dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Jaki komin stalowy do kominka wolnostojącego

    Kominek wolnostojący typ koza z odprowadzeniem spalin fi 120mm.
    Miejsce "zabudowy" parter-> wyjście spalin górne -> przejście przez strop kanałowy żelbetowy-> poddasze użytkowe -> przejście przez konstrukcję dachową drewnianą.

    Założeniem jest, wykorzystanie ciepła z rury kominowej na całej długości/wysokości w sposób bezpieczny dla ludzi, szczególnie dzieci na odcinku poddasza. Na dole jest brak dostępu do rury, więc parter jest bezpieczny.
    Jaki sposób/materiał będzie najlepszy? Wykonanie jest proste, ale problemem jest wybór materiału jaki aktualnie się stosuje.
    Rury dwu płaszczowe izolowane, raczej dadzą mało ciepła. Bez izolacji, improwizując zewnętrzną rurę o większej średnicy? Brak mi w tym praktycznego doświadczenia i orientacji w aktualnie stosowanych rozwiązaniach. I jakie aktualnie najbezpieczniejsze przejście przez dach?
    Ktoś doradzi?
    ps. robię to dla siebie.

  2. #2

    Domyślnie

    Poujoulat ma porządne rury malowane jednoscienne do piecyków wolnostojących, przechodzisz przez strop rurą izolowaną lub izolujesz porządnie kanałem krzemowym, na poddaszu polecam zabudować rurę jednoscienną i wentylować jak obudowę kominka. Przejście przez dach rurą izolowaną z zachowaniem 7,5cm od drewna. Wykończenie na dachu wedle zaleceń i akcesoriów producenta rury. Trochę zabawy, ale uzyskasz efekt jaki chcesz.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał endrju6 Zobacz post
    Poujoulat ma porządne rury malowane jednoscienne do piecyków wolnostojących, przechodzisz przez strop rurą izolowaną lub izolujesz porządnie kanałem krzemowym, na poddaszu polecam zabudować rurę jednoscienną i wentylować jak obudowę kominka. Przejście przez dach rurą izolowaną z zachowaniem 7,5cm od drewna. Wykończenie na dachu wedle zaleceń i akcesoriów producenta rury. Trochę zabawy, ale uzyskasz efekt jaki chcesz.
    Niestety pierwszy odcinek tych rur, potrafi się mocno nagrzewać i złazi farba z rur wykonanych ta metodą. Darco i rury czarne 2 mm dają radę.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Widziałem kilka razy takie osłony z blachy perforowanej na kaloryferach lub rurach pionowych w blokach. To bardziej służyło jako maskownica ale myślę, że jako ochrona przed poparzeniem dzieci też się sprawdzi. Taką blachę możesz kupić sam (są różne rodzaje) a napewno znajdziesz zakład, który Ci to ładnie zawinie na żądaną na średnice. Możesz to później pomalować.
    A co do przejścia przez dach to tylko rozwiązania systemowe wchodzą w grę.

  5. #5

    Domyślnie

    Wstępnie zakładałem, że całość zrobię z rur czarnych, z tym, że przejście przez strop kawałkiem systemowej dwu płaszczowej i przejście przez dach również takim czymś, zaś na poddaszu, większej średnicy czarną, podziurawioną w gustowny sposób jako osłonę.
    Poujoulat jest za drogi w stosunku do całości. Darco - przeglądam i widać, że wybór jest za duży. W moim przypadku, znalezienie czegoś właściwego, to improwizacja.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony