dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Szukam nowoczesnego i taniego rekuperatora o wydajności 500

    Cześć,

    moja historia się zaczęła od tego ze ciągle żyje w przeciągach bo cały czas mi wszędzie śmierdzi jak nie ma wietrzenia. Dlatego zawsze interesował mnie temat mechanicznej wentylacji.

    No i udało się ale tylko dzięki mojemu zaparciu i umiejętnością teścia który jest naszym "contractor"-em. Zdecydowałem się na technologię Pe-flex. Kupiłem projekt, wymieniłem 20 maili z p. Pawłem. Wydaje się że jest nieźle. Na ten moment jest założona instalacja 1p. czyli sypialni, garderoby i łazienki. Czekam na rury i boxy, parter i piwnicę. Hydraulik jest teraz i prawie że kończy ale wie o wentylacji.
    Ceny w peflexie są ok ale do momentu rekuperatora(10-12k )i filtra wstępnego (600pln).

    Jestem w momencie że muszę zacząć się decydować na rekuperator i filtr.

    Uważam że dobrym pomysłem będzie taki powyżej 500m3/h. Dom jest na 144m użytkowe, 4 osoby, kot i 2xpsy.
    Czytałem sobie trochę na temat reku. i chyba chciał bym ten entalpiczny, bo zależy mi na nieosuszonym powietrzu w domu ze względu na słabe zdrowie mojego syna. Ma sześć lat a kaszle jak by palił paczkę mocnych od lat. Kolejną sprawą jest też sprawa energooszczędności. Są silniki EC.

    No ale z racji że budowa idzie dalej i .... i jest cienko cienko coraz bardziej to zastanawiam się nad https://o3ozon.pl/centrala-wentylacy...owa-p-120.html

    Chciał bym rekuperator w ktorym można by było z czasem wymienić na filtr entalpiczny? czy w takim jak Wam pokazałem można?
    Ostatnio edytowane przez Piec007 ; 21-02-2020 o 18:14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony