dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie FLEX do anemostatu bez skrzynki rozprężnej

    Witam,

    Pytanie podstawowe ale w sumie nie znalazłem sensownej opcji.
    FLEX ma średnicę 75 lub 90mm a anemostaty 125mm. Jeżeli doprowadzam pojedynczy kanał do pomieszczenia to jak osadzić FLEX'a do anemostatu?
    Nie znalazłem redukcji 75/125. Zostaje ręczne sztukowanie czy kupowanie skrzynek rozprężnych co wydaje mi się bezsensem?

  2. #2

    Domyślnie

    Mam flexa bez skrzynki który wychodzi bezpośrednio ze ściany. Ściana trochę podkuta, założony pierścień na którym jet osadzony anemostat wywiewny.

    W czym jest problem ?

  3. #3

    Domyślnie

    Problemu nie ma. Po postu kompletuje sprzęt (w rękach nie miałem) więc zastanawiam się czy do pary FLEX75 + anemostat mam coś dokupić.
    Połączenie FLEX z anemostatem powinno być szczelne tak?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Można dokupić taka redukcję. Nazywa się "skrzynka rozprężna" i ma ją każdy producent systemów flex. Jeśli wydaje ci się to bezsensem to rób na rurach spiro lub kanalizacyjnych. Tam redukcji mnóstwo.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  5. #5

    Domyślnie

    Ok, dzięki za wyjaśnienie.
    Nie za bardzo mam miejsce na skrzynki rozprezna.
    Ostatecznie pewno zrobię podejście flex 90mm do anemostatu 80mm połączone taśma Alu.
    Idealnie nie będzie ale w starych budynkach trzeba szukać kompromisów.

  6. #6

    Domyślnie

    Ja zabudowę robiłem i kratki nawiewny lub anemostat z tłumieniem i skrzynka była zawsze, mam też nawiew liniowy w pralni zrobiony z rury kanalizacyjnej i się sprawdza, jak by go bardziej estetycznie wykonać to może być dekoracją.
    Pozdrawiam RedEd
    PS ja bym unikał elastycznych kanałów miękkich
    Ostatnio edytowane przez RedEd ; 10-03-2020 o 16:34

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony