dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 22 z 22
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Witam sąsiada,to ja mógłbym rzec,że zejdź na ziemię cactus bo masz blade pojęcie o budowie i rzeczywistości
    ]
    Nie jesteś jedyną osobą, która wybudowała dom więc przestań obrażać ludzi tylko dlatego, że mają inne zdanie od ciebie!

  2. #22

    Domyślnie

    Ależ się dyskusja zrobiła. Jak widać rozpiętość cenowa może być ogromna.

    Powiem Panowie szczerze, że wszystko rozbija się jednak o działkę. Aby zdobyć sensowną działkę na śląsku, na obrzeżach miast, ale nie na kompletnej wiosce, myślę, że trzeba liczyć te 200 tys. złotych. Tak jak sprawdzałem, do 100 tysięcy mamy do wyboru miejscowości typu Orzesze. Miła perspektywa życia w takich miejscowościach gdy ma się odchowane dzieci. Zwłaszcza, że mnie życie w blokach i mieście męczy psychicznie.
    Natomiast nie mogę sobie pozwolić na aż tak odległe dojazdy. Celuję w przedmieścia miast ościennych Katowic.

    Wracając, licząc 200 tys. na działkę, zostałoby mi na budowę domu maksymalnie 330 tysięcy. Nie zmieszczę się po prostu. Zbyt śliska różnica.
    Dochodzi również kwestia znania się na budowie i pilnowania fachowców. O ile jestem w stanie sobie ocieplić dom, położyć panele, płytki czy zrobić malowanie, o tyle kontrolowanie budowy może być ciężkie ze względu na czas oraz brak fachowej wiedzy. Wprowadzić chciałbym się do "swojego" lokum do czerwca 2021. Płacenie 1700 PLN a wynajem miesięcznie mija się z celem.

    Podsumowując, gdybym miał działkę - to mając 100 tys. wkładu własnego i maksymalnie 430 tys. kredytu zabrałbym się za budowę.
    Bez działki - maksymalna kwota budowy nie mogłaby przekroczyć 330 tys, a myślę, że kwota mogłaby przekroczyć widełki i wtedy jestem na lodzie, bez żadnej poduszki finansowej.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony