Cytat Napisał Kamil22 Zobacz post
Rekuperacja

Byłem również u znajomego w okresie letnim, który budował się 2 lata temu (120m2) ma reku (chwali sobie, jego żona nie) i w środku było (jak dla mnie) nie przyjemnie, jakby duszno. Jego żona otworzyła na chwile okno tarasowe i od razu poczułem tą świeżość. Pewnie zaraz ktoś napisze ze reku źle wykonane czy coś tam, ja nie uważam ze jest to technologia bez której się nie da żyć i komfort mieszkania spada. Ktoś kto buduje koło dużego miasta gdzie powietrze jest jak mgła(w przenośni ) robi reku i wcale się nie dziwie, tez bym zrobił w takiej sytuacji. Będę mieszkał na wsi, dalej od dużych miast i smogu czy smrodu u nas nie ma. Żona uwielbia wietrzyć a inna sprawa to taka ze nie mam ochoty po Ewentualnym wykonaniu Reku dochodzić się ze jest coś nie tak, a wyceny reku są również różne ze względu na to jaki jest kształt i ułożenie budynku, ten co zrobił za np. 10tys. ma dom 110m2 i kwadratowy, a inny za np. 25tys. bo dom w ułożeniu L i 170m2, z automatu idzie więcej materiału i innych rzeczy. od 3 niezależnych osób dostałem oferty na co najmniej 20tys zł. I mówili jest możliwość zrobienia taniej ale bez gwarancji zadowolenia. Wiec te 20tys poświęcę np. na 20lat większej opłaty za prąd bo żona wietrzy.

Wiec uważam że wszystko zależy od tego co kto potrzebuje i jakie ma możliwości( w tym finansowe), nie jestem osobą typu robię wszystko co nowe bo fajne i ktoś tez to ma, to i ja muszę, tylko robię to co uważam w mojej sytuacji za odpowiednie, napewno nie będę żałował mojego wyboru co do reku, bo po prostu nie będę rozmyślał jak by to było gdybym miał.

Co nie zmienia faktu, ze dziękuje za wszystkie sugestie i opinie względem Rekuperacji.
Ale sie uparłeś...
No latem siedziec przy zamknierych oknach tarasowych to trzeba byc fanatykiem reku.
Wszyscy ci tu mówią, że reku jest super. Ty nie masz, a mowisz że jest duszno.
Luz