dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Fakro doświadczenie konsumenta nie polecam

    Jestem nieszczęśliwym posiadaczem 6 okien dachowych Fakro.
    Szczerze odradzam. 3 z nich pokrzywiły się od strony słonecznej. serwis przyjechał próbował regulować nie udaje się to odrzuca reklamacje po byle powodem - tu mówią, że nie zamontowane w poziomie gdzie balonik na poziomnicy nie przekracza w żaden sposób zakresu. Okna po zacienionej stronie domu też serwis twierdzi, że krzywo zamontowane tylko, że z nimi nic się nie dzieje są proste. Wniosek jeden okna krzywią się od słońca, a nie od wyimaginowanego braku poziomu. Kupiłem okna preselect zapłaciłem drogo miały być super a jest lipa. NIe polecam okien Fakro jeśli chcecie je kupić dobrze się zastanowicie ja jeszcze nie zacząłem mieszkać a już żałuje.
    Dodatkowo okno łazienkowe z plastiku ma bardzo elastyczną ramę aby przełączyło się z okna uchylnego na obrotowe trzeba nim trzasnąć efekt jest taki, że dookoła okna odpada farba oraz obróbka, masakra, co będzie jak łazienka będzie użytkowana i pojawi się wilgoć róznice temperatur itp.
    Naprawdę żałuje tego wyboru za kup... kasy mam krzywe nieszczelne okna a serwis ma to gdzieś.

  2. #2
    Okna dachowe Fakro - polski producent, drugi producent na świecie Fakro - produkujemy okna dachowe, schody strychowe, świetliki, rolety, żaluzje, markizy oraz wyposażenie dodatkowe na Twoje poddasze. Czekamy na pytania... www.fakro.pl Nowy Sącz, Polska i świat

    Domyślnie

    Bardzo dziękujemy za opinię na temat naszych okien. Zaniepokoiła nas ona i dlatego Pana zastrzeżenia zostały dokładnie zweryfikowane przez nasz serwis. Z danych jakie posiadamy w naszym rejestrze wynika, że każde z dwóch zgłoszeń było przyjęte i odbyły się nieodpłatne wizyty serwisu na miejscu zamontowania produktu. Z pomiarów dokonanych podczas wizyt serwisowych wynikają niezgodności osadzenia okna z wymaganiami instrukcji montażu Skutkuje to nierównymi szczelinami pomiędzy skrzydłem a ościeżnicą co wpływa negatywnie na pracę okien oraz trwałość produktu i systemu uszczelek. Szczeliny te powinny zostać prawidłowo ustawione w chwili montażu produktu.
    Wymagania dotyczące prawidłowego montażu okien zawiera instrukcja montażu dostarczana wraz z produktem i dostępna na stronie www.fakro.pl. Serwis przekazał informacje nt. skutków tychże odchyłek oraz powodów mogących mieć na nie wpływ.
    Nie możemy zgodzić się z Pana opinią, że okna uległy uszkodzeniu wskutek działania słońca. Zapewniamy, że każde nasze okno jest zaprojektowane tak, że zachowuje doskonałą trwałość przez wiele lat eksploatacji w bardzo różnych warunkach.
    Z informacji, które obecnie Pan przekazał wynika, że pojawiła się dodatkowo nieszczelność co potwierdza nierównomierne zużywanie się uszczelek okiennych. Jeśli życzy Pan sobie kolejnej wizyty serwisu - prosimy o kontakt: [email protected]
    infolinia 18 444 0 400
    [email protected]

    Z poważaniem
    Ekspert FAKRO

  3. #3

    Domyślnie

    Nie zgadzam się z opinią serwisu. Zaprosiłem na budowę firmę montującą te okna oraz rzeczoznawcę za którego zapłaciłem i to niemało. Pomierzyli poziom i wg nich jest ok. Pomiar poziomnicą i niwelatorem a nie jak serwis 20 cm poziomnica. Pomierzone także przekątne ramy i skrzydła. Skrzydło krzywe ramy proste. Krzywe wszystkie od słonecznej strony domu. Efekt okna są nieszczelne. Bubel za 10 tys pln i serwis który zwykłemu człowiekowi głupoty wmawia bo reklamacją byłaby kosztowna do realizacji. Zbyt drogie abym odpuścił. Poprosiłem kancelarie prawną o pomoc więc pewnie zaraz pisma pójdą albo sprawa do sądu. Opiszę to doświadczenie także na forach ku przestrodze innych kupujących. Ja na Fakro mega się zawiodłem i nie polecam prawie 2 tys PLN za jedno okno select. Za podobną kasę można wybierać w oknach innych firm.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzesekb Zobacz post
    Nie zgadzam się z opinią serwisu. Zaprosiłem na budowę firmę montującą te okna oraz rzeczoznawcę za którego zapłaciłem i to niemało. Pomierzyli poziom i wg nich jest ok. Pomiar poziomnicą i niwelatorem a nie jak serwis 20 cm poziomnica. Pomierzone także przekątne ramy i skrzydła. Skrzydło krzywe ramy proste. Krzywe wszystkie od słonecznej strony domu. Efekt okna są nieszczelne. Bubel za 10 tys pln i serwis który zwykłemu człowiekowi głupoty wmawia bo reklamacją byłaby kosztowna do realizacji. Zbyt drogie abym odpuścił. Poprosiłem kancelarie prawną o pomoc więc pewnie zaraz pisma pójdą albo sprawa do sądu. Opiszę to doświadczenie także na forach ku przestrodze innych kupujących. Ja na Fakro mega się zawiodłem i nie polecam prawie 2 tys PLN za jedno okno select. Za podobną kasę można wybierać w oknach innych firm.
    Na razie faktem jest to, że okna są nieszczelne a co do przyczyny to mamy "słowo przeciwko słowu" i to, czy okna są bublem stwierdzi sąd.
    Dlatego byłbym ostrożny w rozrzucaniu zawczasu takiego nazewnictwa, ostrzegania na forach i innych tego typu pomysłach, bowiem może się to okazać bardzo kosztowne...
    A co do rzeczoznawców i ich opinii to naprawdę, niewielu ma o tym pojęcie. Zbyt często ich spotykam na budowach od ćwierćwiecza, żebym szybko zmienił zdanie..

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał stary Zobacz post
    to, czy okna są bublem stwierdzi sąd.
    Cytat Napisał stary Zobacz post
    A co do rzeczoznawców i ich opinii to naprawdę, niewielu ma o tym pojęcie.
    Niewielu rzeczoznawców ma pojęcie o oknach, ale wszyscy sędziowie znają się bardzo dobrze.
    Ostatnio edytowane przez Lew2 ; 16-04-2020 o 14:52 Powód: skrócenie postu
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

  6. #6

    Domyślnie

    No nie zgodzę się, że jest słowo przeciwko słowu. Jest pomiar 20 cm poziomnica serwisanta gdzie balonik nigdy nie wyszedł z okienka poziomu, a Pan z serwisu wmawia mi, że nie ma poziomu i zdjęcia pod kontem robi poziomnicy i są pomiary rzeczoznawcy biegłego, bo takiego zażyczyła sobie kancelaria i który mierzył nie tylko poziomnicą ale dokładnie niwelatorem i odchyłki nie ma, wcześniej kierownik budowy tez to pomierzył i nie miał uwag. Dlatego nie mam powodu aby nie nazywać sprawy po imieniu nie potrzebuje wyroku sądu aby mówić czy dany produkt jest bublem czy nie. Dla mnie jest bublem. Okna nie kosztowały mnie 50 PLN tylko dużo więcej. Dlatego piszę jak jest i ostrzegam innych. Od tego jest forum. A swoich praw będę musiał dochodzić w sądzie bo kwota zbyt duża abym odpuścił.
    Oczywiście o postępach będę pisał na forum.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Morke

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Winiary
    Kod pocztowy
    32-420
    Posty
    17

    Domyślnie

    Zanim wytoczysz ciężkie działa zastanów się czy drewno na więźbę było suche? Jeśli nie to nawet jeśli w chwili montażu było ok to więźba mogła przyczynić się do deformacji ramy. Zauważ że konsultant z Fakro nie pisał o poziomie tylko o szczelinach między ramą a skrzydłem. Zrób zdjęcie i pokaż jak to wygląda. Jeżeli jest tak jak piszesz że to skrzydła są krzywe to może być ciekawy przypadek - a przecież skrzydło wymienić jest prosto i nie myślę żeby Fakro takiej reklamacji nie uznało.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzesekb Zobacz post
    No nie zgodzę się, że jest słowo przeciwko słowu. Jest pomiar 20 cm poziomnica serwisanta gdzie balonik nigdy nie wyszedł z okienka poziomu, a Pan z serwisu wmawia mi, że nie ma poziomu i zdjęcia pod kontem robi poziomnicy i są pomiary rzeczoznawcy biegłego, bo takiego zażyczyła sobie kancelaria i który mierzył nie tylko poziomnicą ale dokładnie niwelatorem i odchyłki nie ma, wcześniej kierownik budowy tez to pomierzył i nie miał uwag. Dlatego nie mam powodu aby nie nazywać sprawy po imieniu nie potrzebuje wyroku sądu aby mówić czy dany produkt jest bublem czy nie. Dla mnie jest bublem. Okna nie kosztowały mnie 50 PLN tylko dużo więcej. Dlatego piszę jak jest i ostrzegam innych. Od tego jest forum. A swoich praw będę musiał dochodzić w sądzie bo kwota zbyt duża abym odpuścił.
    Oczywiście o postępach będę pisał na forum.
    To się szeroko uśmiechnąłem z rana. Zarówno z poziomicy 20 cm jak i interpretacji zakresu tolerancji odczytu (w oczku).

    Masz rzeczoznawcę, masz kancelarię. Jeśli jest wada produktu to masz prawo dochodzić swoich praw i szansę wygrać, a póki co postaraj się o powściągnięcie emocji. Podpowiem Ci: wiele osób które na forum piszą o kancelariach za ich sugestią usuwa swoje posty, co mnie trochę dziwi, ale cóż - kancelarie pewnie się znają lepiej..

    Z mojej strony natomiast prośba: nie zaśmiecamy forum tymi samymi wpisami w każdym temacie. Forum jest miejscem wymiany doświadczeń a nie prywatnym folwarkiem do ślepego dawania upustu swoim emocjom. Co do zasady takie same posty usuwamy (regulamin: paragraf 7 pkt 3 c )
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Ja mam 7 sztuk Fakro FYP od 2014r i wszystko gra. Nawet w łazience na poddaszu mam zwykłe drewniane i nic się nie dzieje .
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  10. #10

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190707_111040.jpg
Wyświetleń:	157
Rozmiar:	99,5 KB
ID:	443081Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190707_111324.jpg
Wyświetleń:	124
Rozmiar:	87,7 KB
ID:	443082

    Przesyłam zdjęcia, nierówna szpara przy zamykaniu okien z lewej strony większa.
    Tak serwis Fakro mierzył poziom poziomnicą o długości 20 cm i wmawiał, że poziomu okna nie trzymają - żadne z 6 nie miałao poziomu a problem z krzywizną dotyczył tylko 3 z nich od słonecznej strony domu.. Dla mnie rzeczoznawca rzetelniej wykonał pomiar i lepszym sprzętem. DO tego sprawdził przekątne w celu oceny przekoszenia ramy oraz skrzydła. Rama jest ok skrzydło przekoszone w 3 przypadkach i stąd problem z krzywizną na domykaniu. Dla okien gdzie nie było problemu tzn od strony zacienionej nie było przekoszeń ram i skrzydeł poziom tez był ok. Jakby był problem więźby to przekoszona byłaby rama, rzeczoznawca wiedział co robi. Przyczyną są krzywe skrzydła
    NIe rozumiem dlaczego na forum krytykowane sa kompetencje rzeczoznawców ot tak, bo się nie znają. Miałem pierwszy raz kontakt z rzeczoznawcą i dla mnie rzeczoznawca po pierwsze miał lepszy sprzęt niż serwis autoryzowany po drugie wiedział co mierzyć w oknie i z pomiarów mu wyszło co jest problemem a nie wciskanie kitu przez serwis z pomiaru 20 cm poziomnicą. Dlatego moja opinie a tej firmie i ich produktach jest negatywna

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony