dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Okna + Żaluzje fasadowe / rolety - możliwie mała wnęka zewnętrzna

    Witam,

    Rozważam sposoby montażu okna i rolety zewnętrznej lub żaluzji fasadowej tak by:

    1. Wnęka okienna zewnętrzna była możliwie płyta - tj. okno jak najbardziej wysunięte na zewnątrz
    2. System nie był słaby pod względem mostków cieplnych

    Zdecydowanie bardziej przekonują mnie żaluzje fasadowe aniżeli rolety (pod względem wizualnym). Jednakże, na chwilę obecną, by spełnić te dwa warunki jedyne rozwiązanie jakie znalazłem to montaż okna w linii ściany zewnętrznej + żaluzja fasadowa nadstawna montowana tak jak w załączniku. Jednakże, przy roletach czytałem, że rolety nadstawne = duże mostki cieplne. Tutaj, w przypadku żaluzji mam wrażenie, że ocieplenie wygląda trochę lepiej niż w przypadku rolet i może nie jest tak źle?

    Z kolei jeśli rolety, to w grę wchodzą tylko podtynkowe. Dlaczego zatem żaluzje rozważam bardziej nadstawne? Dlatego, że patrząc na sposób montażu żaluzji podtynkowych (w załączniku) nie widzę tam żadnego ocieplenia między skrzynką rolety a murem i to wygląda bardzo słabo pod względem mostków cieplnych. W przypadku rolet jest cofnięta belka i styrodruk między skrzynkę a belkę. W przypadku żaluzji nie znalazłem takiej kombinacji - pytanie, czy też można tak zrobić i czy będzie to lepsze niż żaluzje nadstawne mocowane jak w pierwszym pliku?

    I trzecie pytanie - które z rozwiązań umożliwi najpłytszą wnękę okienną od zewnątrz? Wiem, że pod tym względem najlepiej by wyszedł zestaw okno w warstwie ocieplenia + roleta nadstawna, ale roleta nadstawna raczej odpada ze względu na mostki ciepła, więc tej opcji chyba nawet nie rozważam. Ponadto - żaluzje jednak wizualnie biją na głowę rolety dla mnie.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zaluzja-fasadowa-nadstawna.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	15,8 KB
ID:	440157   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Żaluzja fasadowa podtynkowa.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	32,1 KB
ID:	440158  

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Rozwiazania podtynkowe, zarówno żaluzje, jak i rolety nie są najszczęsliwsze dla szerokich okien, delikatnie określając...
    Ładnie to wyglada na szkicach, natomiast montaż górnej ościeżnicy, pomimo różnego rodzaju wzmocnień skrzynki, konsoli, etc, jest taki sobie.
    Po kilku latach użytkowania okien, trzaskania, zabudowa od wewnątrz z gk bywa spękana.
    Czy budynek jest gotowy czy jest w trakcie projektowania?
    Jakie są wymiary największych okien?

  3. #3

    Domyślnie

    Żaluzje fasadowe tez mozna osadzić na cofniętym, wcześniej ocieplonym nadprożu. Mają one zazwyczaj ok 15 cm grubości skrzynki stąd pozwalają na ew lepsze ocieplenie jej od tył. Przy zastosowaniu 20 cm ocieplenia możesz wybrać żaluzje Selt w wersji BOX 2 i tam masz fabrycznie wklejone 3cm XPS. Możesz dodatkowo cofnąc i ocieplić nadpoża.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony