dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 8
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 141
  1. #81
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    pawel250

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    375

    Domyślnie

    Cytat Napisał BikeBarian Zobacz post
    No dobra, odgrzebie trochę temat. Sam reku i jego CF w połączeniu z automatyką działają ok. Jest niestety jedna rzecz, która na chwile obecna go dyskwalifikuje. A mianowicie przekłamania w tym co pokazuje apka na androida a rzeczywistymi pomiarami. Reku pomimo, że wskazuje na zrównoważony przepływ nawiewu i wywiewu (np. 300/300m3) to w rzeczywistości wywiew ma o 50m3 więcej. Jest to albo celowe działanie ze strony pe-flex żeby statystyki odzysku ciepła wyglądały imponująco (np. przy moim entalpicznym wymienniku mam wywiew 20 a nawiew 19.3 co jest wg. mnie absurdem) albo po prostu jest jakąś wada czujnika który się rozkalibrował. Mój instalator ma to zgłaszać do pe-flexa. Oni zresztą o tym wiedzą i cos przebąkują, że mają dodać opcje gdzie będzie można różnicować przepływy pomiędzy nawiewem a wywiewem. W zasadzie to mają to już ogarnięte bo jest opcja kominka gdzie można ustawić do 50% więcej nawiewu niż wywiewu ale to jest tylko na określony czas. Powyższy problem nawet próbowali przypudrować twierdząc, że pomiary powinny być robione w trybie inteligentnym żeby automatyka sobie to wszystko poustawiała ale minęli się z prawdą że hoho. W tym trybie gdy reku ustawił sobie N150/W150 to pomiary pookazywały N140/W220

    Na razie moja konkluzja jest taka, że pomimo fajnego trybu CF i automatyki dobrze reagującej na CO2 oraz wilgotność to rekomenduje żeby omijać z daleka ten reku i poczekać aż producent wprowadzi odpowiednie poprawki w oprogramowaniu. Taka jest moja opinia. W chwili obecnej mam podciśnienie w domu i o ile jakoś specjalnie mi to nie przeszkadza to jednak chciałbym żeby można było ustawić zrównoważone przepływy bo statystyki odzysku ciepła kłują w oczy. Jutro podepnę swoje czujniki temp przed króćcami to będę wiedział czy tutaj też oszukują...a mam ku temu podstawy bo czujnik temp zewn w chwili obecnej pokazuje -1.5st a czerpnia w reku 3 st...aż nie chce mi się wierzyć, że powietrze po przejściu przez dwa filtry G3i G5 fi 500 oraz filtr węglowy 25kg ogrzewa sie o 4 st...
    Dzięki za napisanie dobrego podsumowania. Własnie zastanawiam się nad wyborem ReqNet550v lub thessla home 500v.
    1. Z tego co zrozumiałem twój rekuperator cały czas wytwarza podciśnienie mimo że z jego pomiarów przepływy wychodzą takie same. Rozumiem że pomiary robiłeś przy otwartych drzwiach/oknach aby zapewnić swobodny dostęp powietrza z zewnątrz ? Wtedy rzeczywiście jeśli na anemostatach wyszły Ci inne wyniki niż wskazania rekuperatora to lipa. Zastanawiam się czy nie popełniłeś jakiegoś błędu przy pomiarach. Te 30m3 różnicy wydaje się nie wiele. Przy otwartych drzwiach pewnie uzyskasz dużo większe różnice.
    U siebie mam nowy dom i instalacja zrobiona według projektu peflex. Kanały nawiewne do trzech pokoi maja dlugosc 10m a wywiewne z lazienki i pralni 3m oraz 6m wiec u mnie bedzie ten sam problem. Projektant twierdził że to nie problem i na anemostatach sie wyreguluje ale teraz mam wątpliwości żeby nie okazało się że bedzie jak u Ciebie.


    2. Możesz opisać bardziej szczegółowo zachowanie modułu CF podczas kryzowania kanałów ? Z tego co zrozumiałem to rekuperator "zauważa" zaburzenie równowagi dopiero przy przepływach >400m3 ? Natomiast poniżej 200m3 zawsze ustawia się w równowadze mimo obecności kryzy na kanale ?

    3. Możesz opisać jak przebiegała konfiguracja rekuperatora przez instalatora przy montażu ? Wydaje mi się że to on powinien pomierzyć instalację i skompensować opory kanałów poprzez dodanie odpowiedniego offsetu dla nawiewu lub wywiewu. Według mnie moduł CF powinien służyć tylko kontroli odchylenia ciśnień od zadanych fabrycznych ustawień w miarę zużywania się filtrów.

    4. Im dłużej o tym myślę to dochodzę do wniosku że jeśli czujniki przepływu masz oba sprawne i nadal pokazują te same przepływy mimo podciśnienia w domu to może zaciąga gdzieś lewe powietrze np jeśli reku stoi w garażu z wentylacją grawitacyjną ?

    5. Część z powyższych moich rozważań może nie mieć sensu. Po prostu głośno myśle. Byłem nastawiony na ten rekuperator a teraz okazuje się że ma jeszcze kilka wad wieku dziecięcego i trzeba cierpliwie czekać na poprawki. Thessla jest tańsza w wersji podstawowej ale po dodaniu modułu airmobile i ewentualnie CF to ceny się wyrównują. Dodatkowo zastanawiam się jeszcze nad wersją z wymiennikiem entalpicznym. Kaizen mocno poleca, natomiast mój sąsiad ma thessle na zwykłym wymienniku, wentyluje na 40% i mówi że nie narzeka na wilgotność (teraz drugi rok). Co dom to inne warunki niestety.

  2. #82
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Jeden narzeka na wilgotność, inny nie narzeka, ale problem dotyczy wszystkich.

    Wentylacja na 40% to trochę mało informacji - bo jak mamy reku 300, kalibracja zrobiona na 250 to wychodzi wymiana 100m3. Nie wiadomo też jaki dom i czy sąsiadowi przeszkadza suche powietrze.

    Zamiast air mobile lepiej weź airL i postaw sobie home assistant. Dużo stabilniejsze i dające o wiele większe możliwości.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  3. #83

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel250 Zobacz post
    Dzięki za napisanie dobrego podsumowania. Własnie zastanawiam się nad wyborem ReqNet550v lub thessla home 500v.

    1. Z tego co zrozumiałem twój rekuperator cały czas wytwarza podciśnienie mimo że z jego pomiarów przepływy wychodzą takie same. Rozumiem że pomiary robiłeś przy otwartych drzwiach/oknach aby zapewnić swobodny dostęp powietrza z zewnątrz ? Wtedy rzeczywiście jeśli na anemostatach wyszły Ci inne wyniki niż wskazania rekuperatora to lipa. Zastanawiam się czy nie popełniłeś jakiegoś błędu przy pomiarach. Te 30m3 różnicy wydaje się nie wiele. Przy otwartych drzwiach pewnie uzyskasz dużo większe różnice.
    U siebie mam nowy dom i instalacja zrobiona według projektu peflex. Kanały nawiewne do trzech pokoi maja dlugosc 10m a wywiewne z lazienki i pralni 3m oraz 6m wiec u mnie bedzie ten sam problem. Projektant twierdził że to nie problem i na anemostatach sie wyreguluje ale teraz mam wątpliwości żeby nie okazało się że bedzie jak u Ciebie.
    Pomiary były robione tak,żeby jak najmniej lewego powietrza dostawało się do domu. Miałem nawiewniki w oknach które usunąłem i dziury w stolarce okiennej zasłoniłem na stałe. Zasadniczo nie widzę sensu robić pomiarów z otwartymi oknami drzwiami bo niby czemu miałoby to służyć ?? To nie są warunki pracy reku. Cały problem u mnie polega na tym, że wg. reku mam N/W np. 150/150 a pomiary pokazują że jest N130/W220. O te dodatkowe 70m3 na wywiewie się rozchodzi. Tak jakby reku był rozkalibrowany. Myśli że wywiewa 150m3 a w rzeczywistości ciągnie 220.




    Cytat Napisał pawel250 Zobacz post
    2. Możesz opisać bardziej szczegółowo zachowanie modułu CF podczas kryzowania kanałów ? Z tego co zrozumiałem to rekuperator "zauważa" zaburzenie równowagi dopiero przy przepływach >400m3 ? Natomiast poniżej 200m3 zawsze ustawia się w równowadze mimo obecności kryzy na kanale ?
    Reku dobrze reaguje na brak balansu w długości instalacji. U mnie wywiew jest krótki a nawiew długi. Mam 10 rurek wywiewu i 14 nawiewu. Dla testów odpięliśmy 4 rurki z rozdzielacz wywiewu zostawiając 14 nawiewu i automatyka reku zwiększyła spręż żeby utrzymać stały przepływ N/W (stały wg. automatyki bo pomiary jw. wskazywały na różnice). Eksperyment z kryza wyszedł dość ekstremalnie bo po prostu przy większych przepływach brakowało już reku sprężu więc przepływy nie mogły się balansować i wyszło jak wyszło. Przy niższych przepływach reku dobrze sobie radził i utrzymywał CF bo miał spręż...np przy 200m3/h spręż dla nawiewu był 140Pa a dla wywiewu 210Pa

    Cytat Napisał pawel250 Zobacz post
    3. Możesz opisać jak przebiegała konfiguracja rekuperatora przez instalatora przy montażu ? Wydaje mi się że to on powinien pomierzyć instalację i skompensować opory kanałów poprzez dodanie odpowiedniego offsetu dla nawiewu lub wywiewu. Według mnie moduł CF powinien służyć tylko kontroli odchylenia ciśnień od zadanych fabrycznych ustawień w miarę zużywania się filtrów.
    Wygubiłem to o co cały czas walczę...ten reku nie ma obecnie możliwości ustawiania takich offsetów w trybie inteligentnym (jest tryb "Kominek" i pozwala tylko na zrobienie nadciśnienia - ustawiasz wymagany nawiew i możesz do 50% obniżyć wywiew)...czyli da się to regulować...musza tylko zaimplementować to w oprogramowaniu. Pe-flex o tym wie i wie też, że dużo instalatorów ten problem zgłasza i ma to wprowadzić. Gdyby taka opcja była to bym przypudrował syfa i zmienił na wywiewie żeby 70m3 mniej ciągnął i pewnie bym temat odpuścił...a że nie ma to walczę z tym i reklamuję bo uważam że reku ma cos zepsutego w czujnikach skoro w rzeczywistości ciągnie więcej niż by chciał..znaczy się nie kontroluje tego.

    Cytat Napisał pawel250 Zobacz post
    4. Im dłużej o tym myślę to dochodzę do wniosku że jeśli czujniki przepływu masz oba sprawne i nadal pokazują te same przepływy mimo podciśnienia w domu to może zaciąga gdzieś lewe powietrze np jeśli reku stoi w garażu z wentylacją grawitacyjną ?
    Reku jest na ocieplonym strychu. Jutro a w zasadzie dziś jak tam będę montował czujniki temperatury to sprawdzę czy drzwiczki są ok (tak są czujniki otwartych drzwiczek). Kanały mam z wełny URSA Air...tam wszystko szczelne jest.

    Cytat Napisał pawel250 Zobacz post
    5. Część z powyższych moich rozważań może nie mieć sensu. Po prostu głośno myśle. Byłem nastawiony na ten rekuperator a teraz okazuje się że ma jeszcze kilka wad wieku dziecięcego i trzeba cierpliwie czekać na poprawki. Thessla jest tańsza w wersji podstawowej ale po dodaniu modułu airmobile i ewentualnie CF to ceny się wyrównują. Dodatkowo zastanawiam się jeszcze nad wersją z wymiennikiem entalpicznym. Kaizen mocno poleca, natomiast mój sąsiad ma thessle na zwykłym wymienniku, wentyluje na 40% i mówi że nie narzeka na wilgotność (teraz drugi rok). Co dom to inne warunki niestety.
    Bierz wersje ERV. Reqnet ma ta przewagę nad thessla że ma ogromny wymiennik. Mam w każdym pokoju czujniki wilgotności i powiem ci, że nawet z ERV jestem na granicy 40%, chyba że te czujniki lipne są. Ten sezon się przebujam w oczekiwaniu na większe mrozy, a w przyszłym jak się zdenerwuję to zapodam nawilżacz kanałowy i sobie ustawię stałą wilgotność na 50% a tymczasem jestem mega zadowolony z mojego 25kg filtra węglowego. Jak sąsiady palą drewnem i groszkiem to ja o tym nawet nie wiem...dopóki nie wyjdę na zewnątrz. Opłaciło się zainwestować 900zł w ten dość nietypowy filtr.

    No i jeszcze jedna sprawa...w apce sprawność tego reku jest rewelacyjna..1st różnicy pomiędzy N/W...ale dla mnie to jest ściema...nawet pomimo tak ogromnego wymiennika wersja ERV nie da takich dobrych wyników...niby więcej tej energii odzyskujemy bo mamy odzysk wilgoci ale własnie przez to że tą wilgoć odzyskujemy to mamy gorszą temperaturową sprawność. Stay tunned.

  4. #84
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    pawel250

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    375

    Domyślnie

    Ten nawilzacz kanalowy to byłaby super opcja bo miałbyś pełną kontrole tylko jaki to jest koszt zakupu i użytkowania? Masz juz jakis model wypatrzony?
    ERV kosztuje 2tys wiecej czy w tej kwocie zmieszcze sie z nawilzaczem?

  5. #85
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Nie ma szans. A policz sobie ile energii potrzeba jeszcze potem na odparowanie wody. Nawilżacz potrzebuje w sezonie nawet 400l na miesiąc. To grubo ponad 200kWh energii.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  6. #86

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Nie ma szans. A policz sobie ile energii potrzeba jeszcze potem na odparowanie wody. Nawilżacz potrzebuje w sezonie nawet 400l na miesiąc. To grubo ponad 200kWh energii.

    Zgadza się. Komfort kosztuje . Sam nawilżacz to cena 4k pln...pocieszające jest to, że mając ERV reku pokazuje że nawiewa powietrze o wilgotności 45%. Taki nawilżacz kanałowy nie musiałby duzo pracować żeby podbić do 50-55%

  7. #87
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Mając erv tak, dlatego jako uzupełnienie erv będzie dużo taniej.

    Ten nawilżacz za 4k ewaporacyjny?
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  8. #88

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Mając erv tak, dlatego jako uzupełnienie erv będzie dużo taniej.

    Ten nawilżacz za 4k ewaporacyjny?
    HomeEvap, Nubo,
    Vasco ma w ofercie adiabatyczny (vczy to to samo co evaporacyjny ??)
    Wanas ma Umecto
    Ostatnio edytowane przez BikeBarian ; 02-01-2021 o 13:59

  9. #89
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał BikeBarian Zobacz post
    ....
    Wanas ma Umecto
    Ma ale sterowany z rekuperatora, czyli trzeba miec komplet reku+nawilzacz.

  10. #90

    Domyślnie

    No dobra moment prawdy...oto są wyniki pomiaru temperatur z moich czujników DS18b20 vs to co pokazuje rekuperator. Moje czujniki umieszczone są tuż przy króćach reku oprócz nawiewu który jest oddalony z 2m od reku za filtrem Clean R.

    Producent/Ja

    Czerpnia: 3.7/1.8
    Wyrzutnia 9.5/10
    Nawiew 19.4/16.6
    Wywiew 20.1/19.2

    Wnioski sami wyciągnijcie...sprawność 85%
    Ostatnio edytowane przez BikeBarian ; 02-01-2021 o 20:18

  11. #91
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    85% to i tak bardzo dobrze. W ThesslaGreen mam średnio 82 przy okresowym wietrzeniu rekuperatora. A tu mamy erv więc odzysk wilgoci robi swoje.

    HomeEvap zupełnie mnie nie przekonał. Brak informacji o wymianie.mat - które na pierwszy rzut oka będą do wymiany raz na tydzień przy zwykłej wodzie z wodociągu. Reszty nie sprawdzałem.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  12. #92

    Domyślnie

    Niby ok te 85% ale wqrwia mnie te przekłamanie producenta pokazujące jaki to cudowny odzysk ciepła mamy...

    Odnośnie HomeEvap...no mam zmiękczacz więc woda mięciutka jest bo bez tego to bym bał sie jakikolwiek nawilżacz dawać....woda z wodociągu jest w cholere twarda.

  13. #93
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Sam wapń to tylko jeden z wielu składników wody wodociągowej. Żeby zapewnić dluga żywotność niezbędna byłaby odwrócona osmoza.

    Producent pisze tam o płukaniu okresowym, ale jakoś tego nie widzę. Pamiętam jak wyglądała mata nawilżacza pokojowego po miesiącu użytkowania, a odparowywal około 3l na dobę. Czyli jakieś 90 w miesiącu. Z tego co widzę, to idea wszystkich tych nawilżaczy prawie identyczna.

    Ciekawe co pokaże ThesslaGreen.

    Odnośnie temperatur, to rzeczywiście irytujące, ale taki rynek. 90% osób będzie zachwycone i poleci produkt znajomym, a 10% powie sprawdzam.
    Tak czy inaczej sprawność naprawdę spoko.

    Czym mierzysz wilgotność w domu?
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  14. #94

    Domyślnie

    Wilgotność mierzę Uni-T A37 oraz jakimś chińskim badziewiem który zawsz epokazuje wilgotnośc niża o 5% w stosunku do Uni-t oraz do czujnika w reku.
    Ostatnio edytowane przez BikeBarian ; 03-01-2021 o 09:57

  15. #95
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Reku pokazuje wilgotność na wywiewie?
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  16. #96

    Domyślnie

    Tego nei wiem. Producent nie udostępnia takich informacji. Reku bada poziom wilgotnosci i jak sie zwiększa to interpretuje to jako kąpiel, pranie, gotowanie i zwiększa wymianę powietrza tak żeby utrzymac to na jakimś konkretnym poziomie.

  17. #97

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Ciekawe co pokaże ThesslaGreen.
    Nawilżacz rezystancyjny zintegrowany ze stacją RO.

  18. #98

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Sam wapń to tylko jeden z wielu składników wody wodociągowej. Żeby zapewnić dluga żywotność niezbędna byłaby odwrócona osmoza.

    Producent pisze tam o płukaniu okresowym, ale jakoś tego nie widzę. Pamiętam jak wyglądała mata nawilżacza pokojowego po miesiącu użytkowania, a odparowywal około 3l na dobę. Czyli jakieś 90 w miesiącu. Z tego co widzę, to idea wszystkich tych nawilżaczy prawie identyczna.

    Ciekawe co pokaże ThesslaGreen.

    Odnośnie temperatur, to rzeczywiście irytujące, ale taki rynek. 90% osób będzie zachwycone i poleci produkt znajomym, a 10% powie sprawdzam.
    Tak czy inaczej sprawność naprawdę spoko.

    Czym mierzysz wilgotność w domu?
    Jeśli zdecyduję się na nawilżacz to pewnie doposażę go tym:
    https://www.growbox.pl/product-pol-2...00L-dzien.html żeby zgodnie z twoją sugestią miał jałową wodę.

  19. #99

    Domyślnie

    Maly update, zadzwonil pan z firmy iZZiFast bo wplynela do nich reklamacja i maja sie tematem przeklaman na wywiewie zajac. Na razie zdalnie mieli obserwowac parametry pracy reku. Zobaczymy czy uda im sie to ogarnac bez wizyty serwisanta (najprosciej byloby im zaimplementowac w sofcie procentowe obnizenie mocy wentylatora zeby to zbalansowac ale to takie troche przypudrowanie syfa...obstawiam, ze jesli np u mnie jest problem, gdzie indziej nie ma to zamiast wymieniac elektronike/plyte sterujaca dodadza w sofcie funkcje dostepna tylko dla serwisanta/firmy montujacej zeby moc ustawiac rozne wartosci nawiewu i wywiewu i tym sposobem beda mieli furtke na takie problemy jak u mnie. Jest przeklamanie...no to robimy zeby wywiew byl 35% slabszy niz nawiew ale w sofcie tego nie pokazujemy. Soft ma pokazywac zeby zawsze bylo po rowno. Wtedy klient nie ma pojecia ze byl taki problem a firma montujaca zaowolona ze jest instalacja zrownowazona ). Pozyjemy, zobaczymy

  20. #100
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Ja się zastanawiam jakim cudem na wyjściu osiągane są takie temperatury przy erv. Tam nie ma jakiejś grzałki?
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

Strona 5 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony