dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Bosch Compress 7000i AW

    Cześć,

    miał ktoś z Was do czynienia z monoblokiem Bosch Compress 7000i AW? Jest to monoblok z modulacją mocy od 25 do 100%, COP>4,0 przy temperaturze powietrza 2°C, SCOP sięgający 5,15. Może także współpracować z grzejnikami, więc praca w systemie 45-55 stopni. https://www.junkers.pl/produkty/pomp...ress-7000i-aw/

    Jest kilka filmików na YT z montażu tej pompy w domach jednorodzinnych, ale poza samą instalacją brak opinii użytkowników tej pompy. Szukam coś ciekawego do instalacji grzejnikowej(aluminiowe Fondital + rurki miedziane, więc bardzo mały zład wody w samej instalacji) i zastąpienie kotła zasypowego. Ten Bosch wpadł w moje zainteresowanie mimo, że to monoblok.

    Czy mógłby ktoś z Was zerknąć swoim okiem na tabelki od tej pompy - strony 44-45, strony 70-72 https://www.junkers.pl/files/JUNKERS...000i_AW_PL.pdf Nadaje się Waszym zdaniem ta pompa dla instalacji grzejnikowej, czy nie bardzo? Celuję w model 13 kW bez grzałek, gdzie przy 55 stopniach mamy do dyspozycji 8 kW. Jednostka zew. i wew. zasilana napięciem miedzyfazowym 400 V, więc przy braku N lub PEN na słupie nic się nie stanie. Albo model 9 kW jednofazowy z grzałką wspomagającą 3 kW. Dom jakieś 100 m^2, nieocieplony i póki co nie będzie ocieplony. Ściany 40 cm - czerwona cegła z pustką między cegłami - tak się kiedyś robiło? Wiem, wiem, wszystko od dupy strony, ale tak musi być niestety.
    Ostatnio edytowane przez emigrus ; 17-02-2020 o 19:31

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony