dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 141

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Nie spełniał warunków czystego powietrza ale pierwszej edycji bo sprawność musiała być większa niż 85%. Teraz to się zmieniło i ważne są etykiety energetyczne. I tak jak piszesz wg. etykiet spełnia warunki bo jest w klasie A (liczymy sprawność odzysku energii a nie temperatury).
    Wg. danych producenta mam entalpiczny (tak w apce jest zaznaczone). Mam tez syfon zainstalowany to wezmę tam wiaderko podstawie i jak przyjdą mrozy to zobaczę ile wody się wkropli. Inaczej nie mam jak sprawdzić bo nawet nie wiem po czym rozpoznać jak wygląda wymiennik entalpiczny. Odnośnie odzysku wilgoci to te 40$ jest na jednym z chińskich czujników. Na Uni-T A37 mam zawsze w przedziale 40-50% Gdybym miał HRV to ta wilgotność byłaby pewnie duzo niższa. Bede tez instalował swój czujnik wilgotności DHT22 w kanale czerpni i nawiewu jak tylko chłopaki z PVmonitor zaimplementują to w ich nowym sterowniku PVmterminal.

    ReQnet podaje chyba tylko info ze max sprawność odzysku wilgoci to 85%...innymi danymi się nie chwalą i raczej pokrywa się to z tym co pisze Thessla na swojej stronie.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.394
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał BikeBarian Zobacz post
    Bede tez instalował swój czujnik wilgotności DHT22 w kanale czerpni i nawiewu jak tylko chłopaki z PVmonitor zaimplementują to w ich nowym sterowniku PVmterminal.
    DHT22 to inaczej AM2302 - sam oceń, co jest to warte:
    https://www.kandrsmith.org/RJS/Misc/...alib_many.html

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Kaizen, jak to wygląda u Ciebie? Czy rzeczywiście te wymienniki są tak wydajne?
    Wrzucałem w wątku i Izzi zrzuty zarówno fabrycznych, moich BME jak i ich porównanie.
    Generalnie sporadycznie sprawność spada poniżej 80% (im wyższe przepływy, tym jest oczywiście niższa).

    Niestety, zrobiłem po dwa ESP i zmieniałem ID BME - i te ze zmienionym wszystkie wcześniej czy później zaczynały przekłamywać temperaturę. W ESP można ustawić korektę - ale nie wpływa to na wilgotność którą przekłamują. Muszę powymieniać (te stare wrzutki są z realnymi wskazaniami).
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 08-01-2021 o 19:14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony