dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie obudowa komina stalowego dwuściennego płytami izolacyjnymi

    Witam, musiałem zmienić miejsce na kozę,, żeby nie kombinować z podłączeniami potencjalny wykonawca na rozmowie zaproponował mi komin stalowy wewnętrzy poujoulat z wyczystką, całość miałaby być obudowana płytami izolacyjnymi, na parterze i poddaszu, przejście przez strop monolityczny musi byc wywiercone, komin wypada centralnie pod kalenicą, więc trzeba ją ominąć, czy taką obudowę z płyt oceniacie dobrze, czy tak się robi? drugie pytanie - co ew. zamiast poujoulat, nie chodzi mi o jakąś totalną taniochę, ale o coś w przyzwoitej jakości i cenie, wiadomo piec kondensacyjny jednej marki kosztuje 11000 drugi 8000 a grzeją obydwa przyzwoicie, acha i jeszcze pytanie co ze skroplinami przy takiej systemowej wyczystce? miałem w projekcie komin systemowy ceramiczny z wentylacja, zostanie wentylacja, kominy jeszcze nie wymurowane, więc mogłem to zmienić
    Ostatnio edytowane przez sc600 ; 09-02-2020 o 17:05

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Piszesz o kominie do kotła kondensacyjnego czy o kominie do kozy?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Piszesz o kominie do kotła kondensacyjnego czy o kominie do kozy?
    no koza to koza czyli chodzi o podłączenie piecyka kominkowego, kwestia pieców kondensacyjnych jest wspomniana jako przykład na różnicę cen produktów ale faktycznie to mogło zmylić

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał sc600 Zobacz post
    no koza to koza czyli chodzi o podłączenie piecyka kominkowego, kwestia pieców kondensacyjnych jest wspomniana jako przykład na różnicę cen produktów ale faktycznie to mogło zmylić
    Montuję Poujoulat, ale czasem bariera cenowa odstrasza klienta. Mam sprawdzony system za 2/3 ceny. Z dobrej stali 1.4404 również, co nie jest bez znaczenia, bo Polska to jedyny kraj w którym nierdzewka potrafi zardzewieć... [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony