dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 218 z 893
Pokaż wyniki od 4.341 do 4.360 z 17843
  1. #4341
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    spodobało mi się, przypomina to dysusję z niektórymi osobami tutaj
    Świetny tekst. Jeszcze kilka miesięcy temu traktowałbym to jako scenariusz jakiegoś skeczu, ale teraz niestety spotykam ludzi, którzy rzeczywiście tak myślą i argumentują.

  2. #4342

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Ten śmieszek na końcu to co symbolizuje?
    To ty robisz sobie jaka z pogrzebu.
    Z pogrzebu kotka który zmarł na koronawirusa

  3. #4343

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Piszesz w taki sposób jakbyś negował postęp ak jakbyśmybyli małpami na palmach.

    Silny organizm to jedno jednak nie gwarantuje zwycięstwa.

    DDM zwiększa szansę na nie zakażenie się . Czli zyskujemy czas do pojawienia się leku lub/i szczepionki.

    Jenkak obicny debilizm spoleczny doprowadził do tego co mamy więc niech sie ludzie zakażają dla mnie lepiej . Teraz prewnecja jest bezcelowa ze względu na to że społeczeństwo to 90% osłów więc niech teraz pożar się szerzy aż się wypali.
    Najważniejsze to myśleć pozytywnie.

    Jeszcze rok temu potężnym problemem w Polsce była ptasia grypa, której kilka ognisk wykryto na Podlasiu. Chorobę skutecznie zlikwidowano.

    Szukałem wtedy informacji o tym, kto jest producentem „lekarstwa”, dzięki któremu problem został zneutralizowany. Firma? Państwo? Ktoś coś wie?

  4. #4344

    Domyślnie

    Moje rybki akwariowe tez umarły na koronawirusa, miały problemy z oddychaniem
    A tak na serio, czego nie rozumiem? tego że co niektórych już fantazja ponosi z tym wirusem i wypisują brednie takie jak niedawno jedna starsza pani stwierdziła że jej piesek zdechł na wirusa bo zrobiła mu sekcje i sekcja wykazała że był to wirus.
    Ja mogę w dużo rzeczy uwierzyć ale brednie o tym że pies czy kot zdechł bo miał koronawirusa można między bajki włożyć. więcej powagi i rozsądku zalecam w stosunku do tematu o wirusie.

  5. #4345
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tom1000k
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    560

    Domyślnie

    Nic dodać, nic ująć...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	model.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	64,9 KB
ID:	449972

  6. #4346
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Co się będziemy na innych wzorować, mamy swoją taktykę, taka trochę mało skuteczna, ale za to nasza, autorska

  7. #4347
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Ale w to że wirus pochodzi od nietoperza to uwierzyłeś.
    Dla zwierzęcia wirus może być mało szkodliwy.

  8. #4348
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał irqul Zobacz post
    Najważniejsze to myśleć pozytywnie.

    Jeszcze rok temu potężnym problemem w Polsce była ptasia grypa, której kilka ognisk wykryto na Podlasiu. Chorobę skutecznie zlikwidowano.

    Szukałem wtedy informacji o tym, kto jest producentem „lekarstwa”, dzięki któremu problem został zneutralizowany. Firma? Państwo? Ktoś coś wie?
    Wiesz w jaki sposób zlikwidowano ten "potężny problem"?
    Ilu ludzi zachorowało i ile było przypadków śmierci z powodu ptasiej grypy?
    Wiesz na czym polegało "lekarstwo" ?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  9. #4349
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tom1000k Zobacz post
    Nic dodać, nic ująć...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	model.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	64,9 KB
ID:	449972
    Protestować od rana do nocy aż ten rząd padnie a najlepiej jak by z 15 posłów odeszło z pisu bo ta zmowa nas wykończy , testy robią testami które nie są testami ale dzisiaj list otwarty lekarzy tych normalnych był do premiera i bąkła jakaś telewizja o tym no nie ale na świecie już o tym mówiono , lekarze ci normalni nie sprzedajni trąbią o zniesieniu restrykcji i powrocie do normalnej rzeczywistości ale plemiel już w marcu powiedział że nie będzie powrotu do poprzedniej rzeczywistości jaką znaliśmy , mało ? ta zmowa nas wykończy jak nie zareagujemy i pozwolimy szubrawcom .

  10. #4350
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tom1000k Zobacz post
    Nic dodać, nic ująć...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	model.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	64,9 KB
ID:	449972
    Tak, powstał model polski.
    Zdecydowanie model polski nie może być wzorem do naśladowania przez inne państwa.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  11. #4351
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Słowo klucz. MOŻE
    Nasi "specjaliści" mają, jak na razie, prawie zerowe pojęcie jak ten wirus atakuje człowieka, więc tym bardziej mają zerowe pojęcie jak działa na zwierzęta.
    Za to liczni "specjaliści" publikujący swoją wiedzę na YT dobrze wiedzą w jaki sposób ten wirus atakuje człowieka i gospodarką.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  12. #4352
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Tak, bardzo ciekawy przypadek, trudny przypadek.
    Facet jest w trakcie leczenia?

    Nie dziwię się, że koledzy odsunęli się od niego.
    Ma prawo wykonywania zawodu lekarza?

    PS Ma 2300 "łapek w górę"
    Epidemia głupoty.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  13. #4353
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woan

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-000
    Posty
    366

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Protestować od rana do nocy aż ten rząd padnie a najlepiej jak by z 15 posłów odeszło z pisu bo ta zmowa nas wykończy , testy robią testami które nie są testami ale dzisiaj list otwarty lekarzy tych normalnych był do premiera i bąkła jakaś telewizja o tym no nie ale na świecie już o tym mówiono , lekarze ci normalni nie sprzedajni trąbią o zniesieniu restrykcji i powrocie do normalnej rzeczywistości ale plemiel już w marcu powiedział że nie będzie powrotu do poprzedniej rzeczywistości jaką znaliśmy , mało ? ta zmowa nas wykończy jak nie zareagujemy i pozwolimy szubrawcom .
    Wiesz co protesty to tak jakby mi nie zadowoleni klienci chodzili po ulicy i darli się,że coś im źle zrobiłem. Zmartwiłbym się gdyby mi weszli do domu i coś chcieli zrobić. Taki to sens protestów

  14. #4354
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał woan Zobacz post
    Wiesz co protesty to tak jakby mi nie zadowoleni klienci chodzili po ulicy i darli się,że coś im źle zrobiłem. Zmartwiłbym się gdyby mi weszli do domu i coś chcieli zrobić. Taki to sens protestów
    Sam nie trawię tych manifestacji i protestów nigdy nie byłem na żadnym ale teraz to sprawa arcyważna puki nie jest za późno by zahamować tych szaleńców z rządu , skoro poszli na jakiś parszywy układ to są parszywcami a co robi się z parszywcami ????

  15. #4355

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Wiesz ...?
    Ilu ...?
    Wiesz..?

    Niewiele wiem, a na duchu mnie podtrzymuje i od depresji ratuje myśl, że ty wiesz jeszcze mniej

  16. #4356
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Protestować od rana do nocy aż ten rząd padnie a najlepiej jak by z 15 posłów odeszło z pisu bo ta zmowa nas wykończy , testy robią testami które nie są testami ale dzisiaj list otwarty lekarzy tych normalnych był do premiera i bąkła jakaś telewizja o tym no nie ale na świecie już o tym mówiono , lekarze ci normalni nie sprzedajni trąbią o zniesieniu restrykcji i powrocie do normalnej rzeczywistości ale plemiel już w marcu powiedział że nie będzie powrotu do poprzedniej rzeczywistości jaką znaliśmy , mało ? ta zmowa nas wykończy jak nie zareagujemy i pozwolimy szubrawcom .
    Reaguj, protestuj, prowadź ludzi na barykady.
    Zrób coś wreszcie, bo póki co to jesteś właśnie najlepszym przykładem na bicie piany...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  17. #4357
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Co się będziemy na innych wzorować, mamy swoją taktykę, taka trochę mało skuteczna, ale za to nasza, autorska
    taktykę to mieli w miarę ale populacja jest marna intelektualnie
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  18. #4358

    Domyślnie

    spodobało mi się...
    Pokazało to samo życie:
    - wprowadzono silne restrykcje i nakazano nosić maseczki ponad miesiąc temu? TAK
    - czy odbiło się to jakkolwiek na krzywej zakażeń? Epidemia zwolniła? NIE
    - czy służba zdrowia uniknęła zatkania? NIE

    Jaka jest odpowiedź władz: WIĘCEJ RESTRYKCJI, które nie zadziałały.

    I nie mówi mi, że proszę, że to dlatego, że Polacy nie przestrzegają zaleceń. Po pierwsze: nawet jeśli, to w części i tak wprowadzenie restrykcji powinno się odbić na krzywej zakażeń. Nie odbiło się wcale.
    Jeśli powiesz, że może skutek był, bo owszem, zachorowania wzrosły, ale może mniej niż bez tych działań, to się nie zgodzę. Skoro poszczególne restrykcje wprowadzano skokowo (np. noszenie maseczek wszędzie od konkretnego dnia), to dość ostro i zauważalnie powinno się to dobić na wykresie zmianą dynamiki. Zauważalnie skokową.
    Argument, że skutek jest odroczony też jest inwwalidą, bo eksperci nie są zgodni co do czasu tego odroczenia. Jeden mówi, że będzie to tydzień, drugi: dwa tygodnie, a trzeci: nie wiadomo dokładnie kiedy. Sam słyszałem wszystkie trzy wersje w tv. Przypomina to przewidywanie kursu Bitcoina na zasadzie: "kiedyś skorekci". 100% trafne przewidywanie, tyle, że kompletnie bezużyteczne.

    Idźmy dalej i przyjmijmy drugą ewentualność: że prawdą jest, iż wszystkie te zalecenia są słuszne, a brak efektów wynika z lekceważenia ich przez Polaków. To niczego nie zmienia w moich wnioskach. Bo to również oznacza, że władze popełniły błąd, nie biorąc pod uwagę ludzkiej natury (lub naszych cech narodowych), i nie przewidując takiego obrotu spraw. Podobny błąd jaki popełnili twórcy komunizmu, czy politycy promujący przez dekady "wojnę z narkotykami" w USA, która kosztowała mld USA i poskutkowała... coraz większym spożyciem dragów i rosnącą liczbą zgonów.
    Nasze władze przy każdej konferencji powtarzają, że konsultowały się z ekspertami od chorób zakaźnych, ale ani razu nie słyszałem by wprowadzając restrykcje konsultowali się z psychologami i socjologami.

    Jest taka sentencja przypisywana Einsteinowi: "Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać odmiennych rezultatów".

    Idźmy dalej, nadal przyjmując (wbrew dowodom empirycznym!), że restrykcje są skuteczne w walce z koronawirusem. Od kwietnia, na podstawie szacunków i obliczeń z różnych źródeł dowodziłem, że przyjęta strategia walki z koronawirusem zaowocuje większą liczbą zgonów niż sam koronawirus spowodowałby w najgorszym scenariuszu.

    Teraz, po pół roku, oprócz szacunków samo życie udowadnia, że miałem rację. A to dopiero początek. Nowotwory, problemy psychiczne, ekonomiczne nie zdążyły jeszcze "rozwinąć skrzydeł". Na razie mamy zgony tylko wywołane zapaścią służby zdrowia (której podobno mieliśmy uniknąć).
    Tymczasem eksperci z tv i nasze władze nie wycofują się z obranej strategii tylko znów próbują zastosować coś co próbowano stosować 50 lat temu w krajach socjalistycznych: "system zostawmy, bo jest dobry, tylko wyeliminujmy wypaczenia".
    NIE DA SIĘ. Bo sam system był źródłem wypaczeń. Podobnie jest z przyjętym systemem waliki z covid: każda kolejna restrykcja, nakaz, rozporządzenie, konferencja premiera, czy czerwony pasek w tv, jest cegiełką w budowaniu atmosfery strachu i histerii. A to skutkuje niezgłaszaniem się ludzi na badania i zabiegi. Efekt: na covid umrze mniej ludzi (przynajmniej chwilowo), na nowotwory, zawały czy nawet bardziej banalne choroby - wielokrotnie więcej. Bo skale występowania tych chorób i ich śmiertelność są nieporównywalne. Już umiera więcej.
    Że już nie wspomnę o średnim wieku ofiar zwałów, nowotworów czy biedy, względem covid (okolice 76 lat w Polsce).
    Strach skutkuje też naturalnym samoograniczeniem w prowadzeniu biznesu (nawet pomijając lockdown): bardziej zachowawczymi ruchami, mniejszymi inwestycjami itd. Czyli ograniczeniem rozwoju gospodarki, czyli biedą.

    Bo nie da się ludzi przestraszyć "wybiórczo": by bali się COVID, ale jednocześnie nie zmienili swoich innych zachowań i relacji.

    Przykład takiego błędnego myślenia, o którym piszę wyżej, z art. wrzuconego tu https://www.medonet.pl/koronawirus/k....html?srcc=ucs

    Z treści wynika, że za większość tych nadmiarowych zgonów nie odpowiada COVID, a inne przyczyny. Czyli efekt przyjętego modelu walki z COVID. Piszą też, że te zgony dotyczą głównie osób >65 lat. To logiczne, bo zdecydowana większość zgonów dotyczy tej grupy wiekowej (może oprócz ofiar sportów ekstremalnych czy wypadków lotniczych).
    Najpierw czytamy wypowiedź prof. Piotra Szukalskiego, eksperta demografii UŁ: "długie miesiące bez wizyt lekarskich, utrudniony dostęp do służby zdrowia i problemy z diagnozowaniem różnego rodzaju problemów zdrowotnych. Jeżeli ludzie nie chodzą do lekarza, bo się boją lub nie mogą do niego się dostać, to oczywiście wykrywamy masę chorób o wiele później. "
    Tymczasem na koniec czytamy wniosek ministra zdrowia Adama Niedzielskiego: "Zaznaczył, że z tej analizy wynikają także zalecenia skierowane do seniorów: zostańcie w domu, ograniczcie kontakty szczególnie z osobami w młodszym wieku, które w sposób bezobjawowy mogą przechodzić zachorowanie."

    Połączmy teraz te wypowiedzi: Starsi ludzie umierają w większości nie z powodu COVID, ale ponieważ wprowadzono ich w permanentny stan strachu lub paniki, są sami, izolowani, boją się wyjść do lekarza, zresztą poradnie są zamknięte*, więc doradzamy im... więcej izolacji od bliskich i pozostanie w domu.
    WTF?! :shock:

    *) a propos zamkniętych poradni, wczoraj przeczytałem newsa, że w pewnym regionie Polski okuliści przeszli właśnie na teleporady

    Wszystko to naprawdę bardzo kojarzy mi się z socjalizmem i PRL, które pamiętam z młodości: przyjmujemy że nasz system jest słuszny i najlepszy, a jeśli życie pokazuje że nie działa, to naszą odpowiedzią jest jeszcze więcej socjalizmu!

    Dobra, dość tego eseju. Miłego weekendu i dużo zdrowia!
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  19. #4359
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Protestować od rana do nocy aż ten rząd padnie a najlepiej jak by z 15 posłów odeszło z pisu bo ta zmowa nas wykończy , testy robią testami które nie są testami ale dzisiaj list otwarty lekarzy tych normalnych był do premiera i bąkła jakaś telewizja o tym no nie ale na świecie już o tym mówiono , lekarze ci normalni nie sprzedajni trąbią o zniesieniu restrykcji i powrocie do normalnej rzeczywistości ale plemiel już w marcu powiedział że nie będzie powrotu do poprzedniej rzeczywistości jaką znaliśmy , mało ? ta zmowa nas wykończy jak nie zareagujemy i pozwolimy szubrawcom .
    Weż cały kraj na protesty teraz potrzebuję najwięcej zakażonych najlepiej 100k+ na dzień
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  20. #4360
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    spodobało mi się...
    Czy te maseczki nosili wszyscy?
    Czy nosili popranie?
    Cosię odpier/// w szkołach? Nie powinny być otwarte a na pewno zamknięte dużo wcześniej.

    Co Pis zrobiił żle? nie karał bioterorystów
    i to jest recepta

    A inne błędy to inna bajka to nie walka z covid to niańkanie lekarzy
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 07-11-2020 o 08:30
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

Strona 218 z 893

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony