dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 23
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 450
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    Ale cel słuszny i liczy się wola Narodu (społeczności FM) a nie jakiś regulamin "podziękuj".
    Zasłużyłeś to powinieneś otrzymać.

    Regulamin "podziękuj" jest do bani.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Trolaria trolaria
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Antyspam Zobacz post
    Ale ty tak na poważnie? Naprawdę są jeszcze ludzie co nie wiedzą jak wygląda produkcja benzyny?

    Zgroza.....

    Przecież każdy wie, że ropę się kontraktuje na kilka miesięcy do przodu. Przecież ta ropa jest jeszcze pod ziemią albo leci ropociągiem do magazynów. Czyli benzyna z tej taniej ropy pojawi się na rynku za miesiąc, dwa.

    Przeraża mnie fakt, że można tego nie wiedzieć.
    Raczej ty piszesz bzdury.... cena ropy na gieldzie prawie natychmiast wpływa na cene na stacjach tzn jesli jest podwyżka, bo jeśli obniżka to jest kilkudniowe opoźnienie, ale to chyba logiczne.
    Nieważne jest kiedy benzyna z danej partii ropy zostanie faktycznie wyprodukowana, to tak nie działa...

  4. #24

    Domyślnie

    Podobno w obecnej sytuacji mozliwe sa dalsze obnizki stop procentowych. Wg mnie, jesli faktycznie oprocentowanie kredytow by spadlo, to ceny mieszkan wzrosna (bo kredyty beda jeszcze bardziej dostepne). Ale co ja tam wiem.
    Ostatnio edytowane przez Lukasz11 ; 10-03-2020 o 09:38

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Antyspam

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Posty
    134

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Jak tam ropa, gieldy i waluty...
    Jakis update?
    Chcialem zasiegnac jedynego zrodla informacji co i jak w swiecie.
    Bo o tych 30% wczoraj.... uwaga, tylko z tego watku sie mozna bylo dowiedziec
    Nie wiem. Ja się dowiedziałem wczoraj rano stąd:
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	VHPXoP7.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	68,4 KB
ID:	441614  

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Antyspam

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Posty
    134

    Domyślnie

    Cytat Napisał cactus Zobacz post
    Raczej ty piszesz bzdury.... cena ropy na gieldzie prawie natychmiast wpływa na cene na stacjach tzn jesli jest podwyżka, bo jeśli obniżka to jest kilkudniowe opoźnienie, ale to chyba logiczne.
    Nieważne jest kiedy benzyna z danej partii ropy zostanie faktycznie wyprodukowana, to tak nie działa...
    Nie znasz się, ale trudno. Nie pogadamy.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Antyspam Zobacz post
    Nie znasz się, ale trudno. Nie pogadamy.
    Uhm... skoro ty twierdzisz że sie nie znam to tak musi być. Szkoda że rynek i cennika na stacjach tego nie potwierdzają.

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Antyspam

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Posty
    134

    Domyślnie

    Cytat Napisał cactus Zobacz post
    Uhm... skoro ty twierdzisz że sie nie znam to tak musi być. Szkoda że rynek i cennika na stacjach tego nie potwierdzają.
    Nie wiem czemu z takim uporem szukasz poparcia swojej racji skoro jej nie masz. Jaki rynek i cenniki? Przecież to paliwo, które jest teraz w dystrybutorach jest z ropy kupionej miesiąc temu. A ropa od początku roku tanieje i dlatego jest coraz taniej. Z poziomu prawie 70$ spadła na początku lutego do 55$. Strasznie trudno to sobie skalkulować czy co?

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał cactus Zobacz post
    Raczej ty piszesz bzdury.... cena ropy na gieldzie prawie natychmiast wpływa na cene na stacjach tzn jesli jest podwyżka, bo jeśli obniżka to jest kilkudniowe opoźnienie, ale to chyba logiczne.
    Nieważne jest kiedy benzyna z danej partii ropy zostanie faktycznie wyprodukowana, to tak nie działa...
    Tak właśnie jest u mnie
    Ceny benzyny lecą w dół. Przez ostatni tydzień z 2.47 na 2.15 za gallon.
    unde venis et quo tendis

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Antyspam Zobacz post
    Nie wiem czemu z takim uporem szukasz poparcia swojej racji skoro jej nie masz. Jaki rynek i cenniki? Przecież to paliwo, które jest teraz w dystrybutorach jest z ropy kupionej miesiąc temu. A ropa od początku roku tanieje i dlatego jest coraz taniej. Z poziomu prawie 70$ spadła na początku lutego do 55$. Strasznie trudno to sobie skalkulować czy co?
    Nie brnij już dalej... napisales glupstwo i pora sie wycofać. Ceny hurtowe ropy prawie natychmiast mają odbicie na stacjach. W zeszlym tygodniu kupowalem benzyne 95 po 4,9zl dzis - zaledwie kilka dni pozniej mozna znaleźć takie stacje gdzie jest po 4,55zl. Na gieldzie był drastyczny spadek niecale dwa dni temu i jest juz natychmiastowy efekt. Mowi się że w przyszlym tygodniu benzyna moze być na niektorych stacjach w cenie ponizej 4.3zl, a ropa ktora fizycznie sprzedana hurtowo zostala wczoraj doplynie do nas za pare tygodni a ta płynąca rurociągami z Rosji troche wcześniej. Tak to dziala, tak sie rozliczają duzi hurtownicy.

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    Szalone ceny paliw
    https://www.autocentrum.pl/paliwa/ceny-paliw/
    lub https://cenapaliw.pl/
    Dla każdego coś dobrego
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukasz11 Zobacz post
    Podobno w obecnej sytuacji mozliwe sa dalsze obnizki stop procentowych. Wg mnie, jesli faktycznie oprocentowanie kredytow by spadlo, to ceny mieszkan wzrosna (bo kredyty beda jeszcze bardziej dostepne). Ale co ja tam wiem.
    oczywiście
    fasolka w maju będzie kosztować 60 zł za kilo
    truskawka 30 zł za kilo malina 70 zł za kilo

    ale RPP ( poszukaj sobie skrótu w google ) obniży stopy
    widziałeś wykres podaży piniądza m1 ? to se zobacz

    oprocentowanie kredytów spadnie, ludzie, jesteśmy na historycznym dnie oprocentowania kredytów i nie nazywamy się uwaga:

    a) usa
    b) japonia
    c) norwegia
    d) szwajcaria

    ale u nas będzie bal być może dzesika dostanie 2 los

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    Tak właśnie jest u mnie
    Ceny benzyny lecą w dół. Przez ostatni tydzień z 2.47 na 2.15 za gallon.
    U ciebie cena benzyny ma jakieś bezpośrednie przełożenie na notowania giełdowe (a właściwie na odwrotnie - giełda na cenę), u nas te związki są baaaaaaardzo luźne. W górę to tak, natychmiast jest reakcja (bo wicie rozumicie, giełda, dular i te klimaty). natomiast w dół - to za kwartał o 1 grosz, no w porywach 2 grosze jak włatca łaskawy* ( a bo wicie końtrakty długoterminowe i takie tam pitu,pitu). Paliwa są wysoko opodatkowane a państwo ma potrzeby i nie odpuści dojnej krowie. Siłę nabywczą przecietnej płacy czy stawki godzinowej przeliczysz na paliwo lepiej niż ja.

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    U ciebie cena benzyny ma jakieś bezpośrednie przełożenie na notowania giełdowe (a właściwie na odwrotnie - giełda na cenę), u nas te związki są baaaaaaardzo luźne. W górę to tak, natychmiast jest reakcja (bo wicie rozumicie, giełda, dular i te klimaty). natomiast w dół - to za kwartał o 1 grosz, no w porywach 2 grosze jak włatca łaskawy* ( a bo wicie końtrakty długoterminowe i takie tam pitu,pitu). Paliwa są wysoko opodatkowane a państwo ma potrzeby i nie odpuści dojnej krowie. Siłę nabywczą przecietnej płacy czy stawki godzinowej przeliczysz na paliwo lepiej niż ja.
    litr benzyny na stacji to jakieś 1.4 baryłki i reszta podatków

    więc nie mamy co liczyć na 30% przecenę. nie w polsce.

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyhu Zobacz post
    oczywiście
    fasolka w maju będzie kosztować 60 zł za kilo
    truskawka 30 zł za kilo malina 70 zł za kilo

    ale RPP ( poszukaj sobie skrótu w google ) obniży stopy
    widziałeś wykres podaży piniądza m1 ? to se zobacz

    oprocentowanie kredytów spadnie, ludzie, jesteśmy na historycznym dnie oprocentowania kredytów i nie nazywamy się uwaga:

    a) usa
    b) japonia
    c) norwegia
    d) szwajcaria

    ale u nas będzie bal być może dzesika dostanie 2 los
    Zgadza sie. Ceny wszystkiego pojda wtedy w górę. Mieszkan tez - wiec w tym momencie zaprzeczasz sam sobie, twierdzac
    ze ceny w budowlance spadna.
    Ostatnio edytowane przez Lukasz11 ; 10-03-2020 o 16:37

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukasz11 Zobacz post
    Zgadza sie. Ceny wszystkiego pojda wtedy w górę. Mieszkan tez - wiec w tym momencie zaprzeczasz sam sobie, twierdzac
    ze ceny w budowlance spadna.
    lewaruj więc kredyt bo nigdy tak pewnego przedsiębiorcy nie słyszałem jak ty

    zastaw 2 mln zyskaj 20

    liczymy na ciebie

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukasz11 Zobacz post
    Zgadza sie. Ceny wszystkiego pojda wtedy w górę. Mieszkan tez - wiec w tym momencie zaprzeczasz sam sobie, twierdzac
    ze ceny w budowlance spadna.

    powtórzę pytanie, do znajomego które zadałem w 2006 roku

    ( w 2012 roku dowiedział się, o co mi chodziło )

    dam ci czas do 2025

    czym się różni cena kamienia od ceny mieszkania.

    dziękuję do widzenia. archiwizuję i wrócę.

  18. #38

    Domyślnie

    Cena towaru jest taka, jaka kupujacy zgodzi sie zaplacic.

    Ja nie jestem wrozka, zeby wiedziec jakie beda ceny w blizszej i dalszej przyszlosci. Nie jestem tez na tyle kompetentny, zeby byc pewnym tak jak Ty, ze spadna lub wzrosna.

    Zyhu, jestes spekulantem, ktory kilka razy trafil jedynie z przeczuciem przyszlosci na rynku, ale to byl lut szczescia, a nie wiedza. A uwazasz sie za wielkiego i wytrawnego znawce.

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukasz11 Zobacz post
    Cena towaru jest taka, jaka kupujacy zgodzi sie zaplacic.

    .
    ja się z tym zgodzę. tyle tylko, dlaczego kupujący rozkłada ten zakup na 30 lat. co to znaczy. to znaczy tyle, że za 30 lat ten zakup będzie dla niego osiągalny.
    kto więc daje czarnego łabędzia kupującemu ? polska czy zachód ?

    jak może ktoś kupić dom za 800 tys zł w wieku 24 lat, jeśli przez 4 lata nie zdołał zaoszczędzić na golfa 3 ?

    więc odpuść myślenie i zajmij się czytaniem chociażby moich wpisów za darmo

  20. #40
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    ... Paliwa są wysoko opodatkowane a państwo ma potrzeby i nie odpuści dojnej krowie. Siłę nabywczą przecietnej płacy czy stawki godzinowej przeliczysz na paliwo lepiej niż ja.
    Zakładając 15 na godz. jako średnią to około 25 litrów.
    Wracając do tematu.
    Kredyt na dom (150 tys 4% na 30 lat o niezmiennej stopie oprocentowania I stałej miesięcznej racie, to około 700 miesięcznie). Za takie pieniądze trudno wynająć mieszkanie w dobrej dzielnicy.
    Ceny wzrastają, płace również a rata miesięczna hipotecznego kredytu pozostaje niezmienna.
    unde venis et quo tendis

Strona 2 z 23

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony