dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 67
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Karasso

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-416
    Posty
    282

    Domyślnie

    Cytat Napisał dbx Zobacz post
    mają 18 stopni w "salonach", siedzą w swetrach, troszkę po ciemku, i mają.
    1700kwh/12= 141kwh/miesiąc /31 = 4,5kWh dobe. Muszą być amiszami innej opcji nie widze Oczywiscie nie twierdze że to zle. Mogą też miec uszkodzony licznik energii

    wróć zwracam honor... Mają gaz nie zauważyłem wcześniej i pewnie CWU i kuchenka gazowa jest. Może tyle być.
    Ostatnio edytowane przez Karasso ; 22-02-2020 o 09:41

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karasso Zobacz post
    1700kwh/12= 141kwh/miesiąc /31 = 4,5kWh dziennie. Muszą być amiszami innej opcji nie widze
    Jest inna opcja nie są łosiami i mają energooszczędne domy

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karasso Zobacz post
    1700kwh/12= 141kwh/miesiąc /31 = 4,5kWh dobe. Muszą być amiszami innej opcji nie widze Oczywiscie nie twierdze że to zle. Mogą też miec uszkodzony licznik energii

    wróć zwracam honor... Mają gaz nie zauważyłem wcześniej i pewnie CWU i kuchenka gazowa jest. Może tyle być.
    Tak jak pisałem wcześniej w 11 miesięcy zużyliśmy prądu na kwotę ponad 800zł czyli 1260kWh. Mam CO, CWU i gotowanie gazowe.
    ... i nie jesteśmy amiszami chociaż szacun dla nich. Przynajmniej są zdrowsi.
    Dom z poddaszem użytkowym 100m2, porotherm 25cm + 15cm białego 038, podłoga 15cm, dach 25cm wełny, okna 3 szybowe, dół podłogówka a góra grzejniki, kocioł 2F De Dietrich Lumea Mpx 20/24, gaz 100%... Bez WM, reku, COP, Pv, PC, solarów, FW itp. itd. i innych skrótów ble ble ble

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Antyspam

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Posty
    134

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Jest inna opcja nie są łosiami i mają energooszczędne domy
    Wydaje mi się, że piekarniki, tostery, opiekacze, miksery, ekspresy do kawy, konsole do gier czy lodówki, pralki i suszarki działają tak samo w domach energooszczędnych.

    Ale mogę się mylić.

  5. #25

    Domyślnie

    dajcie spokój, z mitomanami tak już jest, żyją przy świecach, w "saloonach" jedna żarówka, w telewizor patrzą w taniej taryfie i jak piszą:" nie jesteśmy amiszami chociaż szacun dla nich. Przynajmniej są zdrowsi."
    piszą prawdę.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Antyspam Zobacz post
    Wydaje mi się, że piekarniki, tostery, opiekacze, miksery, ekspresy do kawy, konsole do gier czy lodówki, pralki i suszarki działają tak samo w domach energooszczędnych.

    Ale mogę się mylić.
    Wszystko działa jak trzeba: lodówka, kuchenka mikrofalowa, czajnik, opiekacz, blender, mikser, okap, zwywarka, pralka, odkurzacz, żelazko, laptopy, tv, radia, kino, router, dekoder itp itd.
    Oczywiście nie wszystko działa jednocześnie i codziennie.
    Nie mam ekspresu, suszarki i konsolki
    Dom z poddaszem użytkowym 100m2, porotherm 25cm + 15cm białego 038, podłoga 15cm, dach 25cm wełny, okna 3 szybowe, dół podłogówka a góra grzejniki, kocioł 2F De Dietrich Lumea Mpx 20/24, gaz 100%... Bez WM, reku, COP, Pv, PC, solarów, FW itp. itd. i innych skrótów ble ble ble

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał stingeros Zobacz post
    Tak jak pisałem wcześniej w 11 miesięcy zużyliśmy prądu na kwotę ponad 800zł czyli 1260kWh. Mam CO, CWU i gotowanie gazowe.
    ... i nie jesteśmy amiszami chociaż szacun dla nich. Przynajmniej są zdrowsi.
    Qrcze, ja poniżej 3,5MWh nie schodziłem w małym mieszkaniu (CO i CWU sieciowe, płyta gazowa).
    Z pomiarów:
    453kWh/r lodówka
    120kWh/r zmywarka
    120kWh/r pralka
    500kWh/r klima
    200kWh/r jeden komputer stacjonarny standard biurowy (bez prądożernego procka i karty graficznej) bez monitora
    140kWh/r monitor do powyższego
    105kWh/r router LTE. Jak miałem modem z kablówki to ciągnął ponad 3x więcej razem z routerem (tylko net - bez TV).

    1638 kWh/r łącznie tylko te "grubsze" rzeczy.

    Do tego światło, piekarnik, laptopy, tablety, telefony, TV, wieża, drukarka, żelazko, odkurzacz itd. itp. 1260kWh to standard Amiszów.

    Teraz ok. 300W mam pobór "bierny" - reku, alarm, router, monitoring, lodówka i reszta sprzętu w trybie czuwania. Już to daje 2,6MWh/r.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Antyspam Zobacz post
    Wydaje mi się, że piekarniki, tostery, opiekacze, miksery, ekspresy do kawy, konsole do gier czy lodówki, pralki i suszarki działają tak samo w domach energooszczędnych.

    Ale mogę się mylić.
    Nie działają tak samo. W domach energooszczędnych pobierają mniej energii a ich praca zarezerwowana jest pomiędzy godziną 22:00 a 6:00
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał Antyspam Zobacz post
    Wydaje mi się, że piekarniki, tostery, opiekacze, miksery, ekspresy do kawy, konsole do gier czy lodówki, pralki i suszarki działają tak samo w domach energooszczędnych.

    Ale mogę się mylić.
    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    Nie działają tak samo. W domach energooszczędnych pobierają mniej energii a
    ich praca zarezerwowana jest pomiędzy godziną 22:00 a 6:00
    To jest ironia?
    W domach energooszczędnych pobierają mniej prądu bo... ?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  10. #30
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    Nie działają tak samo. W domach energooszczędnych pobierają mniej energii a ich praca zarezerwowana jest pomiędzy godziną 22:00 a 6:00
    Nie tylko, w weekendy, takie jak np dziś, ogrzewanie, pralka, lodówka, reku, TV, kuchenka, komputer, oświetlenie, mikser, zmywarka, odkurzacz, wiertarka, wyrzynarka, kosiarka itd pracują w cenie prądu ok. 0,30zl/kWh.
    Biorąc pod uwagę,że takich weekendow w miesiącu jest 4, dodając do tego pracę ogrzewania, lodówki, reku, TV, zmywarki itp w tygodniu w godzinach 13-15 i 22-6 nie trzeba być "oszczędnym" i "nocnym markiem" żeby rachunki za prąd wyszły niższe niż u "gazownikow"

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Qrcze, ja poniżej 3,5MWh nie schodziłem w małym mieszkaniu (CO i CWU sieciowe, płyta gazowa).
    Z pomiarów:
    453kWh/r lodówka
    120kWh/r zmywarka
    120kWh/r pralka
    500kWh/r klima
    200kWh/r jeden komputer stacjonarny standard biurowy (bez prądożernego procka i karty graficznej) bez monitora
    140kWh/r monitor do powyższego
    105kWh/r router LTE. Jak miałem modem z kablówki to ciągnął ponad 3x więcej razem z routerem (tylko net - bez TV).

    1638 kWh/r łącznie tylko te "grubsze" rzeczy.

    Do tego światło, piekarnik, laptopy, tablety, telefony, TV, wieża, drukarka, żelazko, odkurzacz itd. itp. 1260kWh to standard Amiszów.

    Teraz ok. 300W mam pobór "bierny" - reku, alarm, router, monitoring, lodówka i reszta sprzętu w trybie czuwania. Już to daje 2,6MWh/r.
    Lodówka 258kWh/r. Nie mam side.
    Zmywarka 180kWh/r.
    Pralka 150kWh/r.
    TV ok. 250kWh/r.
    Laptopy może ok 20kWh/r
    Router 100kWh/r
    I wszystkie inne rzecz, które wypisałem ale ich używa się sporadycznie ( piekarnik przecież uruchamia się 2x w tygodniu) + oświetlenie
    Nie mam klimy, reku, alarmu, monitoringu, kompów stacjonarnych, konsoli, ekspresu, suszarki
    Myślę, że pełny rok wyjdzie ok 1500kWh - myślałem, że to standard.
    Dom z poddaszem użytkowym 100m2, porotherm 25cm + 15cm białego 038, podłoga 15cm, dach 25cm wełny, okna 3 szybowe, dół podłogówka a góra grzejniki, kocioł 2F De Dietrich Lumea Mpx 20/24, gaz 100%... Bez WM, reku, COP, Pv, PC, solarów, FW itp. itd. i innych skrótów ble ble ble

  12. #32

    Domyślnie

    jak się zbiera na raty za kredyty, to się żyje w taniej taryfie.
    Normalni ludzie żyją normalnie i brak jest dla normalnych ludzi powodu, by się przed światem chwalić rachunkami i tym, że żyją według grafika nocnej taryfy.
    I im się jeszcze wydaje, że są w czymś lepsi.

  13. #33
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał dbx Zobacz post
    jak się zbiera na raty za kredyty, to się żyje w taniej taryfie.
    Normalni ludzie żyją normalnie i brak jest dla normalnych ludzi powodu, by się przed światem chwalić rachunkami i tym, że żyją według grafika nocnej taryfy.
    I im się jeszcze wydaje, że są w czymś lepsi.
    Jestem normalnym człowiekiem i żyje jak normalny człowiek.
    Żyje w normalnej taryfie, nie zbieram na ratę za kredyt.
    Masz widzę problem ze sobą.

  14. #34

    Domyślnie

    zbadaj wzrok, masz problem z widzeniem

  15. #35
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał dbx Zobacz post
    zbadaj wzrok, masz problem z widzeniem
    Nie jestem lepszy, wręcz przeciwnie "jestem Polakiem gorszego sortu",lepsi są Ci inni, Ci "normalni"

  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Karasso

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-416
    Posty
    282

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Nie tylko, w weekendy, takie jak np dziś, ogrzewanie, pralka, lodówka, reku, TV, kuchenka, komputer, oświetlenie, mikser, zmywarka, odkurzacz, wiertarka, wyrzynarka, kosiarka itd pracują w cenie prądu ok. 0,30zl/kWh.
    Biorąc pod uwagę,że takich weekendow w miesiącu jest 4, dodając do tego pracę ogrzewania, lodówki, reku, TV, zmywarki itp w tygodniu w godzinach 13-15 i 22-6 nie trzeba być "oszczędnym" i "nocnym markiem" żeby rachunki za prąd wyszły niższe niż u "gazownikow"
    Koszt ogrzewania to nie tylko to ile płacisz w miesiącu ale i koszt samej inwestycji. Co z tego że płacisz parę groszy mniej niż gazownik skoro gazownik na instalacja wywali 10k PLN a ty 60... Nie ma co się oszukiwać -gaz to najtańsze zródło "ciepła" biorąc pod uwagę koszta instalacji i koszta eksploatacji. Ja w te 1700kWh rocznie jestem w stanie uwierzyć. Sam grzeje dom prądem bo nie mam gazu i w miesiącach letnich zużywam w okolicach 300kWh /miesiąc grzejąc wode w 100 litrowym bojlerze gotując na indukcji , nie latam tez i za nikim w domu i nie gaszę świateł

  17. #37

    Domyślnie

    Ja też nie zbieram na ratę. Żyję w normalnej taryfie G11 a nie jak Wy tłuczecie się pralkami i zmywarkami po 22. Nie zapalam świeczek w salonie bo pewnie wyszłoby drożej niż ledy. Nigdy nie uważałem się za kogoś lepszego. A może pora na Was o weryfikację życia. Może niektórym to lotto ale ja nie uznaje jak TV, laptop lub światło ktoś zostawia włączone a idzie np. na plac zabaw. No sorry. Za to ścigam. Ciekawe czy ktoś zostawia samochód włączony na noc "a po co będę gasił i rano znowu odpalał" hehe
    Dom z poddaszem użytkowym 100m2, porotherm 25cm + 15cm białego 038, podłoga 15cm, dach 25cm wełny, okna 3 szybowe, dół podłogówka a góra grzejniki, kocioł 2F De Dietrich Lumea Mpx 20/24, gaz 100%... Bez WM, reku, COP, Pv, PC, solarów, FW itp. itd. i innych skrótów ble ble ble

  18. #38
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karasso Zobacz post
    Koszt ogrzewania to nie tylko to ile płacisz w miesiącu ale i koszt samej inwestycji. Co z tego że płacisz parę groszy mniej niż gazownik skoro gazownik na instalacja wywali 10k PLN a ty 60... Nie ma co się oszukiwać -gaz to najtańsze zródło "ciepła" biorąc pod uwagę koszta instalacji i koszta eksploatacji. Ja w te 1700kWh rocznie jestem w stanie uwierzyć. Sam grzeje dom prądem bo nie mam gazu i w miesiącach letnich zużywam w okolicach 300kWh /miesiąc grzejąc wode w 100 litrowym bojlerze gotując na indukcji , nie latam tez i za nikim w domu i nie gaszę świateł
    60tys.zl powiadasz za pompę p-w?
    No cóż, w takim wypadku faktycznie "nie jestem normalny" bo 7 lat temu płaciłem za instalację 20tys.zl a dzisiaj z tego co wiem wychodzi niewiele więcej
    Co mam za to? Zużycie energii za ogrzewanie i cwu jest 3 krotnie mniejsze niż bym ogrzewa samym prądem
    Wyobraź sobie, że ja też za nikim nie latam i nie gasze świateł bo jest nas tylko dwójka dorosłych osób, która pracuje a nie utrzymuje się za 500+
    Ja mam gaz przed działką i tam pozostał...

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał stingeros Zobacz post
    Lodówka 258kWh/r. Nie mam side.
    Zmierzone? Jaki to model?
    Podałem prognozę na podstawie pomiarów z 1,88 miesiąca dla Beko CSA 29000. W poprzednim mieszkaniu Mastercook (modelu nie pomnę - inox, na górze wyświetlacz i możliwość ustawienia temperatury w zamrażarce i chłodziarce) była trochę bardziej energooszczędna - 414kWh/r. Teraz mam inwerterowego Haiera - największa ale też najoszczędniejsza 284,33kWh/r.

    Cytat Napisał stingeros Zobacz post
    TV ok. 250kWh/r.
    Zmierzone? Mi łobuz teraz (Bravia) po podłączeniu dysku na USB w trybie niby to uśpienia pobiera 22W - czyli już 193kWh.
    Jak włączony - w oklicach 100W. To żeby zmieścić się w 250kWh musiałby być włączony 2 godziny dziennie.

    Cytat Napisał stingeros Zobacz post
    Laptopy może ok 20kWh/r
    Może? Zgadujesz, czy masz pomierzone? Czyli ciągnie podobnie jak router?

    A, zapomniałem jeszcze, że u mnie chodzi non stop NAS - ale z tylko jednym dyskiem. Jak dobrze pójdzie (aktualnie regularnie doprowadzam do upadku testową instalację) i uda mi się postawić wszystko na jednej maszynie, to router, AP, monitoring, NAS, Domoticza/HA, nagrywarka TV i co tam jeszcze wymyślę będzie chodziło na jednej maszynie pobierającej ze 25-30W średnio. Czyli sporo mi spadnie "bierne" zużycie, bo podobnie bierze w stanie czuwania TV z podpiętym dyskiem.

    Cytat Napisał stingeros Zobacz post
    I wszystkie inne rzecz, które wypisałem ale ich używa się sporadycznie ( piekarnik przecież uruchamia się 2x w tygodniu)
    Ja średnio tak. Prawie nie jadam pieczywa ze sklepu. Inne rzeczy też często piekę (ale częściej robię w szybkowarze, teraz też na kuchence elektryczne - i co najwyżej opiekam w piekarniku).

    Cytat Napisał stingeros Zobacz post
    Nie mam klimy, reku, alarmu, monitoringu, kompów stacjonarnych, konsoli, ekspresu, suszarki
    Myślę, że pełny rok wyjdzie ok 1500kWh - myślałem, że to standard.
    Własnie zawitała u mnie suszarka - zwykła kondensacyjna (bez pompy ciepła). Pewnie co najmniej 300kWh wzrośnie mi zużycie prądu na to, zimą za to trochę spadnie na grzanie, ale latem wzrośnie na klimę (chyba, że latem żona będzie rozwieszała pranie pod klimą).

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Zmierzone? Jaki to model?
    Podałem prognozę na podstawie pomiarów z 1,88 miesiąca dla Beko CSA 29000. W poprzednim mieszkaniu Mastercook (modelu nie pomnę - inox, na górze wyświetlacz i możliwość ustawienia temperatury w zamrażarce i chłodziarce) była trochę bardziej energooszczędna - 414kWh/r. Teraz mam inwerterowego Haiera - największa ale też najoszczędniejsza 284,33kWh/r.



    Zmierzone? Mi łobuz teraz (Bravia) po podłączeniu dysku na USB w trybie niby to uśpienia pobiera 22W - czyli już 193kWh.
    Jak włączony - w oklicach 100W. To żeby zmieścić się w 250kWh musiałby być włączony 2 godziny dziennie.



    Może? Zgadujesz, czy masz pomierzone? Czyli ciągnie podobnie jak router?

    A, zapomniałem jeszcze, że u mnie chodzi non stop NAS - ale z tylko jednym dyskiem. Jak dobrze pójdzie (aktualnie regularnie doprowadzam do upadku testową instalację) i uda mi się postawić wszystko na jednej maszynie, to router, AP, monitoring, NAS, Domoticza/HA, nagrywarka TV i co tam jeszcze wymyślę będzie chodziło na jednej maszynie pobierającej ze 25-30W średnio. Czyli sporo mi spadnie "bierne" zużycie, bo podobnie bierze w stanie czuwania TV z podpiętym dyskiem.



    Ja średnio tak. Prawie nie jadam pieczywa ze sklepu. Inne rzeczy też często piekę (ale częściej robię w szybkowarze, teraz też na kuchence elektryczne - i co najwyżej opiekam w piekarniku).



    Własnie zawitała u mnie suszarka - zwykła kondensacyjna (bez pompy ciepła). Pewnie co najmniej 300kWh wzrośnie mi zużycie prądu na to, zimą za to trochę spadnie na grzanie, ale latem wzrośnie na klimę (chyba, że latem żona będzie rozwieszała pranie pod klimą).
    Lodówka LG gbb59wbmzs. Parametr poboru ze specyfikacji.
    TV 70" LG . Pobór 0.5W w czuwaniu.
    Lapki używane naprawdę sporadycznie. Wszystko załatwia smartfon. Router i dekoder włączony 24/7.
    Jak widać niestety u mnie opcja standard jeżeli chodzi o wyposażenie. Nie piekę tyle w piekarniku, nie mam suszarki, klimy, reku, ekspresu, stacjonarek, konsoli, alarmu, monitoringu, szybkowaru.....może kiedyś to wszystko wpadnie. Pomalutku.
    W sumie to mamy z grubsza odpowiedź skąd różnica w zużyciu.
    Dom z poddaszem użytkowym 100m2, porotherm 25cm + 15cm białego 038, podłoga 15cm, dach 25cm wełny, okna 3 szybowe, dół podłogówka a góra grzejniki, kocioł 2F De Dietrich Lumea Mpx 20/24, gaz 100%... Bez WM, reku, COP, Pv, PC, solarów, FW itp. itd. i innych skrótów ble ble ble

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony