dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Wyłaz dachowy

    Dzień dobry,

    W trakcie budowy zrezygnowałem z komina (będzie pompa ciepła i rekuperacja).
    Jestem teraz na etapie dachu i zastanawiam się czy montować wyłaz dachowy. (wykonawca twierdzi, że bez sensu, ale pewnie dlatego, że dla niego byłoby taniej )
    Czy jest sens montowania wyłazu w takim przypadku ? A może jest to wymagane tym bardziej, że w projekcie jest ?
    Jeśli będzie się coś dziać to będzie można zawsze wyjść po drabinie. Do krawędzi dachu jest około 3.20m.
    Dom parterowy z użytkowym poddaszem.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marzar2
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Psary
    Kod pocztowy
    42-512
    Posty
    237

    Domyślnie

    u mnie było trochę inaczej bo dach płaski. Też zrezygnowałem z włazu dachowego z dwóch powodów - ewentualne nieszczelności w przyszłości i główny - wnoszenie czegokolwiek na dach byłoby przez dom. Zrobiłem drabinę na elewacji domu od strony najmniej reprezentatywnej.

  3. #3
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał adamf88 Zobacz post
    Dzień dobry,

    W trakcie budowy zrezygnowałem z komina (będzie pompa ciepła i rekuperacja).
    Jestem teraz na etapie dachu i zastanawiam się czy montować wyłaz dachowy. (wykonawca twierdzi, że bez sensu, ale pewnie dlatego, że dla niego byłoby taniej )
    Czy jest sens montowania wyłazu w takim przypadku ? A może jest to wymagane tym bardziej, że w projekcie jest ?
    Jeśli będzie się coś dziać to będzie można zawsze wyjść po drabinie. Do krawędzi dachu jest około 3.20m.
    Dom parterowy z użytkowym poddaszem.
    A ten strych nad poddaszem użytkowym to ile ma do kalenicy ? Mam włazy dwa do każdej części dachu i użytkuje je bardzo .Chowam tam skarby rodzinne "przydasie". Chcesz po drabinie włazić na w/w stryszek ? Po co? Żeby spaść bez powodu? I którędy chcesz wchodzić po tej drabinie ? 3.2 m to niemało.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    A ten strych nad poddaszem użytkowym to ile ma do kalenicy ? Mam włazy dwa do każdej części dachu i użytkuje je bardzo .Chowam tam skarby rodzinne "przydasie". Chcesz po drabinie włazić na w/w stryszek ? Po co? Żeby spaść bez powodu? I którędy chcesz wchodzić po tej drabinie ? 3.2 m to niemało.
    Tu raczej mowa jest o wyjściu na dach nie na strych. Chyba że na dachu trzymasz "przydasie"

  5. #5
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Tu raczej mowa jest o wyjściu na dach nie na strych. Chyba że na dachu trzymasz "przydasie"
    Przepraszam zasugerowałem się poddaszem użytkowym. To prostując mam wyłaz dachowy szklany czyli małe okno dachowe gdzie poprzez strych nad poddaszem kominiarz wychodzi na dach i jakby coś to i ja mogę skorzystać. W takim razie jestem za zrobieniem takiego wyłazy mimo ,że kominów nie ma.

  6. #6

    Domyślnie

    Dokładnie tak. Chodzi oczywiście o wylaz na dach.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał marzar2 Zobacz post
    Zrobiłem drabinę na elewacji domu od strony najmniej reprezentatywnej.
    Ta drabina jest tam na stałe czy jest jakaś wysuwana?

  8. #8

    Domyślnie

    Dzien dobry Podpinam sie pod temat - jestem na etapie wyboru "akcesorii dachowych".
    Dach dwuspadowy, 40 stopni, do krawędzi dachu jest około 3-3.2m.
    W ankiecie inwestycyjniej do wyboru sa: wyłaz dachowy, ława kominiarska, drabinka kominiarska, stopnie kominiarskie, belki drewniane przeciwśniegowe, płotki przeciwśniegowe, haki przeciwśniegowe. Co wg was jest niezbednym minimum?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony