dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Malowanie regipsów

    Witam. Przymierzam się do pomalowania pomieszczenia. Na scianach przyklejone szare regipsy. Łączenia itp wyszpachlowane na równo bez zgrubień. Wszystko odpylone. Wykorzystana farba to dekoral szary gołębi.
    Jak dalej przygotować powierzchnię żeby farba ładnie pokryła tj. brak widocznych łączeń plyt i miejsc gdzie była gładź. Czytałem, że niektorzy przy pierwszym malowaniu dodają do farby gruntu a inni rozcieńczają farbę 50:50. Nie wiem czy to dobry pomysł. Może ktoś ma sprawdzony sposób jak wyrównać chłonność podłoża żeby nie przebijało i wydajność farby była taka jaką podaje producent. Zamierzam malowac 2 razy a nie do skótku bo widac łączenia.
    Pozdrawiam

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    Ja maluję regipsy najpierw farbą guntującą na biało a później kolor.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Ja maluję regipsy najpierw farbą guntującą na biało a później kolor.
    Chodzi o farbe typu snieżka grunt ?

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    Cytat Napisał aadri92 Zobacz post
    Chodzi o farbe typu snieżka grunt ?
    Tak, ja farbę gruntującąśnieżki maluję pod wszystkie farby oprócz duluxa, pod który daję gruntującą takiej samej firmy. Niektórym ten grunt śnieżki śmierdzi sikami, mnie się nie trafiło Może to tylko na tynkach występuje ale jak się na śnieżkę zdecydujesz, to zrób próbę na kawałku regipsu

  5. #5

    Domyślnie

    Ja ze swojej strony polecilbym Ci farbę gruntującą knaufa. Świetnie się nią maluje, dobrze kryje i dużo tańsza od śnieżki.
    Dom z poddaszem 220 m2 po podłogach, ok. 550m3 w tym garaż 30m2 nieogrzewany. Thermopor 30 cm + styro 15 cm 0,031, podłoga styro 12 cm 0,037, skosy żelbetowe - styro25 cm 0,037, sufit styro 25 cm 0,037. OZC 8,2 kW dla -20/22. 100% podłogówki, PC Samsung EHS 12 kW monoblok, reku Izzifast 300 ERV.
    PV 8.97 kWp na dachu z orientacją południową z Sofar Solar 8.8 ktl-x

  6. #6
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowny Panie,
    O ile producent nie zaleca inaczej, rozcieńczanie farby w ten sposób może osłabić jej właściwości. Dolewanie do farby gruntu również powoduje zmianę jej składu. Optymalnym rozwiązaniem jest wykorzystanie dobrej jakości farby podkładowej, która ujednolici podłoże, zmniejszy chłonność oraz zużycie farby nawierzchniowej.. Łączenia płyt warto również przed malowaniem sprawdzić stosując boczne światło.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony