dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 204 z 893
Pokaż wyniki od 4.061 do 4.080 z 17843
  1. #4061
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    A mojej żony znajomej mąż zmarł na niewydolność wątroby 37 l. I co z tego wynika kulibob?
    Jeśli mogę zanim odpowie ci kilibob to o co ty do niego rozmawiasz ? Z serii jedna baba drugiej babie .

  2. #4062
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Ja głosowałem za konfederacją, Bosakiem a później Trzaskowskim.

    Ale po szopce antymaseczkowej Konfederacja niech się wali. Te ich pierd...o wolności teraz niema czasu na wolność teraz jest stan który określił bym pośrednio wojną.
    Tym bardziej powinniśmy popierać konfederację , lepiej jak umrze 0,1 proc na covida niż 30 proc będzie bezrobotnymi i głodnymi zadłużonymi oraz zjebanym deklem .

  3. #4063
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post
    ...
    Ja rozumiem, że smakują cI skwarki z buraczanej patelni, ale że do tego stopnia to się nie spodziewałem.
    Uwaga: "prowokowanie" wybitnych "ekspertów i analityków w temacie" jest niedozwolone.
    Dozwolone jest rozpowszechnianie fałszywych i/lub wymyślonych informacji oraz obraźliwe wycieczki personalne.
    To mnie prowokuje do "prowokacji"
    Teksty wyśmiewające w/w jest przez Redakcję lub anonimowego moderatora, uznawane za "prowokację".

    ps1 - zabawne również bywają reakcje "poszkodowanych" którzy "deklarują", iż krytycy znajdują się na ich "listach ignorowanych"

    ps2 - jest dobrze
    "wybitni analitycy" (tego forum) Berthold i wiseman (jest jeszcze kilku), obecną sytuację tak opisują:
    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Tym bardziej powinniśmy popierać konfederację , lepiej jak umrze 0,1 proc na covida niż 30 proc będzie bezrobotnymi i głodnymi zadłużonymi oraz zjebanym deklem .
    unde venis et quo tendis

  4. #4064

    Domyślnie

    Od początku marca z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarła nieco ponad jedna osoba (1,17) na każde 10 000 mieszkańców Polski.
    Z podziałem na województwa wygląda to tak.



    W analogicznym okresie roku 2018 na każde 10 000 mieszkańców zmarło ogółem 60 osób, z czego 29 osób na choroby układu krążenia (grupa I00–I99).

    W chwili obecnej ludzie z chorobami przewlekłymi którzy próbują dostać się do szpitala i mają trudności z oddychaniem mają ogromny problem, bo są podejrzani o zakażenie covid.
    Czeka ich izolacja do czasu poznania wyniku testu, są też odsyłani do innych szpitali z powodu braku sal izolacyjnych. Jak to wpłynie na umieralność nie trudno się domyślić.
    Ostatnio edytowane przez _Grisza_ ; 25-10-2020 o 11:26

  5. #4065
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Ty zdecyduj za nich . Wymyśl coś wreszcie na ta chorą sytuacje społeczną ,a nie pierdzielisz te swoje trzy po trzy . Wyjdź na ulice i krzycz bo na razie tylko oburzyłeś się tu w wątku jako jednostka .
    Znowu chcesz aby mnie zbanowali za radę "wal się na ryj, debilu"?
    Rozumu nie użyjesz?
    Leń Cię dopadł czy po prostu - nie umiesz?

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  6. #4066
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Tym bardziej powinniśmy popierać konfederację , lepiej jak umrze 0,1 proc na covida niż 30 proc będzie bezrobotnymi i głodnymi zadłużonymi oraz zjebanym deklem .
    Myślisz, ze przez L4 firmy nie splajtują jak zostanie zniesiona kwarantanna? I przez pozwy, jak przez zaniedbania zarażą starsze osoby?
    Że jak knajpy nie zostaną zamknięte odgórnie, to będą miały przychody jak rok temu? I tak wiele splajtowaloby, bo przynajmniej część ludzi rezygnuje z kontaktów, które grożą zarażeniem a nie są w ich subiektywnej ocenie niezbędne.
    To nie jest albo-albo. Pandemia jest i zaszkodzi ludzkości w wielu aspektach.
    Działania władz żadnego kraju na 100% nie będą optymalne z perspektywy czasu. Ale to jak w tym "dowcipie"
    - Gdybym miał za młodu doświadczenie, jakie mam teraz, nie popełniłbym wielu błędów.
    - Gdybyś nie popełnił wielu błędów, nie miałbyś tego doświadczenia.


    Można jednak oceniać intencje i należytą staranność. I tu politycy IMO u nas zawiedli na całej linii. Na początku przeginającz obostrzeniami (w tym wprowadzając bezsensowne, jak zamykanie lasów i parków) przez wybory. Potem wysyłając komunikat "cała ta choroba na szczęście została zwalczona" z tego samego powodu, marnując czas zamiast przygotować działania na jesień, wysyłając sprzeczne komunikaty, wprowadzając kolejne obostrzenia na wariata - spóźnione (szkoły od początku roku szkolnego powinny działać hybrydowo), niespójne (kościoły otwarte, a baseny i kluby fitness zamknięte - ale wiadomo, jaka "logika" stoi za otwartymimkościołami), miejscami za ostre (jak zakaz poruszania się seniorów który najpierw, na konferencji prasowej został przekazany jako prośba, a w rozporządzeniu widnieje jako ostry zakaz) a miejscami za luźne (np. kościoły powinny od początku zostać zamknięte).

    Od początku powinny toczyć się prace nad optymalizacją obostrzeń. Powinny być spójne i logiczne tak, by wprowadzać na czas te, które osiągną maksymalny efekt epidemiologiczny przy najmniejszych kosztach społecznych i gospodarczych.

    Puszczenie wszystkiego luzem nie uchroni zawałowców i chorych na raka, bo i tak nie będzie mial ich kto leczyć.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 25-10-2020 o 12:00

  7. #4067
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał irqul Zobacz post
    Na przykładzie Polska Czechy vs Szwecja i Białoruś można porównać działanie dwóch -może nie biegunowo, ale odmiennych eksperymentów na ludziach.
    Niby co fajnego jest w krzywej szwedzkiej? Różni się od naszej tym, że u nas nie było pierwszej fali - drugą mają bardzo podobną. Prawie 2x więcej przypadków zakażeń na mln populacji a przypadków śmiertelnych na mln 5x więcej. Nie ma czego zazdrościć.

  8. #4068

    Domyślnie

    Obecnej sytuacji można pozazdrościć.


  9. #4069
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    https://www.worldometers.info/corona...ountry/sweden/
    Ciekawostką jest to, że mają zakażeń praktycznie tyle,ile w szczycie w maju/czerwcu, a prawie żadnej umieralności.
    Jeszcze śmieszniejsze jest to, że praktycznie od tygodnia raportują, że ostatniego dnia zmarło 6-8 osób, a potem.... zmieniają zdanie i wycofują te osoby z puli zmarłych na Covid
    I właściwie nikt nie umiera
    Czyli najprawdopodobniej zmienili kryteria (albo w maju wybili wszystkich staruszków morfiną )
    Próbowałem skontaktować się ze znajomymi w Szwecji (co ich podobno tak nienawidzimy), ale milczą, niestety...

  10. #4070

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A ja Ciebie w podpieraniu się fake newsami i wymyślaniu nieprawdziwych tez.
    Całe szczęście, że tylko ten wątek budzi Twoje zainteresowanie, bo on od dłuższego czasu stał się śmieciowy.
    W koszach na śmieci też grzebiesz z zamiłowania?

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Próbowałem skontaktować się ze znajomymi w Szwecji (co ich podobno tak nienawidzimy), ale milczą, niestety...
    Przy okazji spytaj czy ortopedzi i alergolodzy przyjmują, bo to wyznacznik prawidłowego działania służby zdrowia.
    Ostatnio edytowane przez _Grisza_ ; 25-10-2020 o 13:16

  11. #4071

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Tym bardziej powinniśmy popierać konfederację ,
    Posłuchaj i pojmij

    https://youtu.be/z1fvThtUAOY
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  12. #4072
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post
    W koszach na śmieci też grzebiesz z zamiłowania?
    Może to Alzheimer, a może tylko otępienie starcze, ale już odpowiadałeś na tego posta:
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7987252

    Ale spoko, jak jutro wpadniesz na kolejną "genialną" ripostę, to odpisz po raz trzeci
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #4073

    Smile

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Może to Alzheimer, a może tylko otępienie starcze, ale już odpowiadałeś na tego posta:
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7987252

    Ale spoko, jak jutro wpadniesz na kolejną "genialną" ripostę, to odpisz po raz trzeci
    [moderowano]
    Masz jakieś dowody na te insynuacje odnośnie mataczenia Szwedów przy liczeniu zgonów Covid?, Czy czekasz na odzew "znajomych ze Szwecji", którzy potwierdzą jakiś zgon, wtedy ogłosisz prawdy z rzeczywistości jak z tymi przyjmującymi ortopedami
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 25-10-2020 o 16:16 Powód: obrażanie

  14. #4074

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Myślisz, ze przez L4 firmy nie splajtują jak zostanie zniesiona kwarantanna? I przez pozwy, jak przez zaniedbania zarażą starsze osoby?
    Że jak knajpy nie zostaną zamknięte odgórnie, to będą miały przychody jak rok temu? I tak wiele splajtowaloby, bo przynajmniej część ludzi rezygnuje z kontaktów, które grożą zarażeniem a nie są w ich subiektywnej ocenie niezbędne.
    To nie jest albo-albo. Pandemia jest i zaszkodzi ludzkości w wielu aspektach.
    Działania władz żadnego kraju na 100% nie będą optymalne z perspektywy czasu. Ale to jak w tym "dowcipie"
    - Gdybym miał za młodu doświadczenie, jakie mam teraz, nie popełniłbym wielu błędów.
    - Gdybyś nie popełnił wielu błędów, nie miałbyś tego doświadczenia.


    Można jednak oceniać intencje i należytą staranność. I tu politycy IMO u nas zawiedli na całej linii. Na początku przeginającz obostrzeniami (w tym wprowadzając bezsensowne, jak zamykanie lasów i parków) przez wybory. Potem wysyłając komunikat "cała ta choroba na szczęście została zwalczona" z tego samego powodu, marnując czas zamiast przygotować działania na jesień, wysyłając sprzeczne komunikaty, wprowadzając kolejne obostrzenia na wariata - spóźnione (szkoły od początku roku szkolnego powinny działać hybrydowo), niespójne (kościoły otwarte, a baseny i kluby fitness zamknięte - ale wiadomo, jaka "logika" stoi za otwartymimkościołami), miejscami za ostre (jak zakaz poruszania się seniorów który najpierw, na konferencji prasowej został przekazany jako prośba, a w rozporządzeniu widnieje jako ostry zakaz) a miejscami za luźne (np. kościoły powinny od początku zostać zamknięte).

    Od początku powinny toczyć się prace nad optymalizacją obostrzeń. Powinny być spójne i logiczne tak, by wprowadzać na czas te, które osiągną maksymalny efekt epidemiologiczny przy najmniejszych kosztach społecznych i gospodarczych.

    Puszczenie wszystkiego luzem nie uchroni zawałowców i chorych na raka, bo i tak nie będzie mial ich kto leczyć.
    Zamykanie w domach też, a noszenie szmatek i niby DD też nie działa. To nie sala chirurgiczna. W moim rodzinnym powiecie właśnie jednym szpital został przekształcony na jednoimienny. Najbliższy ok 50 km.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  15. #4075
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post
    [moderowano]
    Masz jakieś dowody na te insynuacje odnośnie mataczenia Szwedów przy liczeniu zgonów Covid?, Czy czekasz na odzew "znajomych ze Szwecji", którzy potwierdzą jakiś zgon, wtedy ogłosisz prawdy z rzeczywistości jak z tymi przyjmującymi ortopedami
    Poważnie ? ... moderator musiał interweniować w stosunku do "prowokowanego" forumowicza ?
    ... banem nie poczęstował ?
    Wycieczki personalne i obrażanie z braku argumentów, stają się w przypadku "poszkodowanego analityka tematu" dość częste ostatnio
    Później skarży i beczy, że jest "prowokowany", biedaczek uciśniony (wolności pozbawiany)

    ps - o zmyślonych i makiewelskich tekstach wspominać nawet nie trzeba. "Jaki jest koń, każdy widzi"
    unde venis et quo tendis

  16. #4076
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Posłuchaj i pojmij

    https://youtu.be/z1fvThtUAOY
    To to ja wiem że nie chodzi o żadnego wirusa , zagrożeniem są dla nas rządy poszczególnych krajów w tym nasz , ale zawsze można je obalić .

  17. #4077
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post
    Żałosne ale raczej żenujące to jest, że kogoś śmieszą zgony.
    ...
    Mnie śmieszą jedynie "dwukrotne" wg Twoich "baśni"
    unde venis et quo tendis

  18. #4078

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    To to ja wiem że nie chodzi o żadnego wirusa , zagrożeniem są dla nas rządy poszczególnych krajów w tym nasz , ale zawsze można je obalić .
    Przecież Ty nawet tego nie oglądnąłeś. Chodzi o szczepionki. Dlaczego ci Twoi z Konfederacji nic nie działali, a przecież byli na mównicy?
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  19. #4079

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Przecież Ty nawet tego nie oglądnąłeś. Chodzi o szczepionki. Dlaczego ci Twoi z Konfederacji nic nie działali, a przecież byli na mównicy?
    Narodowcy z Konfederacji tak są ostro podjarali wyrkiem TK w temacie ochrony życia nienarodzonych, że już nawet maseczki/szczepionki przymusowe przestały im przeszkadzać.

  20. #4080
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    A mojej żony znajomej mąż zmarł na niewydolność wątroby 37 l. I co z tego wynika kulibob?
    Wynika to że ktośm iał chora wątrobę
    Iktoś miął COVID.

    Wnioski:
    -Covid istnieje
    - facet potencjalnie mógł żyć gdyby przygłupie bydło stosowało DDM

    Wniosek 2:
    Nie chlej bo wątroba siądzie
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 25-10-2020 o 18:23
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

Strona 204 z 893

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony