dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Sowczan22

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Czestochowa
    Kod pocztowy
    42-271
    Posty
    3

    Domyślnie Oryginalne grupy pompowe Buderus HS25

    Witam wszystkich. Zmieniam w tym miesiącu kocioł EKogroszkowy na kondensat. Wstępnie już wybrałem kocioł gb122/072 14kw z zasobnikiem 140l. Mój największy problem to sterowanie tym całym układem mieszanym (80m podłogowa, 60 m kaloryfery w tym garaż, z tego podłoga w łazience zasilane z kaloryferów z powrotu z głowica RTL).
    Wiem już ze muszę miec sprzęgło z grupami pompowymi i mieszaczem z siłownikiem. Oczywiście są oryginalne grupy Hs25 z mieszaczem i sprzęgłem ale taki zestaw sporo kosztuje. Moje pytania:
    1. Czy taki zestaw Hs+mm100 można zastąpić czymś innym, Afriso, Flamco, Elterm, tak by to dalej działało? Jeśli rozumiem moduł mm100 chyba musi być jeśli chcemy sterować zaworem mieszającym i wykorzystać możliwości sterownika rc310.

    2. Czy warto jeszcze rozważyć inny kocioł Buderus/Bosch/Junkers? Serwisy są dostępne, a produkty chyba podobne, jeśli nie takie same. Zależy mi na czymś niezawodnym i łatwym do czyszczenia.


    Mój dom:
    Ok 140 m pow. Ogrzewanej. Na podłodze 12cm styro; 15cm na ścianach; parterowy; 18 cm wełny na stropie; okna pcv 2szyby;
    Podłogówka jest obecnie bardzo prosta, tj bez zaworów na pętlach (6szt), bez rotametrow. Jeden zawór Mieszający termostatyczny zasila dwie listwy. Jedna w kotłowni druga w garażu.
    Z obecnym piecem działa to b.dobrze. Stala temp na podłodze bardzo mi pasuje. Spalam max 4T węgla/12mies. Bardzo mi pasuje ciepła podłoga w łazience, nawet latem.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    teres

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kęty
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    855

    Domyślnie

    1. Możesz zastąpić dowolną grupą pompową. Jeśli chcesz mieć mieszanie na zaworze 3 drogowym, to warto żeby sterował nim MM100.
    2. Wszystko podobne, musiałbyś się dowiedzieć w serwisach np. ile kosztuje coroczny przegląd.
    Coś tam wiem i coś się znam. Jak mogę, to pomogę

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Sowczan22

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Czestochowa
    Kod pocztowy
    42-271
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał teres Zobacz post
    1. ...Jeśli chcesz mieć mieszanie na zaworze 3 drogowym, to warto żeby sterował nim MM100.
    2. Wszystko podobne, musiałbyś się dowiedzieć w serwisach np. ile kosztuje coroczny przegląd.
    Czy ja wiem czy chce? Z tego co czytałem wynika ze to jedyna opcja. Jest jakaś inna możliwość?

    Co do serwisu, moja mama w zeszłym tygodniu za buderusa gb072 zapłaciła za czyszczenie 280 pln. Ile za Junkersa i Boscha ni wiem...

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Sowczan22

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Czestochowa
    Kod pocztowy
    42-271
    Posty
    3

    Domyślnie

    [QUOTE=teres;7907030]1. Możesz zastąpić dowolną grupą pompową. Jeśli chcesz mieć mieszanie na zaworze 3 drogowym, to warto żeby sterował nim MM100.
    Jeszcze mam pytanie ile musi być tych modułów mm100? Jeden , tylko do mieszacza czy na druga pompę do kaloryferów też?

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    teres

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kęty
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    855

    Domyślnie

    Do 3 drogowego na podłogówkę jeden jest konieczny. Przyznaję się, że nie pamiętam już czy trzeba do grzejników dodatkowo zakładać MM100. Chyba zależy czy chcesz mieć na grzejniki sterowanie pogodowe, wtedy koniecznie MM100.
    Coś tam wiem i coś się znam. Jak mogę, to pomogę

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Cytat Napisał teres Zobacz post
    Do 3 drogowego na podłogówkę jeden jest konieczny. Przyznaję się, że nie pamiętam już czy trzeba do grzejników dodatkowo zakładać MM100. Chyba zależy czy chcesz mieć na grzejniki sterowanie pogodowe, wtedy koniecznie MM100.
    Mm100 tylko jeden do podlogowki a grzejnikami według np krzywej grzewczej steruje piec i on modulujie temperatura .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony