dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Szymonx

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-400
    Posty
    1

    Domyślnie Pomoc w ocieplenie garażu od wewnątrz.

    Witam, jestem tu nowy więc jeśli pisze w niewłaściwym miejscu proszę o wyrozumiałość.
    Muszę wygłuszyć oraz ocieplić swój garaż o wymiarach 12x8 ściany 2.60 wysokości do szczytu ok 5m
    Dwie ściany oraz filary wykonane są z cegły a pozostałe dwie z gazobetonu.
    Najchętniej ocieplił bym budynek od zewnątrz lecz do połowy jednej ściany nie mam dojścia ponieważ bardzo blisko dobudowany jest nieogrzewany stary garaż (nie mój i nie na mojej posesji) oraz do jednego z rogów przylega stalowy słup bramy(również nie mojej).
    Więc myślę że nie pełne ocieplanie od zewnątrz nie ma zbytnio sensu
    Zostają więc dwa wyjścia, stalowy stelaż pod nim wełna i na to płyty GK
    Lecz wolał bym otynkować ściany by zniwelować nierówności(te stare z cegły) a następnie bezpośrednio na nie przykleić styropian(od wewnątrz budynku) i bezpośrednio na niego przykleić płytę GK
    Myślę że wtedy nie powinno być wolnych przestrzeni gdzie by się skraplała woda oraz nie musiał bym kombinować ze stelażem..
    Na razie chciał bym zająć się tylko ścianami bez dachu ponieważ ściga mnie instalacja elektryczna no i koszta..

    Bardzo proszę o pomoc jak rozsądnie podejść do tematu ponieważ im więcej czytam tym bardziej nie wiem co robić..
    Każdy mówi inaczej ...
    Dziękuję za każdą wskazówkę i pozdrawiam

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Jak już nie chcesz rozwiązania z wełną i gk to rozważ system YTONG MULTIPOR. Są to bloczki gipsowe doklejane do ściany. Izolacje materiałami sztucznymi sobie daruj bo wiecej mozesz narobić problemu niż korzyści. Doradcy z firmy Ytong na podstawie obliczeń cieplno-wilgotnościowych dobiorą odpowiednią grubość izolacji
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar MAT.pl
    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-003
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam, otynkuj ściany i nałuż ok 0,5 mm dobrej farby termoizolacyjnej, gwarantuję docieplenie jest porównywalna do tego gdybyś dokleił 10-12 cm styropianu.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał MAT.pl Zobacz post
    Witam, otynkuj ściany i nałuż ok 0,5 mm dobrej farby termoizolacyjnej, gwarantuję docieplenie jest porównywalna do tego gdybyś dokleił 10-12 cm styropianu.
    dawaj jakies parametry tego cuda dokumentacje i wyniki
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    Cytat Napisał MAT.pl Zobacz post
    Witam, otynkuj ściany i nałuż ok 0,5 mm dobrej farby termoizolacyjnej, gwarantuję docieplenie jest porównywalna do tego gdybyś dokleił 10-12 cm styropianu.
    Wooow...dwie warstwy i niepotrzebne 20cm styro.

    fighter1983 - od razu macie tańsze styro jak powyższe przeczytałeś
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 21-03-2020 o 09:55

  6. #6

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar MAT.pl
    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-003
    Posty
    8

    Domyślnie

    ja użyłem izolplus z łodzi

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sciana2.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	12,6 KB
ID:	442068
    Tak jak myślałem. Dwie warstwy farby i nie trzeba 20cm styro. Kto pierwszy zaryzykuje, da fotki i rachunki za ogrzewanie?

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Wooow...dwie warstwy i niepotrzebne 20cm styro.

    fighter1983 - od razu macie tańsze styro jak powyższe przeczytałeś
    hahaha
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sciana2.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	12,6 KB
ID:	442068
    Tak jak myślałem. Dwie warstwy farby i nie trzeba 20cm styro. Kto pierwszy zaryzykuje, da fotki i rachunki za ogrzewanie?
    Ty przodem, my za Tobą
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony