dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemasM Zobacz post
    Już Wam wszystko tłumaczę, ale na wstępie chciałbym podziękować za zainteresowanie tematem.

    2. Jeżeli chodzi o izolację to lepiej styropian czy wełnę?

    4. Połączenie pompy ciepła z matami jest przemyślane. Pracuję w firmie, która się tym zajmuje i wiem jak to działa - jaki jest komfort używania takiego rozwiązania. Nasza firma również jest wyposażona w to rozwiązanie z tą różnicą, że mamy pompę głębinową i zarówno szybko reaguje na zmiany jeżeli chodzi o grzanie jak i o chłodzenie. Pytaniem jest co zrobić wtedy z rurami od rekuperacji.
    Co do pkt. 2 to zdecydowanie styro, jest "pewniejszy" wg mnie.
    A mając wentylację mechaniczną nie patrz na "oddychanie ścian" bo Tobie reku będzie plucami domu a nie ściany

    Szczerze, to zaciekawiłes mnie tymi matami i pewnością co do ich skuteczności przy pompie.
    Z tego względu, że mam wolny zawór przy rozdzielaczu i myślałem go wykorzystać w garażu

  2. #2
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    przemasM

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    pow.Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Co do pkt. 2 to zdecydowanie styro, jest "pewniejszy" wg mnie.
    A mając wentylację mechaniczną nie patrz na "oddychanie ścian" bo Tobie reku będzie plucami domu a nie ściany

    Szczerze, to zaciekawiłes mnie tymi matami i pewnością co do ich skuteczności przy pompie.
    Z tego względu, że mam wolny zawór przy rozdzielaczu i myślałem go wykorzystać w garażu
    Polecam tyle, że nie jest to najtańsze rozwiązanie. I posiada jeden spory plus, który jest od razu sporym minusem. Dlatego jeszcze się waham.
    Mianowicie małą bezwładność cieplną. Szybko nagrzewa ale i szybko się wychładza. Szybko zareaguje na zmianę zadanej temperatury ale w przypadku awarii bardzo szybko wychłodzi pomieszczenie.


    Co do okien to planujemy w salonie zrobić okno PSK - wszyscy namawiają oczywiście na HST, ale ze względu na koszt nie pójdziemy w tą stronę. Wolę te pieniądze na co innego wydać. A próg nie przeszkadza nam az tak bardzo. Także te 4m okna podzielimy tak, że wyjdzie 1300mm przesuwnego PSK i 2 fixy w ramie.

    Druga wersja to 2 okna balkonowe po 2m z ruchomymi słupkami. Wizualnie ładnie to wygląda, jednak połączenie 2 osobnych okien generuje kolejne części montażowe i takie okno wychodzi praktycznie tyle samo co PSK.

    W łazience na dole planujemy takie samo okno jak w maszynowni, a nie 2m wysokie.

    Zastanawiamy się nad rozwiązaniem na schodach. Zaprojektowane okno wchodzi pod okap, więc je skrócimy do 1,60-1,80. I chyba jeszcze podzielimy, tak, żeby tylko górna część się otwierała, a dolna była stała. Mamy 2 małe inwestorki, które nie chcielibyśmy aby wypadły przez to okno. Tutaj nie bardzo potrafię sobie takie rozwiązanie wyobrazić, ale w Komscie chyba mi podpowiedzieli, że może tak zrobić.

    Na górze chcielibyśmy jak najmniej dachowych okien, więc w pokojach nad wejściem będą okna balkonowe 1,5mx2m i tam likwidujemy dachowe. W garderobie też nie będzie dachowego, bo po co...

    Zastanawiamy się natomiast co w pokojach nad salonem. Tam również chcielibyśmy zlikwidować dachowe. Chyba powiększymy okna w ścianach szczytowych i rozłożymy je symetrycznie, żeby to się jakoś prezentowało.

    Trochę zmian, ale projekt był przygotowywany na szybko po znajomości i liczyliśmy się z tym, że trochę zmian wniesiemy jeszcze podczas realizacji.

    Okna będą w kolorze Woodec (Oknoplast) lub WInchester (Dako, Komsta). Wszystkie o współczynniku przenikania 0,8-0,9.

    Ceny za komplet z roletami wahają się od 30 - bagatela 45 tys zł. Kierujemy się w stronę Komsty, ale nie mamy za wiele doświadczeń z nimi. Może ktoś z was może się coś wypowiedzieć na ten temat?

  3. #3

    Domyślnie

    czy zdecydowaliście się na okna w kolorze Woodec ?

  4. #4

    Domyślnie

    1. Gdzie zamawialiście termobet? Jaką mieliście cenę?
    2. W jakim stanie dojechały bloczki? Dużo było popękanych? Kanty i rogi mocno obtrzaskane?
    3. Jak się z tego murowało? Były w miarę równe?
    4. Czy po wymurowaniu nie pojawiły się jakieś rysy na ścianach?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony