dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Ogrzewanie gazowe

    Witam Państwa serdecznie. Jestem tutaj nowy i jednocześnie zielony w temacie ogrzewania gazowego. Mam pytanko... Otóż tydzień temu padł mi regulator pokojowy który był ustawiony na 21 stopni 24h na dobę. Po tej awarii ustawiłem sterowanie ręczne na piecu na 45 stopni. Temperatura oscyluje około 21 stopni 24h na dobę tak jak było na ustawieniach regulatora pokojowego .Która opcja jest bardziej oszczędna? Ręczne ustawienie czy regulator pokojowy? Piec to junkers euroline zw23-1ke. Dziękuję z góry za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie
    Ostatnio edytowane przez zxcvbnm3412 ; 02-02-2020 o 08:13

  2. #2

    Domyślnie

    Witaj.
    Najlepiej jest dostarczać tyle ciepła ile potrzebuje budynek (uzupełniać straty na bieżąco), dzieje się tak gdy kocioł dopasowuje swoją moc (moduluje).
    Jeżeli dostarczysz więcej ciepła to po pierwsze, nie jest to sytuacja którą sobie założyłeś, po drugie zwiększasz różnice temperatur (wewnątrz domu/ zewnątrz) co powoduje większą „ucieczkę” ciepła czyli stratę.
    Nie znam Twojego regulatora ani systemu grzewczego (domyślam się że grzejniki).
    Nie pisałeś nić o sterowaniu wg. temp zewnętrznej więc zakładam że tylko temperatura wewnątrz pomieszczenia.
    Według mnie z termostatem będzie taniej.
    Ustawienie temperatury wody na sztywno może spowodować przegrzanie pomieszczeń, gdy przyjdą cieplejsze dni. Pamiętaj że budynek ma różne zapotrzebowanie w zależności od warunków panujących na zewnątrz.

    Pozdrawiam.

  3. #3

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    I co to ma do tematu?
    2050 rok i UK ?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony