dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Problem ze starostą

    Witam wszystkich

    Mam działkę, która jest objęta MPZP jej powierzchnia to 2300 m2
    - oznaczona jest terenem zabudowy letniskowej
    - możliwość budowy jedynie jednego budynku letniskowego, pomieszczenie gospodarcze należy łączyć z budynkiem w jedną bryłę
    - łączna powierzchnia zabudowy nie może przekroczyć 30%
    -budynki letniskowe parterowe z dachami wysokimi dwu lub wielospadowymi o nachyleniu 45 * z tolerancją 10 * dopuszcza się użytkowe wykorzystanie poddasza
    - teren znajduje się w strefie ochrony konserwatorskiej "W" wszelkie inwestycje wymagają uzgodnienia z ....
    - reszta to zapisy o zieleni i przyłączach


    I teraz są schody chcę postawić tam budynek mieszkalny całoroczny ( jak liczni sąsiedzi) Projekt to Magnat 2. Udałem się do starostwa gdzie pani kierownik uważa że owy budynek nie ma użytkowego poddasza i nie daje gwarancji że dostanę pozwolenie na budowę. Kobieta jest złośliwa z natury i będzie robić problemy to pewne ! Jak uważacie czy jest to poddasze użytkowe czy nie ? Ścianka kolankowa wysokość 2 metry.

    LInk do rzutu bocznego budynku

    Zapis Magnat 2 z projektu - Budynek jest parterowy z poddaszem użytkowym, nie podpiwniczony.

    Druga sprawa to zapis MPZP co do budynku gospodarczego ( u mnie jest to garaż )
    Więc może w projekcie mam też oznaczyć jako budynek gospodarczy ?


    Zapisy orzeczeń sądu
    -
    "Podstawowym elementem poddasza użytkowego jest bezpośrednie zaprojektowanie nad nim połaci dachowych w sposób, aby choć część jego stropu nie była wykonana równolegle w stosunku do jego posadzki, w konsekwencji tzw. ścianka kolankowa musi być zaprojektowana o wysokości niższej niż wysokość normalnej kondygnacji"

    "Poddasze w tym znaczeniu to przestrzeń nad najwyższym stropem lub sklepieniem, bezpośrednio pod pokryciem dachowym. Poddasze użytkowe powinno posiadać pewne cechy charakterystyczne tylko dla tego typu części budynku i odróżniając od regularnej kondygnacji"

    Wysokość normalnej kondygnacji to 220 cm ? Czy zapis dotyczy zarówno budynku mieszkalnego i budynku rekreacji indywidualnej ?
    Ostatnio edytowane przez michal2020 ; 26-05-2020 o 14:37

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony