dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 35 z 35
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Możesz poprzeć swoje twierdzenie liczbami?
    Nie bo nie jest to konieczne poczytaj sobie w prasie ekonomicznej ile podmiotów gospodarczych się wyrejestrowało i ile złożono wniosków o upadłość, to z resztą tylko chwilowe wyniki w okolicach września sytuacja się wyklaruje jak skończą się tarcze.

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    Wyrejestrowanie a upadłość firmy to zupełnie różne sprawy.
    Piszesz o masowych upadłościach a odpowiadasz o wyrejestrowaniach.

    W 2020 r. do 30 kwietnia opublikowano w MSIG 10 675 ogłoszeń związanych z toczącymi się postępowaniami upadłościowymi, w tym 2353 dotyczyło ogłoszenia upadłości konsumenckiej, 222 ogłoszenia upadłości firm, a 150 to ogłoszenia o rozpoczęciu postępowania restrukturyzacyjnego.

    W 2019 r. do 31 grudnia opublikowano w MSIG 35 777 ogłoszeń związanych z toczącymi się postępowaniami upadłościowymi, w tym 7944 dotyczyły ogłoszenia upadłości konsumenckiej, 586 ogłoszenia upadłości firm, a 465 to ogłoszenia o rozpoczęciu postępowania restrukturyzacyjnego.
    https://www.coig.com.pl/lista-upadlosci-firm.php

    Nowe firmy w Polsce w 2020 r.

    W styczniu 2020 r. działalnośc rozpoczęło 33 747 firm (w tym 5340 w KRS, również firmy powstałe z przekształcenia i nie będące przedsiębiorcami).
    W lutym 2020 r. działalnośc rozpoczęło 28 160 firm (w tym 4945 w KRS, również firmy powstałe z przekształcenia i nie będące przedsiębiorcami).
    W marcu 2020 r. działalnośc rozpoczęło 23 249 firm (w tym 4316 w KRS, również firmy powstałe z przekształcenia i nie będące przedsiębiorcami).
    W kwietniu 2020 r. działalnośc rozpoczęło 13 521 firm (w tym 3169 w KRS, również firmy powstałe z przekształcenia i nie będące przedsiębiorcami).
    Ostatnio edytowane przez d7d ; 08-06-2020 o 18:21
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Wyrejestrowanie a upadłość firmy to zupełnie różne sprawy.
    Piszesz o masowych upadłościach a odpowiadasz o wyrejestrowaniach.


    https://www.coig.com.pl/lista-upadlosci-firm.php

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.637
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Nie bo nie jest to konieczne poczytaj sobie w prasie ekonomicznej ile podmiotów gospodarczych się wyrejestrowało i ile złożono wniosków o upadłość, to z resztą tylko chwilowe wyniki w okolicach września sytuacja się wyklaruje jak skończą się tarcze.
    A skąd masz dane, że upadły firmy z długoletnim doświadczeniem w branży ?
    Bp przed Covid na fali boomu na fotowoltaike powstało mnóstwo firemek - możę to one nie dały rady ?

    W obecnej sytuacji tym bardziej warto szukać firmy "długoletniej", bo jeśli przetrwała pierwszą falę COVID, to znaczy, że jest stabilna finansowo i daje nadzieje na obsługę gwarancyjną i pogwarancyjną w przyszłych latach
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 08-06-2020 o 18:48
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Smacznego!
    Nie masz wiarygodnych danych tylko sobie tak napisałeś.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  6. #26
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pawelromanski85

    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-018
    Posty
    14

    Domyślnie

    najważniejsze to dobrze dobrać instalacje do swojego zapotrzebowania i wziąć do tego rzetelną firmę

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Ja zrobiłem kasting w którym przesłuchałem 4 wykonawców i na podstawie moich odczuć wybrałem swojego wykonawcę.
    Z tego co można wyczytać między wierszami w Twoich wypowiedziach, to możesz mieć nieźle napieprzone w tej Twojej instalacji PV.
    Trzeba by się przyjrzeć jej z bliska i ocenić zwycięzcę tego kastingu.

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post
    Z tego co można wyczytać między wierszami w Twoich wypowiedziach, to możesz mieć nieźle napieprzone w tej Twojej instalacji PV.
    Trzeba by się przyjrzeć jej z bliska i ocenić zwycięzcę tego kastingu.
    To się nazywa podejście ginekologiczne, szukasz problemu tam gdzie większość znajduje przyjemność. Lub inaczej "kaczyzm" po prostu odjechałeś i masz wyjebane na wszystko widzisz to co chcesz na podstawie tego co chcesz. .

    A może jakieś "konkretne" moje wypowiedzi na poparcie twoich rewelacji.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    To się nazywa podejście ginekologiczne, szukasz problemu tam gdzie większość znajduje przyjemność. Lub inaczej "kaczyzm" po prostu odjechałeś i masz wyjebane na wszystko widzisz to co chcesz na podstawie tego co chcesz. .
    Taaa, ten gość też bezproblemowo jechał ...
    ... do czasu.



    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    A może jakieś "konkretne" moje wypowiedzi na poparcie twoich rewelacji.
    Napisałem Ci już w temacie uziemienia/ekwipotencjalizacji PV, ale się nie odniosłeś.

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelromanski85 Zobacz post
    najważniejsze to dobrze dobrać instalacje do swojego zapotrzebowania i wziąć do tego rzetelną firmę
    Raczej dobrać instalację do oczekiwanego zysku ekonomicznego a nie zapotrzebowania
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post
    Taaa, ten gość też bezproblemowo jechał ...
    ... do czasu.





    Napisałem Ci już w temacie uziemienia/ekwipotencjalizacji PV, ale się nie odniosłeś.
    Nie jestem elektrykiem więc nie odnoszę się bo to nie moja dziedzina.

  12. #32

    Domyślnie

    Z innej beczki: buduję domek i planuję instalację PV, ale dopiero za rok, może dwa. Czy teraz, na etapie robienia przyłącza warto już coś zadziałać? Nie wiem... przeciągnąć w peszlu jakiś inny albo dodatkowy przewód ze skrzynki do rozdzielni, żeby potem nie pruć ścian czy posadzek, albo nie kopać drugi raz rowu... O szczegóły zapytam potem elektryka i wyspecjalizowaną firmę od PV, ale pomyślałem, że na tym etapie zapytam Was

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Pociągnij od złącza do miejsca gdzie będzie podłączony inwerter najgrubszy kabel na jaki Cię stać.
    Do inwertera - OK, ale skąd: od skrzynki przy domu czy od rozdzielni w domu? I jaki powinien to być kabel? Ile żył i (może) jaki przekrój? Do ziemi planowałem YKY. Mam warunki na 16 kW, w domu wszystko będzie na prąd, także ogrzewanie, klima i rekuperacja. Z góry dzięki!
    Ostatnio edytowane przez Marcowy70 ; 13-06-2020 o 11:23

  14. #34

    Domyślnie

    Jasne, dziękuję bardzo!

  15. #35
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar St@nley
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    woj. mazowieckie
    Posty
    645

    Domyślnie

    Cytat Napisał damekk Zobacz post
    Dokładnie tak jest. Firma jest ważna, ale ważniejsi są doświadczeni specjaliści, którzy w niej pracują, mający przede wszystkim wiedzę. Ja na szczęście trafiłem na profesjonalistów (firma *****), którym zostawiłem tak naprawdę wolną rękę jeśli chodzi o instalację fotowoltaiki. I tak - wszystko zostało wykonane na najwyższym poziomie.
    Jak ta firma działa na poziome swojego powyższego marketingu to trzeba na nią uważać i omijać szerokim łukiem.
    "Jutro to dziś, tyle że jutro..."

    Projekt E-109 piętrowy 160 m2 + garaż nieogrzewany, całość podłogówka+dwie drabinki, okna 3 szybowe V82, ściany silka E24+25cm grafit, podłoga 28cm EPS, fundamenty 20cm zew+10cm wew EPS aqua, poddasze 45 cm celulozy pod wiązarami, OZC: ΦHL 5476W, PC PW Panasonic seria H 1f 9 kW, PV 8.68kW + Sofar 8.8KTL-X

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony