dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Drzwi balkonowe czy da się coś zrobić?

    Witam.
    Przeprowadziłem się do innego domu i przeraziła mnie nieszczelność w oknie balkonowym , dmucha wieje świszczy no wszystko co się da. Dom ma 10 lat, to co udało mi się ustalić, że prawdopodobnie producent to aluplast, a okucia to firma GU. Teraz zapewne nie będę ich regulować no bo pogoda średnia, a wkleiłem dodatkowe uszczelki i jest w miarę ok tylko coś czuję, że te uszczelki nie są najlepsze dla tych drzwi. Drzwi składają się z dwóch części, jedno rozwierne ze słupkiem, a drugie rozwierno-uchylne. Głównym problem tych drzwi jest to, że skrzydło rozwierne różni się na szerokości miedzy dołem, a środkiem około 5mm. Czy to oznaka źle osadzonej szyby? Drugi problem to przy skrzydle R-U występuje ten sam problem, a do tego profil na którym znajduje się klamka jestem wstanie ruszać około 1,5 cm. Czy da się to ogarnąć czy są to jakieś kiepskiej jakości ramy i nic z tym się nie da zrobić?

  2. #2

    Domyślnie

    Nie do końca łapię, w czym rzecz, ale u wielu producentów, jest regulacja docisku okna, jest pozycja letnia i pozycja zimowa. Przestawia się na ramie taki dynks i okna są szczelniejsze.

  3. #3

    Domyślnie

    Tak czułem, że średnio to opisałem. Wydaje mi się, że rama skrzydła jest kiepska, tak jakby nie była w ogóle wzmocniona. Na wysokości klamki jestem wstanie ruszać profilem w lewo i w prawo około 1.5 cm. Czyli mogę walnąć w profil i dojdzie bardziej do szyby i wtedy okno w miarę zamyka się albo pociągnąć i wtedy kicha. Mam nadzieję, że teraz skuteczniej wytłumaczyłem.
    O regulacji zimowej wiem.
    A i w jednym oknie mam tak, że dół okna już dotknął ościeżnicy, a góra ma luz, poprawia się to po zamknięciu, ale czy da się wyregulowac to tak, żeby równomiernie dotykało? Czy to wina montażu?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yaxiz Zobacz post
    Tak czułem, że średnio to opisałem. Wydaje mi się, że rama skrzydła jest kiepska, tak jakby nie była w ogóle wzmocniona. Na wysokości klamki jestem wstanie ruszać profilem w lewo i w prawo około 1.5 cm. Czyli mogę walnąć w profil i dojdzie bardziej do szyby i wtedy okno w miarę zamyka się albo pociągnąć i wtedy kicha. Mam nadzieję, że teraz skuteczniej wytłumaczyłem.
    O regulacji zimowej wiem.
    A i w jednym oknie mam tak, że dół okna już dotknął ościeżnicy, a góra ma luz, poprawia się to po zamknięciu, ale czy da się wyregulowac to tak, żeby równomiernie dotykało? Czy to wina montażu?
    Tą "ruchomość" profilu skrzydła jeśli jest problemowa likwiduje się wklejaniem punktowym szyby, do zrobienia dla rozgarniętego serwisanta. Silikon raczej się nie sprawdzi, odpowiedni klej, nie reagujący z tiokolem uszczelniającym pakiet szybowy.
    Drugi problem to może równie dobrze być brak płaszczyzny skrzydła jak i spaprany montaż, weź poziomicę i sprawdź. Ale to chyba nic strasznego, da się z tym żyć, podczas zamykania trochę docisnąć skrzydło żeby okucia złapały.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Trudno zgadnąć. Dobry serwis na początek zawsze sprawdzi regulację, potem szklenie, a na koniec ew. montaż.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #6

    Domyślnie

    A może przez przypadek będziecie w najbliższym czasie w, Rzeszowie? najbardziej obawiałem się tego ruchliwego profilu, ale skoro klejenie szyby pomoże to super. Był kiedyś gość co wstawiał szybę bo pękła, ale w drugim skrzydle to powiedział że takiego czegoś to on jeszcze nie widział i pokrecil tylko śruba Góra dół i tyle. Słyszeliście może o, dobrym serwisancie w Rzeszowie? Z resztą rzeczywiście dałoby się, żyć, poustawialem trochę to okno i jak dobije się ten profil do szyby to nawet nie obciera. Pierwszy raz ponoć od montażu klamka jest w pionie po zamknięciu. Także teraz szukać pozostało mi serwisanta ogarniętego.

  7. #7

    Domyślnie

    Wstawiona szyba w profil, powinna go usztywnić i co ważniejsze, ustawić dobrze kąty. Po to są podkładki, żeby wszystko było na swoim miejscu. Wziąć serwisanta, niech popatrzy, to i tak dużo taniej, niż nowa szyba

  8. #8

    Domyślnie

    Tak właśnie zrobię. Na wiosnę będę kogoś szukał, najważniejsze, że da się usztywnic ten profil, bo o to bałem się najbardziej. Bywa tak se drzwi nie chcą zamknąć się, dobije profil do szyby i nawet nie obciera także problem jest znaczny. No i drugie skrzydło pewnie też będzie trzeba przeszklic skoro różnica jest między dołem a środkiem szerokość różni się o 5mm

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yaxiz Zobacz post
    A może przez przypadek będziecie w najbliższym czasie w, Rzeszowie? najbardziej obawiałem się tego ruchliwego profilu, ale skoro klejenie szyby pomoże to super. Był kiedyś gość co wstawiał szybę bo pękła, ale w drugim skrzydle to powiedział że takiego czegoś to on jeszcze nie widział i pokrecil tylko śruba Góra dół i tyle. Słyszeliście może o, dobrym serwisancie w Rzeszowie? Z resztą rzeczywiście dałoby się, żyć, poustawialem trochę to okno i jak dobije się ten profil do szyby to nawet nie obciera. Pierwszy raz ponoć od montażu klamka jest w pionie po zamknięciu. Także teraz szukać pozostało mi serwisanta ogarniętego.
    Proszę się skontaktować z firmą Bemares

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony