dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 53 z 893
Pokaż wyniki od 1.041 do 1.060 z 17843
  1. #1041

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    Znam jednego podobnego do Ciebie "bohatera" (z opinią na temat epidemii podobnej do Twojej).
    Zmienił zdanie gdy zmarła w szpitalu jego matka zarażona Covid-19.
    "Bohaterem" nie jestem, więc nie imputuj.
    Bardziej boję się o ojca, któremu parę lat temu wycieli pół płuca, a teraz z racji lockdownu covidowego szpitali ma problem aby zrobić okresowe badanie rezonansem, na wypadek przerzutów. Przypominam, że mamy lato, co będzie się działo na jesieni to nawet nie chcę sobie wyobrażać.

    Tę historię z matką znajomego to sobie wymyśliłeś na potrzeby chwili?
    Pytam poważnie.

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    Jeżeli obecny wirus jest tak niegroźny jak twierdzisz, zgłoś się jako wolontariusz do pracy w szpitalu jednoimiennym (oczywiście pracując tam bez żadnych środków ochronnych).
    Nie mam takich zapędów, w innym wypadku poszedłbym na medycynę. Szczurem doświadczalnym również nie jestem, mam ciekawsze rzeczy do roboty.
    Ostatnio edytowane przez _Grisza_ ; 17-08-2020 o 22:01

  2. #1042
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    Również i dla mnie Twoja "prawda" jest rozbieżna z moją.
    Rozumiem, że Twoja jest "najprawdziwsza" bo "najtwojsza"
    ... a pisać możesz do woli, wszak to forum publiczne.

    Zdrowia życzę

    ps - obecnie trwają badania nad skutkami przejścia zakażenia i choroby (przypadków "bezobjawowych" także)
    Badania te prowadzone są również w Polsce.
    No są ale szczepionki będą działać tak jak przy grypie czyli wcale więc szczepionką ja mówię kategoryczne nie , inne badania we Włoszech pokazują że staruszkowie zmarli na niby covid byli szczepieni na grypę ciut wcześniej ,komu wierzyć ? Kaszpirowskiego by chyba cza spytać .

  3. #1043
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post
    "Bohaterem" nie jestem, więc nie imputuj.
    Bardziej boję się o ojca, któremu parę lat temu wycieli pół płuca, a teraz z racji lockdownu covidowego szpitali ma problem aby zrobić okresowe badanie rezonansem, na wypadek przerzutów. Przypominam, że mamy lato, co będzie się działo na jesieni to nawet nie chcę sobie wyobrażać.

    Tę historię z matką znajomego to sobie wymyśliłeś na potrzeby chwili?
    Pytam poważnie.


    Nie mam takich zapędów, w innym wypadku poszedłbym na medycynę. Szczurem doświadczalnym również nie jestem, mam ciekawsze rzeczy do roboty.
    "bohaterem" napisałem w cudzysłowie, więc gdzie tutaj widzisz "imputację" ?
    Oczywiście, że wymyśliłem ... "na potrzeby chwili" wymyślam różne tego typu historie, np
    - znam osobiście kilka osób zarażonych Covid-19 (w tym osoby na leczeniu szpitalnym a jedna "pod respiratorem)
    - znam również dwie osoby które zmarły w związku z tą chorobą
    - znam także trzy osoby które już "wyzdrowiały" kilka tygodni temu, jednak żadna z nich nie jest w takiej kondycji jak "przed" i uskarża się na dolegliwości których przedtem nie miały

    Zgadza się, "zapędy" u Ciebie całkowicie odmienne (łącznie z "deklaracjami")
    ... jakim "szczurem doświadczalnym" ? Przecież zgodnie z tym co tutaj piszesz, to nic groźnego, więc w czym problem ?

    ps - mimo wszystko życzę Tobie byś się nie zaraził i nie przeninósł wirusa na swego chorego Ojca
    Ostatnio edytowane przez Chef Paul ; 17-08-2020 o 23:00 Powód: ps
    unde venis et quo tendis

  4. #1044

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    - znam również dwie osoby które zmarły w związku z tą chorobą
    To chyba trybu przeszłego "ZNAŁEM" powinieneś użyć - taki szczegół, niby przejęzyczenie, a potrafi dużo zdradzić.

    Gdzie mieszkasz na stałe?
    Ostatnio edytowane przez _Grisza_ ; 17-08-2020 o 23:43

  5. #1045
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post
    To chyba trybu przeszłego "ZNAŁEM" powinieneś użyć - taki szczegół, niby przejęzyczenie, a potrafi dużo zdradzić.

    Gdzie mieszkasz na stałe?
    Tak jest "znałem" (już po pogrzebie) ... i znam ich rodziny (dzieci).
    Gdzie mieszkam ? Zapisane pod nickiem
    ... nie zauważyłeś ?

    ps - taki brak uwagi, "potrafi dużo zdradzić"
    Ostatnio edytowane przez Chef Paul ; 17-08-2020 o 23:58
    unde venis et quo tendis

  6. #1046
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post


    Weź proszę przykład z kolegi powyżej, bo ciągniesz temat w kierunku rynsztoku.
    Mówię w uproszczonej formie bez cackania

    Chyba widzisz że większość populacji inteligencją nie grzeszy

    Dawno temu na studiach przez pół roku miałem psychologie. I tam było powiedziane tak że inteligencje każdego człowieka można przyrównać do wiadra i każdy człowiek uważa że jego wiadro jest pełne po brzegi tylko ludzie nie zdają sobie sprawy że te wiadra maja bardzo różną pojemność.

    Nawet jeśli COVID jest dużo słabszy od tego co kreeują media. To trzeba zakładać że . Wirusolodyzy mogą mieć racje . Zawsze trzeba zakładać najgorszy scenariusz i kierować się własnym dobrem anie fejsfukowymi czy youtubowymi głowami.
    Tymbarskiej że maseczki , dystans społeczny nie generują dużych kosztów. A rezygnacje z takich bzdur jak wyjazd nad morze przez rok czy dwa generuje duże oszczędności.
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 18-08-2020 o 06:41
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  7. #1047

    Domyślnie



    Ostatnio edytowane przez JTKirk ; 18-08-2020 o 07:00
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  8. #1048
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    "bohaterem" napisałem w cudzysłowie, więc gdzie tutaj widzisz "imputację" ?
    Oczywiście, że wymyśliłem ... "na potrzeby chwili" wymyślam różne tego typu historie, np
    - znam osobiście kilka osób zarażonych Covid-19 (w tym osoby na leczeniu szpitalnym a jedna "pod respiratorem)
    - znam również dwie osoby które zmarły w związku z tą chorobą
    - znam także trzy osoby które już "wyzdrowiały" kilka tygodni temu, jednak żadna z nich nie jest w takiej kondycji jak "przed" i uskarża się na dolegliwości których przedtem nie miały

    Zgadza się, "zapędy" u Ciebie całkowicie odmienne (łącznie z "deklaracjami")
    ... jakim "szczurem doświadczalnym" ? Przecież zgodnie z tym co tutaj piszesz, to nic groźnego, więc w czym problem ?

    ps - mimo wszystko życzę Tobie byś się nie zaraził i nie przeninósł wirusa na swego chorego Ojca
    A ja znam 4 osoby i ani jedna nawet o tym nie wiedziała no poza jedną który stwierdził że stracił węch i smak na jakiś tydzień i tyle ,reszta nie miała bladego pojęcia że to miała .

  9. #1049
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Mówię w uproszczonej formie bez cackania

    Chyba widzisz że większość populacji inteligencją nie grzeszy

    Dawno temu na studiach przez pół roku miałem psychologie. I tam było powiedziane tak że inteligencje każdego człowieka można przyrównać do wiadra i każdy człowiek uważa że jego wiadro jest pełne po brzegi tylko ludzie nie zdają sobie sprawy że te wiadra maja bardzo różną pojemność.

    Nawet jeśli COVID jest dużo słabszy od tego co kreeują media. To trzeba zakładać że . Wirusolodyzy mogą mieć racje . Zawsze trzeba zakładać najgorszy scenariusz i kierować się własnym dobrem anie fejsfukowymi czy youtubowymi głowami.
    Tymbarskiej że maseczki , dystans społeczny nie generują dużych kosztów. A rezygnacje z takich bzdur jak wyjazd nad morze przez rok czy dwa generuje duże oszczędności.
    Słusznie myślisz ale to 100 lat temu być może były takie ideały a teraz liczy się mamona $$$$$ i największy autorytet się sprzeda . dobry przykład szef WHO były terrorysta i łapówkarz .

  10. #1050
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post


    Pitolenie dopuki niema masowego testowania społeczństwa to G wiemy czyli zakładmay czarny scenariusz.
    Najlepszym miejscem do testów byłby by szkoły po otwarciu .

    Ciekawy jestem jak maseczka zmniejsza ilość tlenu dostarczanego do organizmu. Wyłapuje tlen rozumiem
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  11. #1051
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Słusznie myślisz ale to 100 lat temu być może były takie ideały a teraz liczy się mamona $$$$$ i największy autorytet się sprzeda . dobry przykład szef WHO były terrorysta i łapówkarz .
    Liczy sie mamona i moja dupa. Bezmózowość populacji zagraża jednemu i drugiemu
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 18-08-2020 o 07:59
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  12. #1052

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    Gdzie mieszkam ? Zapisane pod nickiem
    ... nie zauważyłeś ?

    ps - taki brak uwagi, "potrafi dużo zdradzić"
    Oczywiście, że zauważyłem, ale zanim odniosę się do Twojej wypowiedzi chciałem się upewnić, czy aby nie "pochodzisz" z Florydy, a przypadkiem mieszkasz np. pod Radomiem.

    Z tego co można dowiedzieć się od pracowników służby zdrowia w Twoim kraju (lekarze, ratownicy, pielęgniarki), to właśnie tam są największe przewały w podawaniu przyczyn zgonu, bo wiadomo, liczą się $$$. Zatem to co piszesz nie jest to dla mnie wielkim zaskoczeniem.

    Jednocześnie chciałbym CI delikatnie zasugerować, iż skoro tak dużo wokół Ciebie tej zarazy, powinieneś skupić się lokalnej edukacji, zamiast pisać na polskim forum. Jak poprzednicy zauważyli, pomimo "niechlujnego" trybu życia polaków ten wirus średnio-słabo się ima, znakomita większość ma się tutaj dobrze.

  13. #1053

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Pitolenie dopuki niema masowego testowania społeczństwa to G wiemy czyli zakładmay czarny scenariusz.
    Najlepszym miejscem do testów byłby by szkoły po otwarciu .

    Ciekawy jestem jak maseczka zmniejsza ilość tlenu dostarczanego do organizmu. Wyłapuje tlen rozumiem
    No przecież były miejsca i zakłady pracy, gdzie były masowe testy.To są powszechnie dostępne dane. Znajdziesz bez problemu ile % miał wynik pozytywny, o śmiertelnośći wśród górników możesz nie znaleźć, bo ja nie kojarzę, że któryś górnik zmarł na covid.
    Co do maseczek i niedotlenienia - nie wiem czy zauważyleś, ale ten argument podnosi lekarz...ani ty ani ja nie mamy za bardzo podstaw, żeby nie wierzyć lekarzowi w tej kwestii....a o tym, że maseczki przynoszą więcej szkody niż pożytku, czytałem już wcześniej...
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  14. #1054

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    ...o śmiertelnośći wśród górników możesz nie znaleźć, bo ja nie kojarzę, że któryś górnik zmarł na covid ...
    Mieszkam na Śląsku, znajomy znajomego znał jednego górnika co zmarł i wykryto u niego covid, był po wylewie i dwuch zawałach.

  15. #1055
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    No przecież były miejsca i zakłady pracy, gdzie były masowe testy.To są powszechnie dostępne dane. Znajdziesz bez problemu ile % miał wynik pozytywny, o śmiertelnośći wśród górników możesz nie znaleźć, bo ja nie kojarzę, że któryś górnik zmarł na covid.
    Co do maseczek i niedotlenienia - nie wiem czy zauważyleś, ale ten argument podnosi lekarz...ani ty ani ja nie mamy za bardzo podstaw, żeby nie wierzyć lekarzowi w tej kwestii....a o tym, że maseczki przynoszą więcej szkody niż pożytku, czytałem już wcześniej...
    Jeden lekarz to za mało. Wiesz kim jest TB? rozumiesz analogie
    Poza tym dla mnie obcy człowiek może paść wtej mace byle na mnie i moją rodzinę syfa nie przeniósł

    Dane z zakładu pracy nie są danymi z populacji.

    Atak przy okazji statystyk do wakacji jako tako dwa tygodnie po rozpoczęciu jak już wszyscy mieli wywalone sie zaczyna rozkręcać.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  16. #1056
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post
    Mieszkam na Śląsku, znajomy znajomego znał jednego górnika co zmarł i wykryto u niego covid, był po wylewie i dwuch zawałach.
    A czy COVID nie przyspieszył jego śmierci??

    Pozatym w statystykach dziennych pisze większość osób miała choroby współistniejące. Większość nie wszyscy.

    Ja ryzyko COVIDa klasyfikuje w skali bardzo niskie, niski, umiarkowane , wysokie, bardzo wysokie.
    To znajduje się on pomiędzy nisko a umiarkowanie z przewagą na nisko. Ale to znak że trzeba juz podjąć poważne środki zaradcze. I trzymanie dystansu , maseczek i dezynfekcji jest środkiem adekwatnym do zagrożenia, nikomu nie zaszkodzi a wyjdzie na dobre.

    Jednak wysoce niepokojące jest puszczenie dzieciaków do szkoły "po staremu"
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  17. #1057
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Bardzo dobra decyzja ze szkołami.

  18. #1058
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Bardzo dobra decyzja ze szkołami.
    A co wniej dobrego?Brak procedur, brak możliwości zachowania dystansu.
    Puszczajc bachory po staremu wszystkie inne obostrzenia są bezsensowne.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  19. #1059
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Nayri

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Chmielnik pod Rzeszowem
    Kod pocztowy
    36-016
    Posty
    493

    Domyślnie

    Chef Paul:
    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    ... prawda owa, również i mnie "nie pasuje".
    Znaczy odrzucasz coś tylko dlatego, że ci nie pasuje?
    Taki właśnie jest kontekst Twojej wypowiedzi (a raczej jej wycinka - skoro tak chcesz prowadzić dyskusję).


    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    Oczywiście, że wymyśliłem ... "na potrzeby chwili" wymyślam różne tego typu historie, np
    - znam osobiście kilka osób zarażonych Covid-19 (w tym osoby na leczeniu szpitalnym a jedna "pod respiratorem)
    - znam również dwie osoby które zmarły w związku z tą chorobą
    - znam także trzy osoby które już "wyzdrowiały" kilka tygodni temu, jednak żadna z nich nie jest w takiej kondycji jak "przed" i uskarża się na dolegliwości których przedtem nie miały
    Ja znam wiele więcej osób, które ten niebezpieczny wirus “przechorowały bezobjawowo” - argument taki sam, jak Twój

    No i - podaj jeszcze wiek tych Twoich znajomych oraz listę “chorób współistniejących” - spokojnie możesz się ograniczyć jedynie do tych ciężkich

    A jeżeli wziąć pod uwagę dane “potwierdzone” a nie “bo ja znam kogoś kto znał kogoś…, a tak w ogóle mnie pasuje do kontekstu żeby były ofiary śmiertelne, to tak napiszę, przecież nikt mi nic nie udowodni” - no to znowu ci nieszczęśni górnicy, ich rodziny i znajomi. Tysiące osób - ile ofiar śmiertelnych? Ile pod respiratorem? Ile “wyzdrowiało”, ale “już nie jest w takiej kondycji jak przedtem”?
    I to górników - grupy zawodowej już “odgórnie” narażonej na choroby płuc...


    Bertha:
    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Uściślając; biore takie zlecenia która mi pasują i nie powiększają ryzyka. Jak minimalizuję ryzyko pisałem wcześniej. Bez maski do urzędu nie wejdę, w samochodzie mam liter spirytu w spryskiwaczu luzem (niestety skażony) i setka rękawiczek. Paczka. Paliwo dwa razy w miesiącu po korek. Mam napisać, że też w masce i rękawiczkach? Więc czego się czepiasz?
    Od innych żądam tylko aby w kupie nie smarkali na lewo i prawo. To zbyt dużo?

    Jak sam wcześniej napisałeś, Ty jesteś emerytem, Ty “nic już nie musisz”, Ty “robisz co chcesz”.
    Więc - przyjmując jakiekolwiek zlecenie (którego przyjąć NIE MUSISZ), nie minimalizujesz ryzyka zetknięcia się z koronawirusem - Ty je świadomie podejmujesz (wedle Twoich słów - bez takiej potrzeby, a z powodu “zachcianki”).

    Tak samo jak robisz to za każdym razem wychodząc z domu, nie mając takiej potrzeby. Co z tego, ze pieczywo sobie upieczesz, a inne zakupy zrobisz przez internet, jeżeli za chwile radośnie wylecisz na ulicę z powodu zlecenia (które przyjąłeś “bo chcesz”, a nie po to, by zarobić na życie)?

    Druga sprawa - za każdym razem, gdy wsiadasz do samochodu i włączasz się do ruchu ulicznego, świadomie podejmujesz ryzyko wzięcia udziału w wypadku samochodowym (i to ryzyko jest większe niż poważnych problemów zdrowotnych spowodowanych przez COVIDa). Więc dla swojej zachcianki (Ty “nic nie musisz”, Ty “robisz co chcesz”) narażasz nie tylko siebie, ale także innych uczestników ruchu drogowego (kierowców i pasażerów, rowerzystów, pieszych). I w wypadkach samochodowych cierpią nie tylko osoby z grupy ryzyka (starsze i mocno schorowane), ale także młodzi, zdrowi, dzieci…

    Reasumując - świadomie i celowo, bez potrzeby, podejmujesz ryzyko zetknięcia się z COVIDEM, a także dużo większe ryzyko dla swojego zdrowia i życia podczas wypadku komunikacyjnego - i to jest OK. Ale jeśli ktoś zdecyduje wyjechać na wakacje i nie nosić maseczki na twarzy przez cały dzień (na spacerze, na plaży, w lesie) - to jest debil?

    Zanim zaczniesz czegoś żądać od innych, najpierw żądaj od siebie - ale nie ograniczenia tego co ci pasuje, ale także tego co do tej pory robiłeś(bo chciałeś), a nie musisz kontynuować.


    Kulibob:
    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Nawet jeśli COVID jest dużo słabszy od tego co kreeują media. To trzeba zakładać że . Wirusolodyzy mogą mieć racje . Zawsze trzeba zakładać najgorszy scenariusz i kierować się własnym dobrem anie fejsfukowymi czy youtubowymi głowami.
    Tymbarskiej że maseczki , dystans społeczny nie generują dużych kosztów. A rezygnacje z takich bzdur jak wyjazd nad morze przez rok czy dwa generuje duże oszczędności.
    Maseczki mogą szkodzić. I zdecydowanie mogą przeszkadzać w codziennym korzystaniu z życia.

    Dla Ciebie to się liczy. Dla większości społeczeństwa coś innego - wypoczynek, zmiana otoczenia, plaża, morze, góry, pola…
    Nie każdy może jechać “poza sezonem” , niektórzy mogą tylko w szczycie. Inni z kolei tak lubią - bo jest lepsza pogoda, bo “mają wakacyjną atmosferę”, bo… powodów może być tak wiele, jak ludzi.

    Dlaczego właściwe ma być to, co odpowiada Tobie, a nie komuś innemu?
    Dlaczego chcesz (bezzasadnie!) narzucać innym swój styl życia? Jakim prawem?



    Siejecie bezzasadną falę strachu i paniki. Dorzucacie do tego falę nienawiści (“barany”, “idioci”, “debile”). Tak chętnie chcecie innym narzucać co im wolno, a co nie. Zacznijcie od siebie. Boisz się? To się zamknij w domu i nie jedź nigdzie za swoją zachcianką (bo Ty “nic nie musisz”).


    Część ludzi coś jednak musi. Pracować chociażby, żyć normalnie. Chce także z tego życia korzystać. Dzieci potrzebują kontaktów z rówieśnikami, żeby się prawidłowo rozwijać. Wielu dorosłych ludzi także.


    Teraz się boicie początku roku szkolnego. Wcześniej armageddon miał być po wyborach. Potem po początku wakacji. Wakacje już się kończą i jakoś końca świata nie ma.
    Teraz rok szkolny na tapecie. Potem będzie jesień - więc kolejny powód, by podtrzymać panikę. Do tego dojdzie aura jesienna ze standardowym zestawem wirusów, więc panika to już chyba “odleci w kosmos”.
    A jak już to przycichnie, to kolejny etap podtrzymania fali strachu to będą święta. Potem już Nowy Rok (przecież po świętowaniu to trup się będzie ścielił na ulicach już), a potem już prawie wiosna i znowu standardowe choroby podtrzymujące panikę.

    I tak w koło Macieju... A jakiejkolwiek refleksji brak...

  20. #1060
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    A co wniej dobrego?Brak procedur, brak możliwości zachowania dystansu.
    Puszczajc bachory po staremu wszystkie inne obostrzenia są bezsensowne.
    Żeby żyć normalnie . Przecież jak przedszkolak czy uczeń kilku pierwszych klas podstawówki zostanie w domu to ktoś musi z nimi siedzieć. Ktoś musi zrezygnować z pracy wtedy żeby sprawować opiekę nad dziećmi. Zamknąć w domach pół Polski bo od pół roku maks dziennie 500 osób zachorowało ...

Strona 53 z 893

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony