dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    toommm

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    922

    Domyślnie Prośba o ocenę instalacji

    Witam Panowie ,

    Zaprosiłem do siebie na wycenę przedstawiciela firmy Edison Energia

    Czy ktoś z Was ma instalację tej firmy , może polecić lub może odradzić ich jako wykonawcę , gwaranta uzysku .

    Proszę o wpisy
    dom Z216 + , OP 14 pętli , po podłogach 114 m2 , ytong 24 cm + 25 styro grafit , poddasze betonowe + 40 cm piany , fundamenty zwykłe + 20 cm styropianu hydro , wylewki : parter 20 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , piętro 5 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , balkon zlikwidowany , okna 3 szyby Veka , dachowe 3 szyby Velux , drzwi drewniane 4 szyby , rekuperacja Wanas 350 , pompa SDC allinone 1 f 9 kw , 100% płytek na podłogach , w planie kominek rekreacyjny.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pawelek321

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    suwalki
    Posty
    176

    Domyślnie

    Byłem w zeszłym tygodniu na spotkaniu. Na dniach mnie też mają odwiedzić.
    Montują panele sharp 310 i solar edge.
    25 lat gwarancji na cała instalację. Niestety na spotkaniu prowadzący nie był wstanie odpowiedzieć na pytanie ile kosztują przeglądy i czy trzeba robić co rok.
    W piątek miałem przedstawiciela z innej firmy i wycenił na prawie 6000zł/ kWp !!!
    Ogólnopolskie firmy mają o wiele większe ceny, bo marketing- prezentacje, przedstawiciele handlowi- to wszystko kosztuje i muszą to pokryć kosztem instalacji.
    Ponadto u tej firmy cena instalacji na gruncie jest taka sama jak na dachu.
    Mało tego- jak polecisz da nich klienta i zrobią instalację to zapłacą 100zł /kWp. Załatwisz im np 3 klientów na instalacje 10kWp to zapłacą 3000zł.
    parter+ poddasze 130m ogrzewanej podłogi (+64m nieogrzewana piwnica). ściany 20 styro, dach 18 piana +7 styro, nad piwnicą tylko 5cm styro, okna 3 szybowe, vitocal 7.5kW+ 2x80m, reku vitovent 300, pv 9,75kWp

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    toommm

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    922

    Domyślnie

    U mnie jak byli powiedzieli że serwis na dzień dzisiejszy kosztuje 200 zł na rok w tym mycie paneli co daje 5 tyś za cały okres gwarancyjny ... sporo to podnosi okres zwrotu ...
    dom Z216 + , OP 14 pętli , po podłogach 114 m2 , ytong 24 cm + 25 styro grafit , poddasze betonowe + 40 cm piany , fundamenty zwykłe + 20 cm styropianu hydro , wylewki : parter 20 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , piętro 5 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , balkon zlikwidowany , okna 3 szyby Veka , dachowe 3 szyby Velux , drzwi drewniane 4 szyby , rekuperacja Wanas 350 , pompa SDC allinone 1 f 9 kw , 100% płytek na podłogach , w planie kominek rekreacyjny.

  4. #4

    Domyślnie

    Nie wiem po co wam te serwisy instalacji za 200 PLN/rok przez 5 lat nikt do mojej nie zaglądał i działa bez zarzutu. Mycie paneli... a to trudne jest? Sami nie dacie sobie rady z myciem paneli?
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pawelek321

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    suwalki
    Posty
    176

    Domyślnie

    Na fb w grupie dyskusyjnej ktoś pisał, że w umowie jest zapis- opłata za przegląd jest wg aktualnych stawek.
    200zł na rok to pewnie za mało, aby pokryło firmie np po 17 latach zepsuty falownik.
    Raczej zdecyduje się na coś do 4000zł/kwp od bardziej lokalnej firmy.
    parter+ poddasze 130m ogrzewanej podłogi (+64m nieogrzewana piwnica). ściany 20 styro, dach 18 piana +7 styro, nad piwnicą tylko 5cm styro, okna 3 szybowe, vitocal 7.5kW+ 2x80m, reku vitovent 300, pv 9,75kWp

  6. #6

    Domyślnie

    Taki "handlowiec" powinien dać wzór umowy, żebyś ją mógł przejrzeć co w niej jest napisane, a nie jak już podpiszesz to wtedy się dowiadujesz że jeszcze takie kwiatki są tam umieszczone. Tak samo ważne są zapisy odnośnie regulowania należności. Każda firma z reguły chce zaliczki płatnej np. do 7 dni od podpisania umowy, kolejnej transzy np. po dostarczeniu modułów i reszty sprzętu i ostatniej po wykonaniu usługi. Moim zdaniem najważniejsza jest ta pierwsza wpłata w formie zaliczki, a dokładniej ile sobie firma życzy. Więcej jak 10-15% to bym się nie zgadzał. Zależy też na jaką kwotę się umówisz.
    Co do ceny za Wp - idą niestety w górę.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony