dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 32

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.619
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Tobie się przegrzewa? (pytanie retoryczne) Po co mam go pytać? Znam odpowiedź.

    Twoje polecany kozy "małej" mocy z pierwszego linku. Takie podałeś. Merytoryczne dyskusje..
    Moc nominalna (kW): 8,0. Druga 7kW.

    O energii to szkoda komentować "Experty" . Zresztą reszty też.

    "Super" jest twoja obudowa nie moja. Przecież ty masz wszytsko najlepsze. (nie moje jak coś)
    No i dobrze, że celuje. Fajne. Zrobi tak jak ty i będzie zadowolony. Opisz mu jak i co ma zrobic.
    Co do energooszczędnośc do dom z WG i pomieszczenie chyba 50m2. No ale tak to jest jak przylazłeś, klepnąłeś bezmyśle, piszą idotycznego posta do rownie idotycznego wpisu d7d. Nie ma co się dziwić. Nie pierwszy raz.
    Wszytsko.
    No to oblicz, jakie musi mieć obciążenie cieplne, żeby wkład 12 kW nie przegrzał mu tego salonu ?
    Albo nie, czekaj, wróc...
    Ty nie lubisz liczyć...
    Pomogę
    wkład kominkowy traci przez przednią szybę ok. 30 – 60 % swojej mocy termicznej. Wyobraźmy sobie, że powierzchnia pokoju dziennego wynosi 40 m2, a jego maksymalne straty ciepła osiągają 40 m2 x 50 W/m2, a więc 2 000 W. Załóżmy, że wkład do kominka zamontowanego w tym pomieszczeniu posiada moc 10 kW, oraz ma średnie przeszklenie, przez które emitowane jest 40 % całkowitej energii. Przy mocy 10 kW przez szybę wypromieniuje 4 000 W energii cieplnej
    Nawet te kozy, które podałem w pierwszym linku mają moc o blisko 50% mniejszą, niż to, co ty zaproponowales, jedna z nich ma podaną użytkowa moc minimalną 3,5kW
    To jednak znacznie mniej, niż 6kW...

    U mnie wkład o mocy 3-8kW po trzech godzinach palenia podnosi temperaturę z 22 do 24,5C.
    Później już można palić kolejne 3h, temperatura pozostaje na tym poziomie.
    Dla mnie osobiście za ciepło.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 14-02-2020 o 21:41
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony