dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 344 z 893
Pokaż wyniki od 6.861 do 6.880 z 17843
  1. #6861
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woan

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-000
    Posty
    366

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    To była akurat pomyłka przy wydawaniu recepty, ktoś pomylił bloczki.
    Ja pisałem o czymś umocowanym głębiej...

    A na służbę zdrowia nie narzekaj, przekieruj swoją uwagę na swoich idoli,którzy rządzą bo to ich wina tego burdelu, który jest obecnie.
    A i burdelu od 6 lat, który się odbywa w służbie zdrowia.

    Instytut Onkologii w Gliwicach, przynoszący od 20 lat zyski, po dojściu do władzy PIS i mianowaniu w 2016r swojego "obajtka" dyrektorem, przynosi straty rzędu 10mln.zl rocznie...
    Ej pomyłka mogłaby skutkować tym,że trułbym się lekiem na coś co mi jest nie potrzebne gdyby odebrała to żona, choroba z którą się zmagam pogłębiała by się. Jeżeli tak działa służba zdrowia i wciska recepty nie widząc pacjenta to ja dziękuję za takie leczenie, wolę imbir,czosnek i grzane wino. Co do tego,że Nasza służba zdrowia jakoś działa to ok, są kraje gorsze choćby ameryka, tam bez dodatkowych doubezpieczeń idziesz albo finansowo na dno,albo umierasz. z braku $$. Co do moich idoli ....rozbawiłeś mnie ten rząd albo nie wie co robi albo robi to celowo aby wkurzyć ludzi.Póki co widzę wielki chaos, skłócanie ludzi oraz brak możliwości zarabiania przez pewne grupy społeczne
    Ostatnio edytowane przez woan ; 03-04-2021 o 23:30

  2. #6862
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał woan Zobacz post
    Ostatnio przez telefon miałem diagnozę i została mi przepisana recepta i oczywiście jako starodawny pacjent mówię,że się odbierze w tygodniu. Żona miała podjechać po kwitek.
    Powinni takich z widłami gonić. Kilka cyferek zapisać nie potrafią, tylko w czasach epidemii spotykać się po taką głupotę chcą.

  3. #6863
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Jak już jesteśmy w wątku rolniczym to tylko dopowiem że wg mojej oceny masz tyle co każdy i pracujesz jak każdy tylko się pocieszasz wypisując takie głupoty bo jak wspominałem o rolnictwie to można Ciebie porównać do przysłowia które mówi "która krowa dużo ryczy mało mleka daje".
    A za PPK podziękuję, już przerabiałem OFE.
    "Choć celem PPK jest gromadzenie oszczędności na emeryturę, nie oznacza to wcale, że nie możesz ich wypłacić wcześniej. Przeciwnie, pamiętaj o tym, że są to wyłącznie Twoje pieniądze i to Ty decydujesz o tym, kiedy chcesz je wypłacić. Musisz jednak liczyć się z tym, że zwrot oszczędności przed ukończeniem 60. roku życia jest równoznaczny z potrąceniem na rzecz ZUS 30% wartości środków wpłaconych przez pracodawcę. W takim przypadku zostaną również odliczone i zwrócone wpłaty sfinansowane przez Państwo oraz potrącony zostanie podatek od zysków kapitałowych."
    https://www.money.pl/gospodarka/kied...67915393a.html

    Dajesz 100 pracodawca 75. Orazu wypłacasz 152zł to duże uproszczenie bo nie wiem czy PPK mają jakiś koszt za wypłatę. Można raz do roku wpłacać jak jest zysy jak akurat jest strata na rachunku to czekasz kolejny rok. Więc darmowy obiad który przegapiłeś.

    Kobieta chciała się wypisać ale pokazałem jej darmówke to się naprostowała
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 04-04-2021 o 05:28
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  4. #6864
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Świąteczny prezent od kulliboba bohomaz na odwal ale idea ważna Pamiętaj robisz na swoją odpowiedzialność
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	woda.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	74,0 KB
ID:	454590
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  5. #6865
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Pitrekkk
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    337

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    To Ty piszesz głupoty o nadmiarze ludzi na Ziemi i ich sterylizacji.
    Ja jedynie uświadomiłem Ci jakim hipokrytą jesteś.
    Ale to żadne głupoty:

    https://pl.livingorganicnews.com/theres-strong-chance-that-one-third-all-people-will-be-african-2100-766022

    A to skończy się tak:

    https://www.wwf.pl/aktualnosci/od-dzis-wszystkie-slonie-na-swiecie-sa-zagrozone-wyginieciem

    Wymień chociaż jedną rzecz którą ludzie zrobili dobrze na tej planecie.
    Ekologia XXI wieku, czyli produkcja wszystkiego na potęgę, w jakości tak mizernej ze co parę miesięcy/lat trzeba wymieniać na nowy.

    https://www.teraz-srodowisko.pl/aktualnosci/PROM-badania-marnowanie-zywnosci-w-Polsce-wyniki-9624.html

    Na covida ludzie sobie zwyczajnie zasłużyli.

  6. #6866
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Pitrekkk
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    337

    Domyślnie

    Tak więc jak ta 1/3 z Afryki zwali się tutaj(czyt. Europy) , bo u nich będzie już za gorąco by tam mieszkać za sprawą naszego rozdymanego konsumpcjonizmu, to będzie już późno by mówić, że problem może być.
    Ostatnio edytowane przez Pitrekkk ; 04-04-2021 o 07:38

  7. #6867
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pitrekkk Zobacz post
    Tak więc jak ta 1/3 z Afryki zwali się tutaj(czyt. Europy) , bo u nich będzie już za gorąco by tam mieszkać za sprawą naszego rozdymanego konsumpcjonizmu to będzie już późno by mówić że problem może być.
    Mamy znacząca przewagę ekonomiczna i militarną nad afryką jeśli nie będą rządzić tęczowe obłąkańce to damy rade. Tylko stosować twarda politykę
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  8. #6868
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Pitrekkk
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    337

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Mamy znacząca przewagę ekonomiczna i militarną nad afryką jeśli nie będą rządzić tęczowe obłąkańce to damy rade. Tylko stosować twarda politykę
    Przewagę militarną -ok.
    Tylko drenowanie tej Afryki(wszelkie surowce mineralne), podnoszenie temperatury na ziemi za sprawa Europy, USA czy Chin, a następnie strzelanie do pontonów bo to nasz ląd, nie będzie mało chlubne moralnie?.

    http://globalnepoludnie.pl/Kiedy-Shell-naprawi-szkody-w

    takich artykułów i jemu podobnych jest bezliku.
    Oczywiście ze stajemy w pozycji silniejszego, jak zaczną zagrażać to dla własnego "bezpieczeństwa" można nawet zrzucić bombę...
    Ostatnio edytowane przez Pitrekkk ; 04-04-2021 o 07:42

  9. #6869
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pitrekkk Zobacz post
    Przewagę militarną -ok.
    Tylko drenowanie tej Afryki(wszelkie surowce mineralne), podnoszenie temperatury na ziemi za sprawa Europy, USA czy Chin, a następnie strzelanie do pontonów bo to nasz ląd, nie będzie mało chlubne moralnie?.

    http://globalnepoludnie.pl/Kiedy-Shell-naprawi-szkody-w

    takich artykułów i jemu podobnych jest bezliku.
    Oczywiście ze stajemy w pozycji silniejszego, jak zaczną zagrażać to dla własnego "bezpieczeństwa" można nawet zrzucić bombę...
    Ja dawno strzelałym do pontonów. Albo selektywnie ich importować np lekarzy może jakiś inżynier się trafi. Ale segregować ich tak aby nie zagrażali kulturowo rdzennym mieszkańcom. Albo tylko małe dzieci i je asymilować ze społeczeństwem. Wyciągnąć wszelkie korzyści minimalizując ryzyko
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 04-04-2021 o 08:10
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  10. #6870
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Na ch... miałby to robić? Kto ma zato zapłacić?
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  11. #6871
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Pitrekkk
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    337

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Na ch... miałby to robić? Kto ma zato zapłacić?
    Przeczytałeś ten artykuł, że zadajesz takie pytania?

    W Europie to każdy potrafi krzyczeć o prawach, wolności, sprawiedliwości społecznej, tylko rzadko z tych samych ust wychodzi coś o obowiązkach.

    Nie mam zamiaru sie tu kopać, bo świata nie ulepszę, a tylko humor popsuję.

  12. #6872
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pitrekkk Zobacz post
    Ale to żadne głupoty:

    https://pl.livingorganicnews.com/the...an-2100-766022

    A to skończy się tak:

    https://www.wwf.pl/aktualnosci/od-dz...ne-wyginieciem

    Wymień chociaż jedną rzecz którą ludzie zrobili dobrze na tej planecie.
    Ekologia XXI wieku, czyli produkcja wszystkiego na potęgę, w jakości tak mizernej ze co parę miesięcy/lat trzeba wymieniać na nowy.
    Musisz wiedzieć, że rozmawiasz z osob uważającą, że ocieplanie się klimatu to sprawa zupełnie naturalna i to "samo się" naprawi" bo rośliny będą miaĺy większe liście.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #6873
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Pitrekkk
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    337

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Musisz wiedzieć, że rozmawiasz z osob uważającą, że ocieplanie się klimatu to sprawa zupełnie naturalna i to "samo się" naprawi" bo rośliny będą miaĺy większe liście.
    Jeśli nie kwestionuje że klimat się zmienia - abstrahując od tego za czyją to przyczyną - to za x lat problem przeludnienia Afryki się pojawi, bo ludzi będzie więcej, a terytoriów do zasiedlenia, uprawy roli będzie coraz mniej.
    Eksodus będzie w nieporównywalnie skali do tego co mamy dziś, wiec pisanie że problemu nie ma jest dość odważna hipotezą z jego strony.

    I słonie za x czasu będziemy oglądać w niewoli lub jak wpiszemy w wyszukiwarkę google, bo jedni będą chcieli za coś wykarmić kolejne pokolenia, zaś ci drudzy talizman/amulet z kości, który będzie miał tę sama moc jakby go zrobić z ziemniaka lub cebuli czyli żadną(poza walorami estetycznymi rzecz jasna).
    Ostatnio edytowane przez Pitrekkk ; 04-04-2021 o 08:30

  14. #6874

    Domyślnie

    Cytat Napisał woan Zobacz post
    Też mi nowość. Ostatnio przez telefon miałem diagnozę i została mi przepisana recepta i oczywiście jako starodawny pacjent mówię,że się odbierze w tygodniu. Żona miała podjechać po kwitek. Pech chciał ,że sam pojechałem i wbiłem się na poradę. Pielęgniarka najpierw mi dała receptę wypisaną przez lekarza , później spojrzała w ,,papiery" i mówi daj mi pan tą receptę bo to nie to co ma być.Echh służba zdrowia
    Przecież już od tamtego roku weszły e-recepty. Już papierowych recept nie ma.

  15. #6875

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pitrekkk Zobacz post
    Ale to żadne głupoty:

    https://pl.livingorganicnews.com/the...an-2100-766022

    A to skończy się tak:

    https://www.wwf.pl/aktualnosci/od-dz...ne-wyginieciem

    Wymień chociaż jedną rzecz którą ludzie zrobili dobrze na tej planecie.
    Ekologia XXI wieku, czyli produkcja wszystkiego na potęgę, w jakości tak mizernej ze co parę miesięcy/lat trzeba wymieniać na nowy.

    https://www.teraz-srodowisko.pl/aktu...niki-9624.html

    Na covida ludzie sobie zwyczajnie zasłużyli.
    Ty też uważasz że powinno być mniej ludzi na świecie, zacznij od siebie.

  16. #6876
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Musisz wiedzieć, że rozmawiasz z osob uważającą, że ocieplanie się klimatu to sprawa zupełnie naturalna i to "samo się" naprawi" bo rośliny będą miaĺy większe liście.
    Tak nigdy nie napisałem.
    Jednak kogo afryka obchodzi eksploatować do bólu i porzucić. My jako Europa musimy skończyć z prrawami człowieka i pierdołami bo przegramy
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  17. #6877
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Pitrekkk
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    337

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Masz trochę racji ale jak tu nie mieć uprzedzeń jakichkolwiek jak na 916 laureatów Nobla aż 16 było czarnoskórych z tego: 1 z dziedziny ekonomii, 1 artystyczny i 14 pokojowych czyli rasistowskie darcie japy i dostali z grzeczności. A przecież korzystają z dorobków białasów może by się ograniczyli do tego na co zapracowali?
    Ja nie jestem za tym by osiedlić tu Afrykę, raczej edukować, dać rybę nie wędkę i przede wszystkim dostrzegać problem.

    Tylko że nasza ignorancja i zachłanność(niby tych mądrzejszych) i tak prawdopodobnie doprowadzi do konfrontacji w skali nieporównywalnej do tego co mamy teraz... militarnie damy rade, ekonomicznie podobnie, tylko gdzie postawi nas jako gatunek ludzki w tym starciu cywilizacja vs czarny ląd.
    Ja na plaży w Lapedusie z ak44 raczej stać nie będę by obronić nas przed problemem który sami żeśmy stworzyli.

  18. #6878

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Ja dawno strzelałym do pontonów. Albo selektywnie ich importować np lekarzy może jakiś inżynier się trafi. Ale segregować ich tak aby nie zagrażali kulturowo rdzennym mieszkańcom. Albo tylko małe dzieci i je asymilować ze społeczeństwem. Wyciągnąć wszelkie korzyści minimalizując ryzyko
    Sądzisz że to nie ludzie i nie mają prawa do życia? Takim pisaniem obrzydłeś mi do reszty. Nie będę polemizował z kimś kto życie ludzkie ma gdzieś.

  19. #6879
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Pitrekkk
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    337

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Tak nigdy nie napisałem.
    Jednak kogo afryka obchodzi eksploatować do bólu i porzucić. My jako Europa musimy skończyć z prrawami człowieka i pierdołami bo przegramy
    Takie myślenie zawsze prowadziło donikąd.
    Parafrazując powyższe: co tam kogoś jakaś Polska interesuje, wyeksploatować w obozach pracy ile się da, ukraść co się da, a na koniec zrzucić bomby(Warszawa 44).

  20. #6880

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Owszem ale ci ludzie żyli w zgodzie z naturą i jak zostali "ucywilizowani" przez katoli i narzucono im "zdobycze cywilizacji" to nagle zaczęli cierpieć. Ich życie było udane dla nich choć z naszego punktu widzenia pewno ciężkie i okrutne choćby ze względu na umieralność
    Nie wiedziałem że ci co najeżdżają Europę to ci "ucywilizowani przez katoli".
    Ciekawe dlaczego modlą się do alaha.

Strona 344 z 893

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony