dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Budowa stan surowy zamknięty - problemy

    Witam wszystkich serdecznie.
    Mam pytanie odnośnie budowy która jest w stanie surowym zamkniętym.
    Jakieś kilkanaście lat temu teściu wybudował dom, zostawił go w stanie surowym zamkniętym. Teraz dom przepisał na moją żonę i chcemy go dokończyć, ale jak się okazało dom miał być odbiciem lustrzanym postawiony. Niestety został postawiony bez odbicia. I to widać bo miało być wcięcie z prawej strony a jest z lewej.
    Z lewej strony miała być ślepa ściana bo było 1,5 m od granicy działki. Są drzwi wejściowe i 3 okna. Dodam, że ta działka została dopisana i teraz jest jakieś 10 metrów do granicy. Moje pytanie brzmi. Czy jeśli dokończymy budowę to będzie problem z odbiorem? Kierownik budowy w tamtym czasie był również inspektorem i odbierał budowy i miało być wszystko bez problemu odebrane, ale że dom nie został skończony a kierownik nie jest już inspektorem to obawiam się, że może być teraz problem.
    Czy jest jakaś możliwość z tego wybrnąć czy trzeba burzyć?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Duży ten dom?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  3. #3

    Domyślnie

    szerokość działki 22 metry. szerokość domu 8.20m. granica z prawej strony 4.36m z lewej było 1,5 m teraz jest +8. długość domu 14,12m.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Kierunek PINB wraz z ogarniętym chętnym na KB (nie młodym i gorączkowym!) i tam wyjaśnij temat. Raczej postępowanie naprawcze czyli inwentaryzacja budowlana, projekt zamienny = nowa mdcproj itd, itp. Oczywiście o ile nie jest to sprzeczne z MPZP.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    A po co angażować w to PINB?

    Inwentaryzacja jak najbardziej, ale na końcu ktoś, projektant, będzie i tak pytał: a co by Pan/Pani chciała?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Napisałem jak to wyglądało w podobnych sytuacjach na budowach w które byłem zamieszany na różnych etapach. Program naprawczy uzgadnia się z PINB, nieprawdaż. Jak długo chcecie życ w strachu że cóś się wyda? Dawno temu pisałem o wujku/stryjku z drugiego końca Polski przygarniętym do nowego domku gdzieś w ostępach lasów dolnośląskich. Pomagał przy budowie nowego i rozbiórce starego, odkarmił, wyciągał łapę do krągłości gospodyni, aż kiedyś przy butelce nastąpił jakiś rodzinny zgrzyt. Ktoś chlapną jęzorem za dużo, przybysz był mniej napity i usłyszał a zapamiętał. Wujek z błyskiem w oku poszedł spać a na drugi dzień wysmażył krótki list w typie "Nie wiem czy to ważne ale tu i tu postawiono dom bez papierów i dla niepoznaki rozebrano stary. Podaję adres..... " Ciąg dalszy możecie sobie dośpiewać. Krótko - miętkie serce, to rzyć musi być twarda.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Program naprawczy uzgadnia się z PINB, nieprawdaż. Jak długo chcecie życ w strachu że cóś się wyda?
    My w strachu nie żyjemy, bo my nic nie przeskrobaliśmy

    OK, kiedyś naprawiałem stary budynek, ale żaden nadzór o tym nie wiedział. Był architekt, pomierzył, sprawdził fundamenty, wpisy w dzienniku, stan wizualny i zaproponował projekt rozbudowy. Projekt został przyjęty przez lokalne władze i tyle (w skrócie). Nie pamiętam, aby PINB był w to wmieszany, dlatego się dopytuję, po co go mieszać. Oczywiście mogłem o czymś zapomnieć, że architekt kogoś tam powiadamiał.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    OK, miało być postępowanie naprawcze.
    Tu słów kilka:

    https://www.biznes.gov.pl/pl/firma/i...anie-naprawcze

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony