dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Wykończenie/obróbka okna dachowego od wewnątrz

    Witam serdecznie
    Mam taki problem/zagwozdkę. Mam w dachu cztery okna dachowe + skosy betonowe (stropodach?) Zastanawiam się teraz w jaki sposób wykończyć wnęki okienne. Początkowe założenie było takie, że ocieplę wnękę, zrobię stelaż i zakryje wszystko płytą gipsową. Tynki w pomieszczeniach będę miał cementowo wapienne, więc musiałbym wyprowadzić wszystkie łączenia w taki sposób by zgubić łączenia i różnice w materiale na całym skosie, czyli prawdopodobnie cały skos przelecieć gładzią.
    Ostatnio pomyślałem jednak o użyciu płyty budowlanej. Czyli najpierw ocieplenie, stelaż i na to płyta budowlana np. Ultrament (https://www.youtube.com/watch?v=2DlkzZ44xiE) Całość miałaby zostać przykryta później tynkiem cementowo wapiennym. Co myślicie o takim rozwiązaniu? Mój fachowiec od tynków nie jest do niego zbytnio przekonany i twierdzi, ze może taki tynk spękać w późniejszym czasie. Mi osobiście wydaje się, że to nie może się nie udać.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał NotNull Zobacz post
    Witam serdecznie
    Mam taki problem/zagwozdkę. Mam w dachu cztery okna dachowe + skosy betonowe (stropodach?) Zastanawiam się teraz w jaki sposób wykończyć wnęki okienne. Początkowe założenie było takie, że ocieplę wnękę, zrobię stelaż i zakryje wszystko płytą gipsową. Tynki w pomieszczeniach będę miał cementowo wapienne, więc musiałbym wyprowadzić wszystkie łączenia w taki sposób by zgubić łączenia i różnice w materiale na całym skosie, czyli prawdopodobnie cały skos przelecieć gładzią.
    Ostatnio pomyślałem jednak o użyciu płyty budowlanej. Czyli najpierw ocieplenie, stelaż i na to płyta budowlana np. Ultrament (https://www.youtube.com/watch?v=2DlkzZ44xiE) Całość miałaby zostać przykryta później tynkiem cementowo wapiennym. Co myślicie o takim rozwiązaniu? Mój fachowiec od tynków nie jest do niego zbytnio przekonany i twierdzi, ze może taki tynk spękać w późniejszym czasie. Mi osobiście wydaje się, że to nie może się nie udać.
    Witam,

    Wykonał Pan tą zabudowę z tych płyt?

    Edytowane 31-01-2020:
    Chyba sobie odpuszczę taką zabudowę ze względu iż te płyty mają klasyfikację ogniową E.
    Ostatnio edytowane przez 3rav ; 31-01-2020 o 14:32

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Płytę gipsową zaciągnąć gipsem z piaskiem lub klejem gipsowym z piaskiem. Przy odpowiednim przetarciu będzie wyglądała jak ściana pokryta tynkiem naturalnym. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony