dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Jak ocenić stan stropu - wylewka na stropie

    Witam,proszę Was szanowni użytkownicy i fachowcy o pomoc oraz o wyrozumiałość Poczytałam wiele tematów tu na forum ale nie znalazłam jasnej odpowiedzi. Jako , że mąż obecnie za granicą, a w przyszłym roku chcemy ruszyć z generalnym remontem piętra w domu to część rzeczy chcę sama już zaplanować/przygotować.
    Otóż posiadamy dom około 170m2 - budowany w końcówce lat 80 i początek 90.Dom piętrowy,nad piętrem strych nieużytkowy, stropy betonowe - i tu moje pytanie jak ocenić jego stan i czy jest możliwość położenia na piętrze na niego styropianu + wylewki ? Posiadamy plany ale jak to w tych czasach widać , że sztywno się ich nie trzymano, bo jest parę zmian których w planach nie ma. Osoby, które budowały ten dom już nie żyją , jedynie mamy kontakt z osobą która WC i w łazience jest wylewka i płytki. Mierzyłam poprzez szpary w deskach jaka odległość jest od stropu do górnej powierzchni deski i wychodzi od 13 do 15cm. Więc myślę ,że moglibyśmy zerwać deski, na strop położyć z 8cm(4+4) styropianu +podłogówka + wylewka ok. 6-7cm +płytki/panele 1cm i wyszło by akurat 14-15 cm (nawet gdyby wyszło 2cm wyżej niż obecnie to nie będzie tragedii). Czy tak można wykonać na takim stropie i go dodatkowo obciążyć ? Czy należy jakoś wcześniej ocenić jego stan np. skuć kawałek stropu i sprawdzić jakie jest zbrojenie ? Czy może wezwać jakiegoś konstruktora? na parterze od spodu strop nie pęka , nic takiego nie widać. Przez cały parter na środku również z tego co widziałam w planach idzie ściana nośna. Wydaje mi się , że skoro w łazience i w WC już jest wylewka to raczej z zastosowaniem jej w pozostałych pokojach nie powinno być przeciwwskazań - będziemy chcieli w łazience ją skuć , żeby tam również dać ogrzewanie podłogowe.
    Proszę serdecznie o wskazówki I z góry dziękuję

  2. #2

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że skoro w łazience i WC masz wylewkę to strop jest na to przygotowany, tym bardziej jeśli twierdzisz, że przez środek piętra jest ściana nośna. Wszystko zależy właśnie jakie zbrojenie zostało zastosowane. Może warto własnie skuć kawałek i zobaczyć. Ale może ktoś bardziej doświadczony się tutaj wypowie.

  3. #3

    Domyślnie

    Ok dziękuję za jakąś opinie. Czy mogłabym prosić jeszcze o opinie innych użytkowników tego forum znających się na takich czynnościach ?

  4. #4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony