dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Popękana wylewka od dewelopera

    Witam,
    spotkała mnie dość nieprzyjemna sytuacja,
    kupiłem bliźniaka od dewelopera, ogólnie wszystko wyglądało OK, wiadomo jakieś drobne problemy były, ale do rozwiązania.
    Deweloper zastrzegł sobie, że uruchomienie wszystkich instalacji jak już media będą podłączone on przeprowadzi. Tak też się stało...
    Podczas uruchomienia ogrzewania podłogowego, instalator dostał wyraźne wytyczne, aby uruchomić piec na minimum. Ten zaś zamiast ustawić na minimum podkręcił ogrzewanie....

    Stało się... na drugi dzień popękane mury, popękane posadzki... W środku woda leje się po ścianach, drzwiach - wszędzie tam gdzie chłodniej, a temperatura jak w saunie.

    Deweloper oczywiście poczuwa się do winy, jednak proponuje następujące rozwiązania:

    dla murów chce zaszpachlować z flizeliną.
    Pęknięcia nie są wielkie, ale są wzdłuż cegieł. Jak dla mnie to tylko chowanie problemu, obstawałbym na zespojeniu murów (silka na klej) jakimś polimerobetonem wraz ze szwami ze stali sprężanej.
    Mam rację czy może przesadzam?

    Druga kwestia posadzek, pękły dosłownie w każdym pomieszczeniu, no poza jednym pokojem, gdzie akurat podłogówka nie działa.
    W niektórych miejscach na pęknięciach podłoga się uniosła (po przyłożeniu łaty 2m na szczelinie, na jednym końcu jest ok 6 mm w górze).
    Gdzie indziej trochę mniej lub wcale.

    Deweloper proponuje sklejenie posadzek żywicami.
    Czy to dobre rozwiązanie?

    Na dylatacji między pokojem (nazwijmy go zimnym, bo nie działa podłogówka) a korytarzem przy następowaniu na posadzkę aż trzeszczy i strzela, Bardzo słychać jak posadzka pracuje.

    Szczerze to sam nie do końca wiem czego żądać, najchętniej to chciałbym nowe posadzki i nową podłogówkę, bo przy skuwaniu na bank coś uszkodzą...

    Doradźcie coś proszę...
    Z góry dziękuję.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał spidert Zobacz post
    Witam,
    spotkała mnie dość nieprzyjemna sytuacja,
    kupiłem bliźniaka od dewelopera, ogólnie wszystko wyglądało OK, wiadomo jakieś drobne problemy były, ale do rozwiązania.
    Deweloper zastrzegł sobie, że uruchomienie wszystkich instalacji jak już media będą podłączone on przeprowadzi. Tak też się stało...
    Podczas uruchomienia ogrzewania podłogowego, instalator dostał wyraźne wytyczne, aby uruchomić piec na minimum. Ten zaś zamiast ustawić na minimum podkręcił ogrzewanie....

    Stało się... na drugi dzień popękane mury, popękane posadzki... W środku woda leje się po ścianach, drzwiach - wszędzie tam gdzie chłodniej, a temperatura jak w saunie.

    Deweloper oczywiście poczuwa się do winy, jednak proponuje następujące rozwiązania:

    dla murów chce zaszpachlować z flizeliną.
    Pęknięcia nie są wielkie, ale są wzdłuż cegieł. Jak dla mnie to tylko chowanie problemu, obstawałbym na zespojeniu murów (silka na klej) jakimś polimerobetonem wraz ze szwami ze stali sprężanej.
    Mam rację czy może przesadzam?

    Druga kwestia posadzek, pękły dosłownie w każdym pomieszczeniu, no poza jednym pokojem, gdzie akurat podłogówka nie działa.
    W niektórych miejscach na pęknięciach podłoga się uniosła (po przyłożeniu łaty 2m na szczelinie, na jednym końcu jest ok 6 mm w górze).
    Gdzie indziej trochę mniej lub wcale.

    Deweloper proponuje sklejenie posadzek żywicami.
    Czy to dobre rozwiązanie?

    Na dylatacji między pokojem (nazwijmy go zimnym, bo nie działa podłogówka) a korytarzem przy następowaniu na posadzkę aż trzeszczy i strzela, Bardzo słychać jak posadzka pracuje.

    Szczerze to sam nie do końca wiem czego żądać, najchętniej to chciałbym nowe posadzki i nową podłogówkę, bo przy skuwaniu na bank coś uszkodzą...

    Doradźcie coś proszę...
    Z góry dziękuję.
    deweloper proponuje dobre rozwiązania. Teraz należy mostkowanie rys i pęknięć wykonać profesjonalnie
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarekkur Zobacz post
    deweloper proponuje dobre rozwiązania. Teraz należy mostkowanie rys i pęknięć wykonać profesjonalnie
    A co ze ścianami, pęknięcia są na ścianach konstrukcyjnych?
    Nie są to jakieś wielkie pęknięcia, najszersze ma 0,4 mm (zmierzone szczelinomierzem po skuciu tynku). Zaszpachlowanie tego to dobre rozwiązanie czy powinno się to skleić?

    Co do posadzek, to normalne że przy przejściach (na dylatacjach) podłoga pracuje i wydaje odgłos takiego zgrzytania/strzelania.
    Zwłaszcza kiedy jedna jest wychłodzona a druga ciepła?
    Ostatnio edytowane przez spidert ; 10-03-2020 o 09:24

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony