dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 140

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Kolejna prosta stodoła - podkarpacie

    Aktualizacja 2020-11-29
    Widzę, że już cześć zdjęć poznikało :/
    Od 5 strony zdjęcia dodaję z dysku google więc powinny być na lata

    ---------------------------------------------------------------------------

    W pierwszym poście będę aktualizował co ile kosztowało. Mam nadzieję, że wytrwam w dokładnym spisywaniu ile na co poszło.

    1. Podział i przepisanie działki - 6360 zł - LINK

    2. Płyta fundamentowa - 35115 zł - LINK

    ----------------------------------------------------------------------------

    Witam wszystkich

    Mam na imię Łukasz, mam 34 lata i mieszkam na podkarpaciu. Wraz z żoną mamy w planie wybudować dom. Większość prac będę chciał wykonać samodzielnie, ewentualnie z pomocą brata i szwagrów

    Od jakiegoś czasu czytałem dzienniki budowy na tym forum. Szczególne podziękowania dla sebcioc55, ACCel'a, anonima i Daniellosa. Wasze relacje to olbrzymia skarbnica wiedzy.

    Ten rok chcę poświęcić na bardzo dokładne przygotowanie się do budowy, zrobienie projektu i załatwienie wszystkich formalności.

    PROJEKT
    Ma to być prosta stodoła dla rodziny 2+2 czyli 3 sypialnie + dodatkowy pokój do pracy (mam firmę i często pracuję w domu).

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	05d9db40abd41.jpg
Wyświetleń:	149
Rozmiar:	70,9 KB
ID:	440943

    Nie przewiduję typowej kotłowni, biorę pod uwagę jedynie ogrzewanie pompą ciepła lub kable w wylewce.
    Wstępnie chciałbym ten dom postawić na płycie fundamentowej ale ogrzewanie dopiero w wylewce. Ściany zewnętrzne i wewnętrzne beton komórkowy. Nie przewiduję poddasza użytkowego więc w grę wchodzą wiązary dachowe. Ściana szczytowa wypuszczona ponad dach, bez okapu od strony wejściowej. Natomiast od południa okap na równo z wypuszczonymi bocznymi ścianami.



    Na razie tylko takie podstawowe założenia.
    Ostatnio edytowane przez L.mArK ; 03-04-2022 o 20:33

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony