dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 23 z 23
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał ibizpl Zobacz post
    Ja własnie zamówiłem u nich zmiękczacz.
    Dumałem nad różnymi producentami, modelami z wifi i bez wifi itd itp.
    Doszedłem do kilku wniosków:
    1. Wifi w zmiękczaczu nie jest mi potrzebne a już na pewno nie na tyle żeby dopłacać za tą funkcję ponad 1000 pln, w garażu bywam częściej niż raz na 3-4 miesiące żeby dosypać soli a do tego się to sprowadza bo ile wody zużyłem widzę na liczniku. To powinno być urządzenie nie wymagające atencji.
    2.Chiński/Polski/Europejski/Hamerykański - w dzisiejszych czasach już nie ma to żadnego znaczenia, i tak za cholerę nie wiadomo co gdzie na prawdę jest produkowane a gdzie przykleja się tylko nalepkę która daje +1000 zł do ceny - liczą się realne opinie z użytkowania.
    3. Podstawowe funkcje i zabezpieczenia zmiękczacza + złoże są chyba najważniejsze, czyli regeneracja objętościowa i normalne w miarę oszczędne zużycie soli proporcjonalnie do wielkości złoża i zużycia wody. To nie jest robot przemysłowy żeby wymagał wyspecjalizowanych sterowników i skomplikowanego softu.
    A jak ktoś lubi high tech i ma grubszą kasę do wydania to trzeba uderzać w prawdziwy sprzęt a nie to co proponują u nas w kraju za 5-6 tys bo raptem ma wifi. Np systemy grunbeck ( mnie nie stać ).
    4. Gwarancja i serwis - oprócz punktu 3 to chyba kluczowa sprawa. Długość gwarancji i realny koszt przeglądów i serwisu.
    5. Poczta pantoflowa - popytajcie sąsiadów i znajomych co mają założone, jak to się sprawuje po kilku latach i ile płacą za przeglądy, bo w necie można napisać wszystko.

    Mieszkam jakieś 12 km od składnicy Water Technic i to był dla mnie jeden z kluczowych argumentów odnośnie serwisu i dostępu do części w razie W. Wiara w domach dookoła ma to pomontowane, jest tanie i działa jak należy. Koszt przeglądu 150 pln, przeglądy wymagane do 10 letnie j gwarancji- nie znam firmy która daje 10 lat gwary bez przeglądów. Przy cenie poniżej 2 tys za wersję 32L z upflow, złożem Lewatit i kompletem filtrów każdy ma wybór czy olać gwarę bo i tak jest tanio a parę lat podziała czy robić przeglądy za tą kasę żeby ją utrzymać.

    Nie mam pojęcia ile kosztuje serwis od nich w Radomiu czy Lublinie, ale wątpię żeby naliczali jakieś kilometry z czapy jak serwisanci drogich maszyn cnc - tam się jeszcze płaci za hotel Można zadzwonić i zapytać.
    Przez chwilę czaiłem się na Aquahome od Viessmanna ale po kosztach przeglądów i długości gwarancji odpuściłem. Rozważałem też składaka na głowicy Clack ale do Watertechnic mam po prostu blisko.

    Takich składowni jak Water Technic jest w kraju pewnie więcej, zobaczcie do której z dobrymi opiniami macie najbliżej i czy mają realny serwis/części - to tylko zmiękczacz wody.
    i jak spostrzeżenia po 3 latach?

    właśnie planuję kupić
    https://sklep.technikawody.pl/produk...r-30-gw-12lat/

    troche przez 3 lata widze dodali do oferty. miałem brać w kompakcie ale chyba wezme ten 2 składnikowy
    Jakieś awarie czy coś w tym stylu? ja spod Warszawy to do Poznania daleko ale serwis chyba sprawny

    Pozdro Piotr

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Jak będziesz rozważał jednak kompakt to sprawdź Pentair Riversoft 30 - solidny produkt w rewelacyjnej cenie. No i włoska głowica w odróżnieniu od powyżej podanej - chińskiej. Serwis masz na Wilanowie w Warszawie
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrpl Zobacz post
    i jak spostrzeżenia po 3 latach?

    właśnie planuję kupić
    https://sklep.technikawody.pl/produk...r-30-gw-12lat/

    troche przez 3 lata widze dodali do oferty. miałem brać w kompakcie ale chyba wezme ten 2 składnikowy
    Jakieś awarie czy coś w tym stylu? ja spod Warszawy to do Poznania daleko ale serwis chyba sprawny

    Pozdro Piotr
    Warto na podstawie twardości wody i jej miesięcznemu zużyciu dobrać odpowiednią wielkość, chyba, że już było wyliczone.

    Taki zestaw z pakietem gratisów można kupić taniej, fakt faktem na innej głowicy, ale można Ewentualnie bez, coś nieco powyżej 2000 zł

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony