dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Domyślnie Salon oraz kuchnia z jadalnią - pomocy :)

    Cześć wszystkim Przy poprzednim mieszkaniu prosiłam o pomoc i dzięki forum wyszło wręcz idealnie.
    Proszę teraz o radę jak najlepiej wykorzystać przestrzeń na parterze żeby zrobić wyspę w kuchni i żeby nie była aż tak otwarta jak w obecnym projekcie. Dodam, że salon i kuchnia musza zostać w miejscach których są bo budynek już stoi i podłogówka jest tylko niestety w części kuchenno/jadalnianej a nie chciałabym gresu w salonie. Chętnie chciałabym żeby dało się oglądać tv siedząc przy stole

    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20200227-151747.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	8,5 KB
ID:	441369  
    Ostatnio edytowane przez Afera86 ; 02-03-2020 o 13:22

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    przestaw kuchnię do wykuszu.

    Przy zamianie okna na mniejsze:


    Przy zachowaniu okien do ziemi:


    Pod oknem donica na zioła. Ściana naprzeciwko okna - oryginalna serwantka/kredens na rzadziej używane szkła i serwisy.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 02-03-2020 o 18:12

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    szkoda, że w zasadzie kominek zaplanowany został w miejscu, z którego nie da się podziwiać płomienia.

    I wejście do spiżarki lepiej zrobić z boku niż od frontu schodów. spiżarka będzie wówczas bardziej pojemna.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    przestaw kuchnię do wykuszu.

    Przy zamianie okna na mniejsze:


    Przy zachowaniu okien do ziemi:


    Pod oknem donica na zioła. Ściana naprzeciwko okna - oryginalna serwantka/kredens na rzadziej używane szkła i serwisy.
    Dom w stanie deweloperskim więc okna już są do podłogi.
    Dokładnie o takiej wersji myślałam jak przedstawiłaś tylko czy nie będzie zbyt wąsko w tym wykuszu ? Jego szerokość to 325 cm. Na przejścia zostaje 100 i 85 cm przy szerokości wyspy 80 cm
    Wejście od boku znaczy w którym miejscu ?
    Ostatnio edytowane przez Afera86 ; 02-03-2020 o 20:34

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    zrobić przejście 115 i wyspę 70 (albo 60 cm + wystająca maskownica, żeby rzeczy nie spadały z drugiej strony)

    - wejście z boku czyli tam, gdzie rysowałam kredens. Tylko trzeba policzyć wysokości stopni, żeby zmieścic drzwi. nie wiem jak wysoki będzie parter i same stopnie, ale u mnie 2 m jest pod 13 stopniem.
    Wówczas możesz na prawo i lewo od wejścia umieścić głębsze szafki a nie tylko wąską półkę, jak przy wejściu na wprost,
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 02-03-2020 o 20:47

  6. #6

    Domyślnie

    Może w ten sposób ? Czy 100 cm przejście będzie w porządku po dwóch stronach wyspy ? Na miejscu jak zaznaczyłam kartkami to zdawało mi się wąsko ale nic tam nie ma jeszcze i może takie wrażenie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20200227-151747 (1).jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	8,5 KB
ID:	441373

  7. #7

    Domyślnie

    [QUOTE=Elfir;7915805]zrobić przejście 115 i wyspę 70

    To z drugiej strony zostanie mi przejście 80

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Afera86 Zobacz post
    [
    a w ogóle będzie pełniło funkcje komunikacyjne? To będzie szerokość drzwi na krótkim odcinku

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Afera86 Zobacz post
    Może w ten sposób ? Czy 100 cm przejście będzie w porządku po dwóch stronach wyspy ? Na miejscu jak zaznaczyłam kartkami to zdawało mi się wąsko ale nic tam nie ma jeszcze i może takie wrażenie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20200227-151747 (1).jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	8,5 KB
ID:	441373
    myślałam, ze ze stołu miało być widac TV a kuchnia miała byc nieco schowana?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    myślałam, ze ze stołu miało być widac TV a kuchnia miała byc nieco schowana?
    To prawda ale jakoś lubie to rozwiązanie mimo jego wad.
    Na dłuższa sciane dałabym szafki wiszace i przy nich scianke gk zeby była taka wnęka a na scianie widocznej z salonu bylaby wysoka zabudowa.
    Z jadalni zasłaniałaby nieco wyspa
    Kuchnie może też dałabym na tą sciane z szafkami wiszącymi zamiast na wyspie

  11. #11

    Domyślnie

    Wydaje mi sie ze musze zdecydować między tymi dwoma. Które wydaje się bardziej optymalne?

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ze stołem we wnęce jest jedna wada - nie da się go rozłożyć, jak będziesz robiła przyjęcie na więcej niż 6 osób.

  13. #13

    Domyślnie

    To prawda.
    Myślę tez czy jak stół i kuchnie wniose do tego wykuszu to nie będzie tam zbyt ciasno A salon pusty

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Można też zrobić półwyspę bardziej artystyczną i nietypową (ale wówczas blat będzie dużo droższy niż typowa prosta 60-tka). zaleta, że gotując też da sie oglądać TV


  15. #15

    Domyślnie

    Ta ostatnia propozycja bardzo ciekawa

  16. #16

    Domyślnie

    Myślisz że moze byc kąt prosty zamiast łuku?

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    pewnie może być

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony