dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 6
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 108
  1. #41

    Domyślnie

    daj spokój, przecie na forum ne widać tej mizerii ale za to zawsze można wszystkich przelicytować odnośnie ilości wydanej kasy

    Naprawdę ciekawi mnie czy Michał Wiśniewski zagląda na to forum?

  2. #42

    Domyślnie

    te białe sš całkiem niezłe no i kosztujš całe 155 zł przyjmijmy, że wersja oszklona takich drzwi będzie kosztować około 300 zł
    Pamiętaj o serwecie na telewizorze.

  3. #43
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Cytat Napisał mimilapin
    Wowka, za całym szacunkiem,ale nie przesadzaj.
    Zapominasz chyba , w jakim standardzie wykonują mieszkania deweloperzy - Polskone to standard, nie tandeta.

    I nie zapominaj Wowka - standard, ale we własnym, nowym domu

    Co tutaj mają do rzeczy te hiszpańskie drzwi?
    Wiesz, że troszkę projektuję wnętrza.
    I tutaj akurat mogę z pełna odpowiedzialnością napisać - nieraz wydae sie mnóstwo kasy a efekt jest mizerny
    Z całym szacunkiem.... ale kompletnie nie zrozumiałaś moich trzech kolejnych wypowiedzi Przecież piszę o moich drzwiach Polskone, że są to drzwi średniej klasy.
    O drzwiach za 155 zł z OBI piszę zaś, że są to drzwi najniższej klasy z wszystkimi tego konsekwencjami.
    Wstawka o drzwich hiszpańskich dotyczyła przytyku sonala o zamieszkiwaniu w marmurach... też taka sobie zamierzona demagogia z mojej strony ....

    Czy teraz jest już zrozumiałe?
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  4. #44

    Domyślnie

    hmm ciekawa debata o dzwiach ale ja właśnie wybiore te max.za 400zł za komplet czyli licząc 12x400 do tego dzwi wzmacniane 800 no i zewnętrzne 3000
    no ale mam już wycenę okien mojego domku projekt krab-3 z archetonu
    wybrałem okna veka okucia roto frank 5 komorowe na parterze i na piętrze no i 3 komorowe w piwnicy cena z montarzem 9760,97 liczyłem 15000 czyli starczy nawet na rolety zewnętrzne no i jeszcze parapety ale nie mam jeszcze wyceny

  5. #45
    Guest

    Domyślnie

    Wowka
    najtańsze drzwi z polskone kosztują 145 zł brutto, z szybkami około 300 zł, czyli dokładnie tak, jak wyliczył Radom.
    Te z Obi to jak najbardziej może być wyrób Pol-skone.

    Prawidłowo zamontowane, po wszelkich mokrych pracach tak samo posłużą, a o tym piszemy - czy się da zamieszkać , czy też nie.

    Co innego instalacje, tutaj jak napisałam nie da się pewnych rzeczy przeskoczyć

  6. #46

    Domyślnie

    Wiadomo że jezeli chcę żeby było taniej to kupuję właśnie tańsze drzwi, podłogi, umywalki etc, a instalacje i inne tego typu rzeczy muszą być w jak najlepszym standardzie bo to wszystko bedzie potem procentować, lub jak kto woli może spowodować podwójny koszt.
    Sporządzając kosztorys kierowaliśmy sie właśnie takimi założeniami.

  7. #47
    Guest

    Domyślnie

    jestem ciekawa, jak to u Ciebie wyjdzie, bo ja właśnie dostałam wyceny na malutki domek i jestem tymi cenami załamana
    Fakt, brałam pod uwagę dość wysoki standard, by było z czego obcinać, ale i tak wychodzi mi o wiele za dużo.
    powodzenia, oby się udało

  8. #48
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    mimilapin - czy zwróciłaś uwagę, że mówiąc o średniej jakości drzwiach które kupiłem - pisałem o drzwiach polskone intersolid retro z futrynami regulowanymi

    Owszem. Polskone ma w swojej ofercie badziewiaste drzwi nawet za 143,30 zł brutto. Do tego musisz dodać futrynę za conajmniej 106,14 zł.

    Kolejny przykład z Obi-
    Proponuje wiertarkę za 34,95 - wygląda całkiem estetycznie a cena jest rewelacyjna. Z pewnością da się nią wywiercić pewną ilośc otworów. Pytanie tylko jaka to będzie ilość....

    Nie wszystko - co tanie jest dobre. Przeważnie oszczędzając płaci się dwa razy. Piszę o tym niestety z własnego doświadczenia.
    Ale masz rację z drzwiami za 143,30 da się jakoś mieszkać. Podobnie jak przedstawioną wiertarką da się coś niecoś wyborować.
    Powodzenia.
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  9. #49
    Guest

    Domyślnie

    Wowka
    to nie do końca tak z tymi porównaniami.
    Tak samo umyjesz się w umywalce za 100 zł jak i w bagnelli za 1200 zł, ale już np. fugi trzeba dać tak samo dobre do płytek z Opoczna za 30 zł jak i mozaiki Marazzi za 1200 zł.

    W przypadku urządzeń liczy się nie estetyka, ale trwałość, techniczne rozwiązania - i tutaj już zupełnie inna sprawa - wszyscy to piszemy,że na tym się nie da oszczędzać, co nie oznacza też od razu, że trzeba mieć najnowsze cuda techniki.

    Jestem poza tym zdania, że określenie badziewie co do drzwi jest trochę nie na miejscu. Jak oglądam nieraz mieszkania przed remontami - oj, jakże wielu chciało by takie badziewie, byle było nowe i spełniało swoje funkcje.

    Jeśli np. alternatywą dla starego mieszkania w 30 letnim wieżowcu ma być dom, to wolała bym te drzwi za 145 zł i metalowe ościeżnice, niż mieszkanie w mrówkowcu.
    Po raz kolejny - instalacje, ocieplenie itp. trzeba mieć w miarę solidne, natomiast co do wnętrz - na ile kogo stać, byle spełniło funkcje, a efekt zależy nie tylko od ilości wydanej kasy, to wiem na pewno.

  10. #50

    Domyślnie

    No właśnie (zgadzam sie z przedmówca w 100%) i takiego założenia się trzymajmy

  11. #51

    Domyślnie

    Ja podszedłem do oszczędzania poważnie i od samego początku.
    Ale jedna zasada:rzecz tańsza jak najbardziej ale trwała ,estetyczna i spełniająca dobrze swoją funkcję.
    Przykład:
    Czym pokryć dach?
    Trwała jest dachówka.Przeżyje mnie i moje dzieci.
    Cementowa jest tańsza od ceramicznej.
    Euronit jest tańszy nie gorszy i nie brzydszy od Braasa.
    Zresztą,nie będę siedział na podwórku i gapił się na dach.
    Biorę Euronit i tanie rynny Bryza.
    Oszczędność w stosunku do ceramiki i stalowych rynien-10-15 tys a może więcej.
    Dach ma prawdopodobnie tą samą lub przybliżoną trwałość i jest ładny.
    Przykład 2:
    Okna.
    Chcemy drewniane.
    Meranti jest trwalsze od sosny.
    Urzędowski jest fajny.
    Okna X są 25% tańsze i też fajne.
    Biorę X .
    Zrobiłem w miarę standartowe wielkości otworów.
    Oszczędność ok.5tys.

    Oprócz tego opieram się jak mogę agresywnemu marketingowi,który próbuje nam wmówić,że to i tamto jest w domu niezbędne!
    Efekt:
    -brak wkładów kominowych (oprócz kotła)-5tys
    -tania folia dachowa ,brak deskowania-kilka tys
    -kominy ze zwykłej,czerwonej cegły
    -brak folii kubełkowych,styropianu ekstrudowanego i innych temu podobnych.- ??tys
    Nikogo nie namawiam do czegoś podobnego.To sprawa indywidualna.Podaję tylko przykłady.
    Za to kupimy przepiękny piec wolnostojący Max Blank model Zenit.
    Bo mamy za co.
    Pozdrawiam.

  12. #52
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Czytam i czytam...rany julek drzwi wejściowe za 10 tys??? to ile w tym kraju sie k... zarabia??? Ja mam stalowe tłoczone Porty za poniżej 1 tys zł i jestem zadowolony. W firmie gdzie pracuje (dziale) są drzwi ładne z szybkami pcv lub stalowe za ok. 3 tys. A tu 10... No to normalne że za 100 tys takiego domku za chiny ludowe sie nie wykończy. A instalacje wewnętrzne to pewnie za 10 tys max...bo nie widać.
    Bez urazy zainteresowanych ,ale często właśnie takie obrazki widuję.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  13. #53
    Guest

    Domyślnie

    Mały - chodzi o wszystkie drzwi w domku, nie tylko wejściowe

  14. #54
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Cytat Napisał mimilapin
    Mały - chodzi o wszystkie drzwi w domku, nie tylko wejściowe
    Ups nie doczytałem.
    Ja za całośc nie zpałaciłem więcej niż jakieś 3-4 tys (porta).
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  15. #55

    Domyślnie

    tak czytam i zastanawia mnie liczba drzwi u niektorych forumowiczow, skad tyle drzwi Wam wyszlo - 12, 15 ?

    u mnie 2 lazienki, 3 sypialnie, salon, kuchnia, wiatrolap - z tego drzwi w sypialniach i lazienkach no i w wiatrolapie = 6 par drzwi

    przy naszych zarobkach musialabym zwariowac, zeby kupowac drzwi za 10 tysiecy - komplet

    zgadzam sie z przedmowcami - instalacje bardzo dobre - na kilkadziesiat lat,
    wykonczenie - takie, aby nie bylo zal wymienic za 10 lat

    w Muratorze lub MjM byl artykul jak np wyposazyc lazienke w 3 wariantach - tanim, sredniobudzetowym i drogim, eleganckim - czyli mozliwosci sa tylko trzeba policzyc i poszukac

  16. #56
    Guest

    Domyślnie

    Agniesu
    zależy od projektu.
    Można napakować w 100 metrowym domu klitki i kliteczki, typu wc, garderoba, spiżarnia, 4 małe sypialnie, łazienka, sień, wejście do garażu, pomieszczenie godpodarcze, kuchnia, gabinet
    a można tak jak ja - powywalać z projektu gdzie tylko się da i porobić otwarte przestrzenie, drzwi tylko tam,gdzie trzeba.

  17. #57

    Domyślnie

    no wlasnie Mimi, nie moge sobie wyobrazic w 150m domu 12 par drzwi
    no chyba, ze to wyglada tak, ze np drzwi do lazienki a w lazience jeszcze drzwi do schowka na szczotki,
    albo drzwi do kuchni i jeszcze drzwi do spizarki i drzwi do kotlowni z kuchni, no to rzeczywiscie wyjdzie troche

  18. #58
    Guest

    Domyślnie

    i tak jest w niektórych gotowych projektach, a miałam je znowu na tapecie, brrr

  19. #59
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Cytat Napisał pattaya
    Pamiętaj o serwecie na telewizorze.
    Zupełnie nie rozumiem Twojego zachowania. Czyli z tego wynika, że ktoś o odmiennych poglądach na temat drzwi jest burakiem i za grosz gutu nie posiada?

    Otóż szanowny kolego ja mam całkiem inny pogląd na rolę drzwi w domu - w mnie w domu i mieszkaniu drzwi przeważnie ZAWSZE były otwarte, zamykno je tylko na czas snu. Nie było czasu "DELEKTOWAĆ" się ich "pięknem", mało tego, z czasem drzwi zaczynają przeszkadzać i chętnie by się je pozdejmowało (co też w obecnym mieszkaniu uczyniłem) także na dobrą sprawę wytrzymałbym i bez nich.

    A Ci, któzy sądzą, że za 300 zł nie da się kupić PORZĄDNYCH drzwi powinni udać się na kurację antysnobową a do tego na swoich drzwiach sprayem wypisać cenę każdego z elementów.

    Nie daj Boże jeszcze ktoś je pomyli z takimi, które widział ostatnio w supermarkecie.

    PS: Widziałem własnoręcznie wyszydełkowaną serwetę na TV - wyglądała przepięknie..

  20. #60
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wowka
    Jasne, że się da.... Podobnie jak da się kupić samochód (np. Trabanta) w cenie kiepskiego odkurzacza.
    Ale czy o to chodzi?
    Znowu Waść zaczynasz

    Proponuje zacząć od wyjaśnienia do czego służą drzwi i jak często ich używamy.

    W przeciwieństwie do samochodu, którego wybór może mieć znaczne następstwa finansowe, drzwi mają jedną funkcję - zamykanie i otwieranie przestrzeni umiejscowionych za nimi.

    Jeśli kupisz auto w kiepskim stanie musisz się liczyć z nakładami na jego częste remonty i naprawy bieżące, drzwi kupujesz raz i o ile ich nie zniszczych nie musisz posnosić nakładów na utrzymanie ich w dobrym stanie.

Strona 3 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony