dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 52 z 893
Pokaż wyniki od 1.021 do 1.040 z 17843
  1. #1021
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Jechałem w środę przez górską miejscowość kur.acyjną i wypoczynkową przy DK-3. Tłumy prawie jak na Krupówkach, ledwie asfalt wolny tylko dlatego że jadą ciężarówki. Sznur aut wlókł się pomalutku, więc miałem czas na gapienie się na lewo i prawo. Ścisłego centrum to może 500 metrów; trzy, słownie trzy osoby w maseczkach. To pracownice sklepów stojące w drzwiach. Cała reszta hałastry, pardon - turystów, bez ani jednej maseczki. Kij im w oko byle głęboko, lecz przywiozą i wywiozą a przy okazji podzielą się z tubylcami.
    Głupoto ty nad poziomy wylatuj! No to wyleciała tak na oko ze 630 m npm.

  2. #1022

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    trzy, słownie trzy osoby w maseczkach. To pracownice sklepów stojące w drzwiach. Cała reszta hałastry, pardon - turystów, bez ani jednej maseczki.
    Znaczy, że jeszcze póki co żyjemy w częściowo wolnym kraju.

  3. #1023
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Nayri

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Chmielnik pod Rzeszowem
    Kod pocztowy
    36-016
    Posty
    493

    Domyślnie

    Tylko że wakacje trwają już półtora miesiąca i jakoś nie ma tego armageddonu, którego tak strasznie się boicie.
    Pewnie większe żniwo śmierć zbiera na drogach w tym wakacyjnym okresie

  4. #1024
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nayri Zobacz post
    Bertha, samochodem nue jeździsz? Bo wypadek też się może tak dla kogoś skończyć- jak nie gorzej. Prawdopodobieństwo jest istotne przecież - ile osób rocznie jest poszkodowanych w wypadkach samochodowych?

    W sezonie grypowym każdym mamy się zamykać w domach? Bo przecież nie tylko ten jeden wirus u nielicznych może powodować duże powikłania.

    Chodzi o to, że ten koronawirus nie jest tak straszny i śmiertelny, jak to na fali paniki jest wyolbrzymiane.

    A lelarzy faktycznie w wielu przypadkach nie szanuję - tych, z którymi mialam "przyjemność" mieć do czynienia. I było ich niestety chyba wiecej niż tych, którzy na szacunek swoimi czynami zasługują
    Ze samochodem mnie nie zaczepiaj, ja w Skodzie karetce bujałem się 9 miesięcy i prawie się urodziłem i pewnie w aucie zemrę. Może w jednym kawałku. Jak na razie żyję, choć kilometrami to byłem na Księżycu i z powrotem z duużym okładem. Zasada na szosie jest prosta: nie ustrzel i nie daj się ustrzelić.
    Z wirusem est podobne: po co po próżnicy wystawiać się na strzał? Zakupy co się da przez net, umyślny rolnik przywozi jajka, do kościoła nie chadzam, zloty pielgrzymkowe i discopolowe mnie nie rajcują. Wesela omijam z dala, las i góry stoją otworem, na najwyższe szczyty wejdę po sezonie.
    Howgh!

  5. #1025

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nayri Zobacz post
    Pewnie większe żniwo śmierć zbiera na drogach w tym wakacyjnym okresie
    Bardzo podoba mi się słowo "żniwa" ("żniwo)", używane w kontekście pandemii.

    wg Wikipedii.
    "Żniwa – zbiór roślin uprawnych w okresie lata, głównie zbóż (m.in. żyta, pszenicy, jęczmienia, owsa), także innych, po których zostaje ściernisko (rzepak, rośliny strączkowe)."

    Stan na dzień 17.08.2020. 774 tys. zgonów Covidowych na świecie, żniwo równa się 0,01% populacji świata.

    Ciekawe jaka byłaby reakcja rolnika jeśli na polu zostawiałby 99,99% swoich plonów.

    Patrząc na przyrost liczby ludzi na ziemi Sars-Cov-2 nie ma szans nas skasować na tej planecie.
    https://www.worldometers.info/pl/

    O ile te liczby nie kłamią, to od początku roku zginęło na drogach więcej ludzi niż przez Covida, bo ponad 800 tys.

  6. #1026

    Domyślnie

    Także ten tego

    Ostatnio edytowane przez _Grisza_ ; 17-08-2020 o 18:42

  7. #1027
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Nayri

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Chmielnik pod Rzeszowem
    Kod pocztowy
    36-016
    Posty
    493

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Ze samochodem mnie nie zaczepiaj, ja w Skodzie karetce bujałem się 9 miesięcy i prawie się urodziłem i pewnie w aucie zemrę. Może w jednym kawałku. Jak na razie żyję, choć kilometrami to byłem na Księżycu i z powrotem z duużym okładem. Zasada na szosie jest prosta: nie ustrzel i nie daj się ustrzelić.
    Z wirusem est podobne: po co po próżnicy wystawiać się na strzał? Zakupy co się da przez net, umyślny rolnik przywozi jajka, do kościoła nie chadzam, zloty pielgrzymkowe i discopolowe mnie nie rajcują. Wesela omijam z dala, las i góry stoją otworem, na najwyższe szczyty wejdę po sezonie.
    Howgh!
    A więc- jeżdżę bo lubię, bo umiem, bo potrzebuję, bo... (wstawić wedle uznania) i do tego wam wara (chociaż to jest dosyć niebezpieczne, zwłaszcza jeżeli faktycznie dużo czasu w trasie spędzasz).
    Ale obostrzenia z powodu koronawirusa mnie nie przeszkadzają, więc kto się nie stosuje to debil i idiota.
    A że auto bardziej niebezpieczne? A jakie to ma znaczenie?

  8. #1028
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nayri Zobacz post
    A więc- jeżdżę bo lubię, bo umiem, bo potrzebuję, bo... (wstawić wedle uznania) i do tego wam wara (chociaż to jest dosyć niebezpieczne, zwłaszcza jeżeli faktycznie dużo czasu w trasie spędzasz).
    Ale obostrzenia z powodu koronawirusa mnie nie przeszkadzają, więc kto się nie stosuje to debil i idiota.
    A że auto bardziej niebezpieczne? A jakie to ma znaczenie?
    Błędne wnioski wyciąga pacholę. Mam taki zawód że za biurkiem nie siedzę, 30 tysi km to była norma roczna. Teraz mniej bom emeryt, lecz na luzie mogę dłubać i przebieram w zleceniach jak w ulęgałkach. A to asortyment, a to za daleko, ja już nic nie muszę. Robię bo chcę.

  9. #1029
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Nayri

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Chmielnik pod Rzeszowem
    Kod pocztowy
    36-016
    Posty
    493

    Domyślnie

    Jak błędne? Każdą wypowiedzią tylko je potwierdzasz przecież.
    Ty ROBISZ CO CHCESZ, bo to TY.
    Innym bronisz, od idiotow wyzywasz, bo nie robią tego, co Ty im narzucasz.

    A ponieważ na moje argumenty nie masz żadnej sensownej odpowiedzi to zaczynasz przezywac. Próbujesz obrażać. A nuż ta "inteligencka" metoda zadziała i przestanę pisać o niepasujacej Ci prawdzie...

    I tak - Twój zawód zobowiązuje Cię do jeżdżenia, więc to robiles nie patrząc na ryzyko.

    Ci, ktorych zawód zwiazany jest chociażby z turystyką, z powodu o wiele mniejszego ryzyka mają przestać, spakować manatki i iść na żebry?

    Taaaak... błędne wnioski...

  10. #1030
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nayri Zobacz post
    ...
    ... A nuż ta "inteligencka" metoda zadziała i przestanę pisać o niepasujacej Ci prawdzie...
    ...
    Również i dla mnie Twoja "prawda" jest rozbieżna z moją.
    Rozumiem, że Twoja jest "najprawdziwsza" bo "najtwojsza"
    ... a pisać możesz do woli, wszak to forum publiczne.

    Zdrowia życzę

    ps - obecnie trwają badania nad skutkami przejścia zakażenia i choroby (przypadków "bezobjawowych" także)
    Badania te prowadzone są również w Polsce.
    unde venis et quo tendis

  11. #1031
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Nayri

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Chmielnik pod Rzeszowem
    Kod pocztowy
    36-016
    Posty
    493

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    Również i dla mnie Twoja "prawda" jest rozbieżna z moją.
    Rozumiem, że Twoja jest "najprawdziwsza" bo "najtwojsza"
    ... a pisać możesz do woli, wszak to forum publiczne.

    Zdrowia życzę

    ps - obecnie trwają badania nad skutkami przejścia zakażenia i choroby (przypadków "bezobjawowych" także)
    Badania te prowadzone są również w Polsce.
    Czyżby? W ktorym miejscu wyzywam kogoś od idiotow, kretynow, pacholich, bo nie zgadzają się z moim zdaniem?
    Gdzie wciskam, że "moja prawda jest najprawdziwsza"?
    Próbowałam prowadzić kulturalną dyskusję.
    Tyle że dyskutant wymiekł, bo "mam sie trzymać z dala od tego co ON robi, bo ON ROBI CO CHCE.

    Badania zapewne będą ciekawe. W końcu maja tysiące "bezobjawowych" przypadków "straszliwie niebezpiecznej choroby" w jednym województwie

    Może pora przestać panikowac i po prostu zacząć myśleć z rozsadkiem?

  12. #1032
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    Wiesz dlaczego ludzie olewają? Bo widzą na własne oczy, że dużo ludzi jest na kwarantannie, zakażonych, a prawie nikomu nic się nie stało.Nikt też nie widział stosu trupów, które można było gdzieniegdzie zobaczyć w mediach.
    Dociera do nich powoli, że to co media podają jest przesadzone i nie taki diabeł straszny. To naturalny i normalny odruch - jak dociera do ciebie, że ktoś cię kłamie i oszukuje (niepotrzebnie straszy), to przestajesz go słuchać, prawda??
    I zaręczam ci, że nie muszę nigdzie się wybierać...
    Ludzie zachowują się tak m.in. dlatego, że samo środowisko lekarskie nie jest spójne w przekazie.
    Wirusolog straszy wirusem, nakazuje siedzieć ludziom w domach, a sam jedzie na urlop i ma gdzieś to co mówił kilka dni wcześniej w wywiadach. Mam w rodzinie troje lekarzy plus jeden znajomy - każdy z nich ma inne podejście do noszenia maseczek.
    A jak widać po górnikach, czy po liczbie zgonów i średnim wieku zmarłych wirus nie jest tak groźny jak próbuję się go przedstawiać.

  13. #1033
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post
    Większość maseczek w jakich możemy spotkać ludzi na ulicach i sklepach są skuteczne jak kraty w oknach na komary. Pomijam już fakt, że większość nosi te dziurawe szmatki pod a nie na nosie.
    Skoro nie ma jasno sprecyzowanych wymogów co do parametrów jakie powinny maseczki spełniać, może oznaczać to tylko jedno, że pełnią one nieco inną funkcję, niżeli pierwotnie by się wszystkim wydawało. Wbrew pozorom ludzka psychika jest w większość przypadków przewidywalna i bardzo dobrze przebadana i obecne rządy czerpią z tego pełnymi garściami. Tak samo jak dzikiego zwierzęcia w jeden dzień nie wytresujesz, tak samo człowieka trzeba łamać stopniowo, małymi kroczkami.
    I to właśnie świadczy o tymże ludzie to tumany bo im nawet trzeba precyzować jakie maseczki, jak nosić, iże nie mietolić w gaciach.
    Przewidywalne jest to że wiekszość ludzi to ciule którym świat się zawali bez jednej wypłaty gówna nie obrobisz
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  14. #1034
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nayri Zobacz post
    Czyżby? ...
    Gdzie wciskam, że "moja prawda jest najprawdziwsza"?
    ...
    Cytat Napisał Nayri Zobacz post
    ...
    ... pisać o niepasujacej Ci prawdzie...
    unde venis et quo tendis

  15. #1035

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Ludzie zachowują się tak m.in. dlatego, że samo środowisko lekarskie nie jest spójne w przekazie.
    Wirusolog straszy wirusem, nakazuje siedzieć ludziom w domach, a sam jedzie na urlop i ma gdzieś to co mówił kilka dni wcześniej w wywiadach. Mam w rodzinie troje lekarzy plus jeden znajomy - każdy z nich ma inne podejście do noszenia maseczek.
    A jak widać po górnikach, czy po liczbie zgonów i średnim wieku zmarłych wirus nie jest tak groźny jak próbuję się go przedstawiać.
    Przyjemnie przeczytać kulturalną wypowiedź, z wydaje się trafną diagnozą obecnego stanu rzeczy.

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    I to właśnie świadczy o tymże ludzie to tumany bo im nawet trzeba precyzować jakie maseczki, jak nosić, iże nie mietolić w gaciach.
    Przewidywalne jest to że wiekszość ludzi to ciule którym świat się zawali bez jednej wypłaty gówna nie obrobisz
    Weź proszę przykład z kolegi powyżej, bo ciągniesz temat w kierunku rynsztoku.
    Ostatnio edytowane przez _Grisza_ ; 17-08-2020 o 20:12

  16. #1036
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Nayri

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Chmielnik pod Rzeszowem
    Kod pocztowy
    36-016
    Posty
    493

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    Przecież to się odnosi do zachowania Berthy i jego "argumentów" odnośnie jazdy autem. Przeczytaj i zacytuj cały akapit, a nie urywek, którym próbujesz swiadomie manipulować...

  17. #1037
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nayri Zobacz post
    Przecież to się odnosi do zachowania Berthy i jego "argumentów" odnośnie jazdy autem. Przeczytaj i zacytuj cały akapit, a nie urywek, którym próbujesz swiadomie manipulować...
    W swojej wypowiedzi odniosłem się do "Twojej prawdy" ( którą to adresujesz do kolegi Bertha).
    Napisałem, że prawda owa, również i mnie "nie pasuje".
    Nie widzę więc żadnego powodu więc do oburzania się w "kulturalnej" dyskusji którą prowadzisz w tym temacie
    unde venis et quo tendis

  18. #1038

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    ps - obecnie trwają badania nad skutkami przejścia zakażenia i choroby (przypadków "bezobjawowych" także)
    Badania te prowadzone są również w Polsce.
    Kontynuując Twoje odwołania do polskiej kinematografii, to nie wykluczone, że w efekcie tych badań okaże się, że Covid "nie odpowiada tylko za gradobicie, trzęsienie ziemi i koklusz"

  19. #1039
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nayri Zobacz post
    Jak błędne? Każdą wypowiedzią tylko je potwierdzasz przecież.
    Ty ROBISZ CO CHCESZ, bo to TY.
    Innym bronisz, od idiotow wyzywasz, bo nie robią tego, co Ty im narzucasz.

    A ponieważ na moje argumenty nie masz żadnej sensownej odpowiedzi to zaczynasz przezywac. Próbujesz obrażać. A nuż ta "inteligencka" metoda zadziała i przestanę pisać o niepasujacej Ci prawdzie...

    I tak - Twój zawód zobowiązuje Cię do jeżdżenia, więc to robiles nie patrząc na ryzyko.

    Ci, ktorych zawód zwiazany jest chociażby z turystyką, z powodu o wiele mniejszego ryzyka mają przestać, spakować manatki i iść na żebry?

    Taaaak... błędne wnioski...
    Uściślając; biore takie zlecenia która mi pasują i nie powiększają ryzyka. Jak minimalizuję ryzyko pisałem wcześniej. Bez maski do urzędu nie wejdę, w samochodzie mam liter spirytu w spryskiwaczu luzem (niestety skażony) i setka rękawiczek. Paczka. Paliwo dwa razy w miesiącu po korek. Mam napisać, że też w masce i rękawiczkach? Więc czego się czepiasz?
    Od innych żądam tylko aby w kupie nie smarkali na lewo i prawo. To zbyt dużo?

  20. #1040
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post
    Kontynuując Twoje odwołania do polskiej kinematografii, to nie wykluczone, że w efekcie tych badań okaże się, że Covid "nie odpowiada tylko za gradobicie, trzęsienie ziemi i koklusz"
    Znam jednego podobnego do Ciebie "bohatera" (z opinią na temat epidemii podobnej do Twojej).
    Zmienił zdanie gdy zmarła w szpitalu jego matka zarażona Covid-19.

    Jeżeli obecny wirus jest tak niegroźny jak twierdzisz, zgłoś się jako wolontariusz do pracy w szpitalu jednoimiennym (oczywiście pracując tam bez żadnych środków ochronnych).

    ponadto (nie dalej jak wczoraj):
    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post
    Właściwie co miałem napisać w temacie to już napisałem.
    Apeluję do zachowanie zdrowego rozsądku i używanie własnego mózgu zamiast jego synchronizacji z przekazami medialnymi naszpikowanymi manipulacją.

    Bawcie się dobrze, pozdrawiam.
    unde venis et quo tendis

Strona 52 z 893

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony