dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    BeataSzuk

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Posty
    5
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Działka na spadku - kanalizacja

    Moim problemem jest działka na spadku, na górce. Nie ma tam kanalizacji, ponieważ ze względu na pochyłość terenu, taki koszt samej przepompowni (tak to się chyba nazywa) jest bardzo duży. Znacie może sposób, żeby to obejść? Ktoś z was też miał taki problem?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał BeataSzuk Zobacz post
    Moim problemem jest działka na spadku, na górce. Nie ma tam kanalizacji, ponieważ ze względu na pochyłość terenu, taki koszt samej przepompowni (tak to się chyba nazywa) jest bardzo duży. Znacie może sposób, żeby to obejść? Ktoś z was też miał taki problem?
    Czegoś nie łapie. Skoro działka jest na górce, to po co przepompownia. W dół samo popłynie. Jedynie o co trzeba zadbać to żeby spadek rury nie był zbyt duży, co realizuje się tak, że co ileś tam metrów jest studzienka, do wytracania energii. Scieki wpadają jedną dziurą u góry, wylatują drugą która jest niżej. Jeśli kanalizacj?przyłącze do jednego domu, to pewnie z rur 300-400mm względnie tanich można na miejscu coś takiego zrobic, nie trzba stosować drogich dedykowanych studzienek.
    Napisz coś więcej, jaka to odległośc, jaki spadek, czy mowa o przyłączu, czy mowa o rozbudowaie sieci.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    doOh

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Skoczów
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    87

    Domyślnie

    @jastrzab a moze scieki musza poplynac do gory co a nie w dol ? ...

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał doOh Zobacz post
    @jastrzab a moze scieki musza poplynac do gory co a nie w dol ? ...
    Nie wiem. Jest napisane działka na górce.
    Daltego napisałem, żeby autorka dokładnie opisała sytuacje.

  5. #5

    Domyślnie

    U mnie jest ten sam problem, muszę przepompowywać ścieki na 2 metry w górę do kanalizacji
    Kupiłem przepompownie DWUKOMOROWĄ. Jest lepsza od normalnej bo działa na zasadzie szamba dwukomorowego - w pierwszej komorze o pojemności 1,5 m3 zbierają się nieczystości, które wywożę raz na 5 lat, a do drugiej komory przelewają się nieczystości płynne. W drugiej komorze jest pompa z szatkownikiem (w sumie niepotrzebny,ae niech jest) za jakieś 2000zł która przepompowuje to dalej.

    Zdecydowałem się na takie coś, bo nie ma szans na to że pompa się zapcha jakimś dziadostwem, a jak się kiedyś zepsuje to można odpompować wodę z drugiej komory nawet pompką z marketu za 100zł żeby naprawić wszystko we względnie czystym miejscu ;p

    A czy dużo kosztuje? - niby tak bo ja za moją 6 lat temu dałem coś około 8tyś, ale u mnie gmina daje 200zł na każdy metr przyłącza kanalizacyjnego, a jako że miałem do zrobienia 50 metrów dostałem 10tyś zł, a koszt wkopania rury 5cm od pompy do kanalizacji jest dużoooooooo niższy niż budowa 50m kanalizacji. Więc jeszcze zarobiłem

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony