dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    OK, ale Twój pomysł umieszczania tak nisko kominka wentylacyjnego jest zapewne niezgodny z zasadami sztuki, będzie wyglądał...średnio - to moje zdanie.
    Nie wiem jaki masz układ pomieszczeń ale może dasz radę jak najwyżej wyjść w ścianie szczytowej ?

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar blitzkrieg
    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    ŚLĄSKIE
    Posty
    269

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    OK, ale Twój pomysł umieszczania tak nisko kominka wentylacyjnego jest zapewne niezgodny z zasadami sztuki, będzie wyglądał...średnio - to moje zdanie.
    Nie wiem jaki masz układ pomieszczeń ale może dasz radę jak najwyżej wyjść w ścianie szczytowej ?
    Nie znalazłem zasad sztuki, tylko przepisy. Natomiast wygląd - niektórym nie będzie się to podobać, to fakt.
    Jeżeli takie rozwiązanie jest niezgodne z zasadami sztuki lub nie będzie działać w praktyce, proszę alarmować
    Folia zniknie, EPS zamoknie, płyta pęknie, dom się zawali, dach zerwie wichura.

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    https://www.muratorplus.pl/technika/...REtH-iNUB.html

    "Im są dalej od kalenicy, tym większe prawdopodobieństwo wadliwego działania. Dlatego przyjmuje się, że żaden z tych typów kominków nie powinien być umieszczany poniżej trzeciego rzędu dachówek, licząc od górnego styku połaci. Niestety dość często kominki zostają zamontowane poniżej zalecanej odległości od kalenicy, która wynosi do 1,5 m. Jeśli tak się stanie, zimą grozi im zniszczenie poprzez osuwające się z dachu masy śniegu"

  4. #24

    Domyślnie

    Wpatruję się w projekt swojej instalacji wod-kan i nie widzę żadnego odpowietrznika Jeśli dom będzie parterowy z poddaszem nieużytkowym, z przydomową oczyszczalnią i w ogóle bez komina, to rozumiem, że odpowietrzenie powinno iść przez ścianę, czy tak? Chwilowo nie mogę złapać architekta, który mi to rysował.

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    może iść przez dach. możesz mieć automatyczny.

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcowy70 Zobacz post
    Wpatruję się w projekt swojej instalacji wod-kan i nie widzę żadnego odpowietrznika Jeśli dom będzie parterowy z poddaszem nieużytkowym, z przydomową oczyszczalnią i w ogóle bez komina, to rozumiem, że odpowietrzenie powinno iść przez ścianę, czy tak? Chwilowo nie mogę złapać architekta, który mi to rysował.
    I o co ten krzyk, nie mam żadnych odpowietrzników a jedynie napowietrzacze i działa wszystko prawidłowo od 16 lat. Z tymi wywietrznikami kanalizacji jest jak z syndromem ginekologa który szuka problemu tam gdzie inni znajdują przyjemność

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    nie mam żadnych odpowietrzników a jedynie napowietrzacze
    Gdzie, jakie, ile zapłaciłeś, czemu tak drogo... Zapodaj coś więcej, pls.

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Z tymi wywietrznikami kanalizacji jest jak z syndromem ginekologa który szuka problemu tam gdzie inni znajdują przyjemność
    Ja tak mam z trenerem AA

  8. #28

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał sonda2 Zobacz post
    Słuszna uwaga, dzięki. Odsunę się od ściany, ale żebym dobrze zrozumiał co masz na myśli.. kominek jaki zaproponowałem to dobry pomysł, czy lepsza prosta rura - jak u Elfir? Chyba właśnie o to chodzi, aby ciśnienia w róże nie było, poza atmosferycznym?
    Zacząłem wątek to zakończę pewnymi wnioskami. Otóż wykonałem odpowietrzenie jak należy - z odsunięciem od budynku i podwyższeniem ponad dach. Niestety smród nie zginął. Wezwałem fachowca z kamerą, przejrzeliśmy główny odpływ + pion. Nic podejrzanego nie było widać, na ten moment nic więcej nie można zrobić - bez kucia ścian czy podłóg, ale.. fachowiec zauważył, odpływ z pieca w kotłowni mam włożony bezpośrednio do kanalizacji, bez syfonu. To może być źródłem smrodu w korytarzu. gdzie właśnie znajdują się drzwi do kotłowni i m.in. pion kanalizacji. Smród przenosi powietrze wpadające z kotłowni dołem drzwi, stąd nieprzyjemny zapach wydaje się jakby wychodził spod paneli. Teraz wezmę się za wykonanie syfonu i zobaczymy. Dzięki za wasze uwagi.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony