem zbierać nastepne 100 na wykończenie domu

  4. #104

    Domyślnie

    Dlatego osobiście jestem zdania, że największe oszczędności powstają na etapie wyboru projektu.

  5. #105

    Domyślnie

    Cytat Napisał M@riusz_Radom
    Jasne że tak
    [...]
    A potem zbierać nastepne 100 na wykończenie domu
    Trochę off-topic (sorry): podobają mi się takie stwierdzenia -"pooszczędzać, dozbierać i budować dalej".

    Ile czasu trzeba aby ktoś z tych "biedniejszych" odłożył 100 tys pln ?

    Odkładając 2 tys miesięcznie (netto, po wszystkich innych bieżących wydatkach) to jest 4-5 lat plus inflacja. Całkiem długo. Za długo, bo stan surowy w tym czasie niszczeje.

    pozdr

  6. #106
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    manykes

    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    747
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    kwestia wymagań,mi by wystarczyło........

  7. #107

    Domyślnie

    Kończę wykańczać dom 145 m kw pow. użytk +garaż. i mogę powiedzieć, że 100.000 to duża kwota ale na wykończenie domu tej wielkości to niestety sporo za mała nawet jeśli zastosujesz materiały średnie jakości (czytaj o średniej cenie). Ja już gdzieś pisałem, że budowa stanu surowego otwartego to czysta przyjemność: niezbyt drogo, dom szybko rośnie. Dodam, że bardzo trudno jest wycenić dokładnie ile wykończenie domu będzie kosztować, ponieważ oprócz wydatków na podstawowe materiały wykończeniowe trzeba dokupić wiele innych drobiazgów, których ogólny koszt też nie jest mały. Nie mam w tej chwili podliczonych kosztów wykończenia mojego domu ale z całą pewnością przekroczą one 150.000 zł.

  8. #108

    Domyślnie

    noooo jesteśmy na finiszu glazura parapety itp
    no odpowiedziałem sobie sam na zadane pytanie nie da się wykończyć domu za 100 tys choć niewiele nam zabraknie myślę że ok. 30 tys choć w tym nie mieliśmy zamiaru kłaśc dachu za te 100 tys. ale zdecydowaliśmy się jednak zakończyć budowę już na tip top czyli z dachem
    całe podliczenie będziemy mieli za 2 mies. jak się już wprowadzimy do naszego domku niestety zrezygnowaliśmy już z neostrady i nie bardzo jest jak to opisać w necie
    jedno co moge podpowiedzieć nowo budującym to targować się targować i jeszcze raz targować
    za pierwszy etap czyli cała hydrałlika ogrzewanie piec kondensat wolfa z zasobnikiem warstwowym i pogodówka -zwany lodówką koszt całkowity 26 tys. w tej cenie grzejniki buderusa i ok.80 m2 podłogówki
    chyba najwięcej nieoczekiwanych kosztów to przyłącza gazu kanalizacii itp. pozdrawiam będe nie długo informował o poszczególnych kosztach
    niestety mam internet w pracy i nie bardzo mam czas pozdrawiam artur i kasia

Strona 6 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony