dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Egzamin w UDT na instalatora pomp ciepła- jakie pytania/zadania/obliczenia?

    Witam szanownych forumowiczów,

    przygotowuję się do egzaminu z zakresu montażu pomp ciepła w UDT i mam wielką prośbę do osób, które do takowego podchodziły, czy moglibyście napisać pokrótce jakich zadań obliczeniowych należy się spodziewać oraz jakie zagadnienia w szczególności trzeba opanować żeby zdać ten egzamin. Przekopałem internet i zero informacji :/ z góry dziękuję za pomoc

  2. #2

    Domyślnie

    Z tego co się orientuję nie potrzeba żadnego egzaminu na instalatora pomp ciepła. Czy mógłbyś podać źródło tej informacji?

    Aby montować pompy potrzebujesz:
    Certyfikat F-Gaz dla instalatorów (ewentualnie dla przedsiębiorców jeśli masz firmę tym zajmującą się)
    Uprawnienia SEP G1 - dozór w punktach: 1 i 10tym
    Uprawnienia SEP G2 pomiary

    Jak jestem w błędzie to niech mnie ktoś poprawi.

  3. #3

    Domyślnie

    dzięki za odzew, chyba masz rację ten kurs nie jest obowiązkowy, ale np w przypadku prowadzenia działalności przydaje się i do przetargów często jest wymagany, osobiście chciałbym zrobić żeby mieć jakiś papier i dopiero szukać pracy w tej branży, niestety wszystkie egzaminy w UDT zostały wstrzymane na 2 miesiące :/

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Jak ktoś chce sobie prywatnie zamontować PC Splita to nie potrzebuje nic. Ale jak chce kupić to już potrzeba trochę papierów

  5. #5

    Domyślnie

    dzięki za odpowiedź, czyli jak dobrze zrozumiałem nie można kupić prywatnie PC typu SPLIT, ale można ją zamontować bez uprawnień? jakie papiery potrzebne są żeby kupić splita jako osoba prywatna?

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    Cytat Napisał DominDomin Zobacz post
    dzięki za odpowiedź, czyli jak dobrze zrozumiałem nie można kupić prywatnie PC typu SPLIT, ale można ją zamontować bez uprawnień? jakie papiery potrzebne są żeby kupić splita jako osoba prywatna?
    Raczej nie warto - lepiej kupić z montażem. Jako osoba prywatna kupujesz z 8 % VAT z montażem. To z reguły jest taniej niż z 23 %. Firma montująca ma wszystkie certyfikaty i upusty od dostawców. Więc oni zarobią i Ty nie stracisz. Trzeba poszukać firmy, która jest solidna i "nie zdziera" z klienta.

    Owszem w 2017 roku można było kupić bez certyfikatu f-gaz i zmontować we własnym zakresie.

    Inną sprawą jest montaż - bywa prosty, ale też bywa taki, że wymaga "sporo zachodu". I tu ceny są różne.
    Zaletą montażu przez firmę jest to, że dają gwarancję.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  7. #7

    Domyślnie

    dzięki, teraz rozumiem, rzeczywiście kupno i montaż przez firmę ma uzasadnienie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony