dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 38
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    marian4411

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-874
    Posty
    8

    Domyślnie Budowa domu z pompą ciepła

    Witam

    Jestem nowy na forum. Planuję budowę domu i zastanawiam się nad wykorzystaniem pompy ciepła. Jakie urządzenia polecacie?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Witaj na forum!

    Napisz coś więcej o swoim planowanym domu. Nad jaką pompą ciepła się zastanawiasz? Gruntową czy powietrzną?
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał marian4411 Zobacz post
    Jakie urządzenia polecacie?
    Komputer z Excelem.
    PC w większości nowych domów opłaca się tylko sprzedawcom i serwisowi.

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    marian4411

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-874
    Posty
    8

    Domyślnie

    Szczerze mówiąc jestem totalnym laikiem, dlatego najpierw chciałem zrobić jakiś wstępny research i później się rozejrzeć.
    Dom ma być nieduży, jednorodzinny, w projekcie o powierzchni 86,85 m2. 4 pokoje, 4 domowników i planowane ogrzewanie podłogowe.

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    marian4411

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-874
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Komputer z Excelem.
    PC w większości nowych domów opłaca się tylko sprzedawcom i serwisowi.
    To co się opłaca?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał marian4411 Zobacz post
    Szczerze mówiąc jestem totalnym laikiem, dlatego najpierw chciałem zrobić jakiś wstępny research i później się rozejrzeć.
    Dom ma być nieduży, jednorodzinny, w projekcie o powierzchni 86,85 m2. 4 pokoje, 4 domowników i planowane ogrzewanie podłogowe.
    Przy tej wielkości domu to ogrzewanie elektryczne i fotowoltaika...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał marian4411 Zobacz post
    Dom ma być nieduży, jednorodzinny, w projekcie o powierzchni 86,85 m2. 4 pokoje, 4 domowników i planowane ogrzewanie podłogowe.
    Przy tej wielkości spełniający WT2017 (a może i 2021?) to na 99% nie PC (1% na okoliczność drastycznie większej dopłaty niż na inne rozwiązania). Prąd, klima, gaz (jak tanie przyłącze), pelet - generalnie wszystko, co ma znacznie mniejsze koszty inwestycyjne... Czyli wszystko
    A co dokładnie - po to komputer z Excelem (do tego jeszcze będzie przydatne OZC i oferty na poszczególne rozwiązania.
    https://forum.muratordom.pl/showthre...9-I-POLICZ-SAM!

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Owszem, takie rozwiązania też można rozważyć. Tylko że fotowoltaika z ogrzewaniem elektrycznym to wykorzystanie 1:1. Pompa ciepła lepiej wykorzysta energię z PV no i można zrobić mniejszą instalację.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    marian4411

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-874
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Przy tej wielkości spełniający WT2017 (a może i 2021?) to na 99% nie PC (1% na okoliczność drastycznie większej dopłaty niż na inne rozwiązania). Prąd, klima, gaz (jak tanie przyłącze), pelet - generalnie wszystko, co ma znacznie mniejsze koszty inwestycyjne... Czyli wszystko
    A co dokładnie - po to komputer z Excelem (do tego jeszcze będzie przydatne OZC i oferty na poszczególne rozwiązania.
    https://forum.muratordom.pl/showthre...9-I-POLICZ-SAM!
    Hmm wiem że koszty inwestycyjne są duże, ale przecież pompa ciepła się zwróci. O fotowoltaice jeszcze nie myślałem tak na poważnie, ale może też rozważę. Podoba mi się pomysł z domem bez rachunków a excela mam

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Owszem, takie rozwiązania też można rozważyć. Tylko że fotowoltaika z ogrzewaniem elektrycznym to wykorzystanie 1:1. Pompa ciepła lepiej wykorzysta energię z PV no i można zrobić mniejszą instalację.
    Tylko, że ogrzewanie elektryczne + PV kosztuje tyle, co sama PC. A używanie tańsze, bo nie trzeba serwisować a gwarancja 10-20x dłuższa.

  11. #11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    marian4411

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-874
    Posty
    8

    Domyślnie

    Jeszcze się zastanowię nad ogrzewaniem elektrycznym, bo brzmi to dobrze i bardzo dziękuję za wskazówki. Mimo wszystko chciałbym, sobie jeszcze na razie wyrobić opinię o pompach ciepła na podstawie poleceń.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał marian4411 Zobacz post
    Hmm wiem że koszty inwestycyjne są duże, ale przecież pompa ciepła się zwróci. O fotowoltaice jeszcze nie myślałem tak na poważnie, ale może też rozważę. Podoba mi się pomysł z domem bez rachunków a excela mam
    Tak Ci wyszło z arkusza?

    Producenci i sprzedawcy czasami coś po cichu przebąkną - ale większość nabywców nie ma świadomości dodatkowych kosztów czy tego, że utracili gwarancję, bo czegoś nie zrobili.

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    U mnie przegląd pc panasonic, lg, mitsubishi, raz w roku 300zł netto.


    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Pompy ciepła ____________________590,40 zł

    koszty obejmują usługę oraz dojazd do 30km. [...]Oczywiście wszystkie materiały eksploatacyjne płatne są dodatkowo wg zużycia.
    Tutaj jest fajne zestawienie

    Buderus pompy ciepła powietrzne i gruntowe 1 raz w roku
    Nibe pompy ciepła powietrzne i gruntowe 1 raz w roku,
    Mitsubishi pompy ciepła powietrzne 2 razy w roku,
    Samsung pompy ciepła powietrzne 1 raz w roku,
    Dimplex pompy ciepła powietrzne 1 raz w roku,
    Danfoss pompy ciepła powietrzne i gruntowe 1 raz w roku,
    Panasonic pompy ciepła powietrzne 1 raz w roku,
    Atlantic pompy ciepła powietrzne 1 raz w roku,
    NTS pompy ciepła powietrzne i gruntowe 1 raz w roku.

    Cena przeglądu gwarancyjnego 350 zł /netto


    Wystarczy porównać z gwarancją na falowniki, panele PV i kable. Długość gwarancji też świadczy o przewidywanym przez producenta okresie pracy danego urządzenia. I haczyki, koszty i dodatkowe warunki w gwarancji też warto przeanalizować.

    Jak dom zużyje z 4MWh/r ciepła na CO i CWU to przy prądzie kosztuje to poniżej 1,5K zł. PC - 500zł. Połowę oszczędności oddajesz serwisantowi (+ materiały i dojazd). Zostaje niewiele, żeby odłożyć na awarię a co dopiero na wymianę urządzenia.

    Klik
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 29-02-2020 o 21:03

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał marian4411 Zobacz post
    Jeszcze się zastanowię nad ogrzewaniem elektrycznym, bo brzmi to dobrze i bardzo dziękuję za wskazówki. Mimo wszystko chciałbym, sobie jeszcze na razie wyrobić opinię o pompach ciepła na podstawie poleceń.
    Ja ze swojej strony do takich parametrów jak podałeś mogę polecić VITOCAL 200-S. Cicha i efektywna pompa ciepła powietrze/woda, typu Split
    To najcichsza pompa ciepła typu Split firmy Viessmann. To urządzenie grzewcze do nowych i modernizowanych instalacji o bardzo wysokiej efektywności umożliwiające ogrzewanie lub chłodzenie pomieszczeń.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  14. #14
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    marian4411

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-874
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Tak Ci wyszło z arkusza?

    Producenci i sprzedawcy czasami coś po cichu przebąkną - ale większość nabywców nie ma świadomości dodatkowych kosztów czy tego, że utracili gwarancję, bo czegoś nie zrobili.







    Tutaj jest fajne zestawienie

    Buderus pompy ciepła powietrzne i gruntowe 1 raz w roku
    Nibe pompy ciepła powietrzne i gruntowe 1 raz w roku,
    Mitsubishi pompy ciepła powietrzne 2 razy w roku,
    Samsung pompy ciepła powietrzne 1 raz w roku,
    Dimplex pompy ciepła powietrzne 1 raz w roku,
    Danfoss pompy ciepła powietrzne i gruntowe 1 raz w roku,
    Panasonic pompy ciepła powietrzne 1 raz w roku,
    Atlantic pompy ciepła powietrzne 1 raz w roku,
    NTS pompy ciepła powietrzne i gruntowe 1 raz w roku.

    Cena przeglądu gwarancyjnego 350 zł /netto


    Wystarczy porównać z gwarancją na falowniki, panele PV i kable. Długość gwarancji też świadczy o przewidywanym przez producenta okresie pracy danego urządzenia. I haczyki, koszty i dodatkowe warunki w gwarancji też warto przeanalizować.

    Jak dom zużyje z 4MWh/r ciepła na CO i CWU to przy prądzie kosztuje to poniżej 1,5K zł. PC - 500zł. Połowę oszczędności oddajesz serwisantowi (+ materiały i dojazd). Zostaje niewiele, żeby odłożyć na awarię a co dopiero na wymianę urządzenia.

    Klik
    Dziękuję za zestawienie. Na arkusz popatrzę na spokojnie bo być może faktycznie opieram się na propagandzie że pc + pv to dom bez opłat.
    Bardzo dziękuję za pomoc

  15. #15
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    marian4411

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-874
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Ja ze swojej strony do takich parametrów jak podałeś mogę polecić VITOCAL 200-S. Cicha i efektywna pompa ciepła powietrze/woda, typu Split
    To najcichsza pompa ciepła typu Split firmy Viessmann. To urządzenie grzewcze do nowych i modernizowanych instalacji o bardzo wysokiej efektywności umożliwiające ogrzewanie lub chłodzenie pomieszczeń.
    Ok dziękuję. Jacyś inni producenci?

    Gdzie jakby co mogę się zgłosić? Szukać urządzeń itd?

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    U nas możesz złożyć zapytanie ofertowe Tutaj: https://www.viessmann.pl/pl/uslugi/z...-ofertowe.html albo skorzystać z sieci sprzedaży tutaj: https://www.viessmann.pl/pl/uslugi/siec-sprzedazy.html

    Zapraszam!
    O innych producentach się nie wypowiem
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał marian4411 Zobacz post
    Gdzie jakby co mogę się zgłosić? Szukać urządzeń itd?
    Masz tego na FM po kokardę. Czytaj.

  18. #18
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    marian4411

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-874
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Masz tego na FM po kokardę. Czytaj.
    Będę szukać!
    Bardzo dziękuję za pomoc. Pewnie też w innych wątkach będę musiał poszukać. Przyznam że chciałem trochę pójść na łatwiznę otwierając nowy wątek

  19. #19
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał marian4411 Zobacz post
    Szczerze mówiąc jestem totalnym laikiem, dlatego najpierw chciałem zrobić jakiś wstępny research i później się rozejrzeć.
    Dom ma być nieduży, jednorodzinny, w projekcie o powierzchni 86,85 m2. 4 pokoje, 4 domowników i planowane ogrzewanie podłogowe.
    Pompa ciepła w takim domu??
    Ktoś Cię nieźle zrobił w bambuko albo w głowie masz pusto
    Czyżby "suweren"?

    "suweren" jak nic, 4 osoby na 86m2...
    Propaganda TVPis wymknela się spod kontroli
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 01-03-2020 o 01:18

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Komputer z Excelem.
    PC w większości nowych domów opłaca się tylko sprzedawcom i serwisowi.
    Budowa domu jest nieopłacalna . Tylko fachowcy zarobią.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony