dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    December

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Boleslawiec
    Kod pocztowy
    59-700
    Posty
    3

    Domyślnie Projekt M152, pierwsze warstwy ścian zewnętrznych z cegły pełnej?

    Witam! W projekcie mam zaznaczone: Pierwsze warstwy ścian zewnętrznych do poziomu min. 50 nad terenem, wykonać z cegły pełnej klasy 15 na zaprawie cem-wap. marki M5. Ściany mają być z betonu komórkowego. Co sądzicie na temat cegły? Czy jest tam potrzebna? Nigdy nie widziałem takiego rozwiązania.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    stawiasz dom na wodzie i bez izolacji poziomej, że projektant tak się boi o bloczki z BK?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    stawiasz dom na wodzie i bez izolacji poziomej, że projektant tak się boi o bloczki z BK?
    ale nie krytykujmy konstruktorów ani projektantów bo zaraz ci napiszą, że niszczymy kastę

    tak jest w projekcie, płać i koniec

    co tu gadać ? fachowca się nie poprawia

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Powinien być na forum dział "Ułańska fantazja konstruktorów i architektów" taki typowo obrazkowy
    Przecież z odpowiednią hydroizolacją można z BK budować piwnicę
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    December

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Boleslawiec
    Kod pocztowy
    59-700
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dzwoniłem na infolinię murator, i najpierw doradca twierdzil że nie widzi cegły w projekcie, ale później stwierdził że beton komórkowy ma dużą nasiakliwosc i ta Cegła musi być. Działkę budowlaną mam na górce, więc wody nie powinno być. Jak sądzicie, mogę dawać suporeks już na pierwszą warstwę ścian? I czy te cegły to wymyśl tylko w moim przypadku, czy mieliście podobne?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Co na to twój kierbud?

    Starczy wpisać do google "dom z betonu komórkowego" - na wszystkich zdjęciach bloczki kładzie się na izolacji poziomej, bez warstwy pośredniej.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Kiedyś to był (przynajmniej w naszym regionie) standard, jeżeli gazobeton to mil być minimum 300-350 od terenu. Ja u siebie robiłem.

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    December

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Boleslawiec
    Kod pocztowy
    59-700
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Co na to twój kierbud?
    No w sumie dopiero zaczynam, i z kierownikiem spotkam się gdzieś za tydzień.

    Starczy wpisać do google "dom z betonu komórkowego" - na wszystkich zdjęciach bloczki kładzie się na izolacji poziomej, bez warstwy pośredniej.
    Widziałem te zdjęcie, mam teraz budowy koło siebie, i wszędzie bloczki bez cegły.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Zmiany do projektu może wpisać ci kierbud - niech on decyduje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony