dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Tanie wakacje w Ameryce Łacińskiej.

    Hej wszystkim globtroterom.

    Od dłuższego czasu z żoną, nosimy się z zamiatem pojechania na jednotygodniowe wakacje do Meksyku.
    Niestety są one dość drogie.
    Nie chcemy jechać na własną rękę, bo i języka nie znamy i boimy się.
    Wolelibyśmy pojechać z jakimś biurem podróży.

    Czy wie ktoś coś, o jakichś zniżkach?
    O generalnie tanich wakacjach w Meksyku?
    Był tam ktoś?

  2. #2

    Domyślnie

    w górę

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    W Meksyku byłem kilkukrotnie, (jednak już dość dawno temu), nie na wakacjach ale w ramach szkolenia kucharzy (jako instruktor) i wymianie doświadczeń zawodowych.
    W dzisiejszych czasach, (zrobiło się ciut niebezpieczniej), polecam pobyt (wakacje) w resortach zamkniętych tylko dla turystów.
    unde venis et quo tendis

  4. #4

    Domyślnie

    Chef Paul ma rację - oficjalne dane wskazały, że 2019 był najbardziej brutalnym rokiem we wspólczesnej historii Meksyku, ale tez miejsca typowo turystyczne, kurorty są w miare bezpieczne, więc jechać! Może warto rozważyć dłuższy pobyt? Tydzień to akurat wychodzi na zmianę czasu, różnica 7 godzin, przyzwyczaicie sie i pora pakowac walizki z powrotem Co jeszcze. Teraz jest wysoki sezon, więc raczej tanio nie bedzie, zwłaszcza w okresie naszych ferii zimowych (mazowieckie!) - ceny w polskich biurach ładnie wtedy rosną. Warto rozejrzec się za wyjazdem z biur niemieckich. Sama korzystałam z Bon Voyage i warto do nich zadzwonić, bo oferta na stronie nie zachęca, ale potrafią coś znaleźć. Kiedys miałam od nich dobrą oferte na BN z wylotem z Wawy! El Mundo też ma Meksyk w swojej ofercie. I chyba wakacje.pl oraz Rainbow. Na dobre ofery trzeba niestety polować, bo ceny potrafią się zmienić kilka razy w ciagu doby. Wybierając hotel zwróćcie uwagę na plaże przy hotelach - niektóre sa wciąż kiepskie po Katarinie. A poza tym to piekne miejsce, zabytki kultur prekolumbijskiech (Chichen Itza), kapiele w cenotach (warto kupic taką wycieczkę od lokalesów), pływanie z rekinami wielorybimi czy nurkowanie z bull sharkami - co kto lubi...

  5. #5

    Domyślnie

    Właśnie dlatego chcemy jechać

    Znaleźliśmy coś takiego:
    Price in UK: 7 days mexico holiday for 2 person: £606.
    Cena w PL: 10 dni wakacje w Meksyku: 14.000 zł

    Czy warto najpierw polecieć do GB i stamtąd do Mexyku?
    Czy to trzeba mieć angielskie obywatelstwo?
    Czy też za zaszczyt bycia polskim obywatelem zapłacić prawie pięć razy więcej w Polsce?

    Za Chiny Ludowe nie wiemy jak to ugryźć.
    Poza tym marzą nam się też Hawaje na dwa tygodnie, ale to później.
    Ostatnio edytowane przez Superior ; 03-02-2020 o 20:02

  6. #6

    Domyślnie

    Wakacje spokojnie możesz kupić, nie musisz miec obywatelstwa. Jesli jednak lot jest z Londynu, pewnie bedziesz musiał sam kupic doloty w obie strony i miec ewentualnie na uwadze czy nie trzeba bedzie zmienic lotniska. Nie ma z tym problemu, bo sa autobusy między lotniskami, ale trzeba to zgrabnie zgrac czasowo.
    Co do cen, to niestety płacimy i to coraz więcej Jeszcze 2 lata temu za dzisiejszy tydzień mozna była kupić dwa. Gdzieś czytałam, że firmy postawiły na strategię - wozimy mniej, ale drożej. Bilety na wyszukiwarkach też z Polski droższe. Ostatnio szukałam na interesujący mnie kierunek i na polskim skyscanerze bilet na ten sam lot (data, godziny, linia) były ponad 3 stówy droższy niż na skanerze szwedzkim! Tłumaczono mi, że szwedzki turysta jest pożądany, bo na miejscu wyda więcej, więc do biletu się dopłaca. Hm...

    To chyba tyle ode mnie. Lec i spełniaj marzenia. Podróżę to jedyna rzecz na którą wydajemy pieniądza, a stajemy się bogatsi!
    Byle jednak nie za dużo tych pieniędzy!

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Indy*go Zobacz post
    Tłumaczono mi, że szwedzki turysta jest pożądany, bo na miejscu wyda więcej, więc do biletu się dopłaca. Hm...

    To chyba tyle ode mnie. Lec i spełniaj marzenia. Podróżę to jedyna rzecz na którą wydajemy pieniądza, a stajemy się bogatsi!
    Byle jednak nie za dużo tych pieniędzy!
    Dziękuję Ci bardzo za wsparcie i doping.

    Co do cen...

    Te różnice są koszmarnie upokarzajce...

    Jak Polak czuję się fatalnie. 14000 zł za dziesięciodniowe wakacje!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony