dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 68 z 893
Pokaż wyniki od 1.341 do 1.360 z 17843
  1. #1341

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    No masz rację Pan Bóg żyje od początku świata do dzisiaj.
    ... albo i dłużej.

  2. #1342

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    2. Maseczka gromadzi, przy ustach i nosie noszącego, wirusy i bakterie które normalnych warunkach byłyby odrzucone daleko od jego ciała.
    No właśnie, nie po to Pan Bóg wymyślił kichanie, żeby zarazki na szmacie przy nosie hodować.

  3. #1343
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Kilka powodów dla których Twoje podejście jest szkodliwe.
    1. Maseczka jest szkodliwa dla ludzi zdrowych a chorych może doprowadzić do pogorszenia ich stanu zdrowia.
    2. Maseczka gromadzi, przy ustach i nosie noszącego, wirusy i bakterie które normalnych warunkach byłyby odrzucone daleko od jego ciała.
    3. Te wirusy na maseczce się nie tylko gromadzą ale mają tam idealne warunki do namnażania i wtórnego zarażania noszącego maseczkę.
    4. Częste mycie rąk spirytusem jest szkodliwe dla skóry. Prowadzi do wysuszania skóry i jej pękania co może powodować zakażenia.

    Maseczka nie zmieniana w odpowiednim czasie (co kilkanaście minut) więcej szkodzi niż chroni.
    Na punkt 1-3 nie zgadam się maseczki można zmieniać można dezynfekować ( rozsadna ilość razy). Maseczki zmienia się co jakiś czas a nie nosi w kieszeni jedną przez dwa tygodnie. Nigdzie nie mówię o noszeniu starych gaci i używaniu nieprawidłowym maseczek.
    Byłem w biedronce Miałem kn95 przejechałem z tej biedronki do casto też miałem kn95 ale nie tą samą co w biedzie. Użyte raz idą do regeneracji ozon i piekarnik

    4. Płynu do dezynfekcji używa się jak nie można umyć rąk pozatym płyn to kupuje sie taki co ma gliceryne
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  4. #1344
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post
    No właśnie, nie po to Pan Bóg wymyślił kichanie, żeby zarazki na szmacie przy nosie hodować.
    Przy tej logice, to skoro Pan Bóg pozbawił Cię sierści, to chodzisz nago? Czy morze rzyć zakrywasz, ale japy już nie - czemu różne standardy wiary w dzieło Pana?

  5. #1345

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Przy tej logice, to skoro Pan Bóg pozbawił Cię sierści, to chodzisz nago? Czy morze rzyć zakrywasz, ale japy już nie - czemu różne standardy wiary w dzieło Pana?
    Bo z gołą rzycią w naszym klimacie byłoby zimno, no i te przeciągi Japę też zasłaniam, ale tylko zimą i to szalikiem.
    Nie wiem jak Ty, ale ja nie pochodzę od małpy tylko Adama, tego długowiecznego

    PS. a poza tym nie po to Pan Bóg stworzył wirusa, aby się przed nich chronić.
    Ostatnio edytowane przez _Grisza_ ; 26-08-2020 o 13:19

  6. #1346

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Za chwilę wchodzisz do innego sklepu i znowu dezynfekcja nie wiadomo czym bo nie wejdziesz bez dezynfekcji.
    Kurde nic nie kumasz, pod pachą masz mieć pojemnik na odpady niebezpieczne, a na plecach baniak z płynem do dezynfekcji

  7. #1347
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Maseczki się zmienia co kilkanaście minut.
    Jakbyś chciał poprawnie je nosić przez np. 2 godziny musiałbyś ich mieć przynajmniej 6 na wymianę.
    Te które z twarzy zdejmiesz powinny być włożone do odpowiedniego pojemnika zabezpieczającego otoczenie przed uwolnieniem wirusów i bakterii znajdujących się w tej maseczce.
    Dodatkowo.
    Gdzie w Rozporządzeniu jest wymóg noszenia maseczki o której piszesz?
    Ona też niewiele chroni przed tym wirusem bo ma on rozmiar mniejszy niż 0.1 mikrometra a ta maska ma "dziury" wielkości 0.3 mikrometra.

    Skąd wiesz jaki płyn do dezynfekcji właściciel sklepu każe Ci użyć przed wejściem?
    Za chwilę wchodzisz do innego sklepu i znowu dezynfekcja nie wiadomo czym bo nie wejdziesz bez dezynfekcji.
    Każdy ma swój rozum dlatego nie używam gaci i chirurgicznych.
    KN95 jest odpowiednikiem fpp2 czyli minimalnym standardem używanym przy kontaktach z chorymi na COVID. Maski tego typu można używać kilka godzin,. nie używałem dłuzej niż 2h niebyło takij potrzeby.
    Po zdjęciu maska ląduje w pojemniku później idzie na ozon do garażu a potem piekarnik oczywiście jak uzbiera się kilka sztuk przeważnie raz w tygodniu.
    A jakie to ma znaczenie co ejst przed sklepwem zawsze mam płyn w butelce po mydle na dupie i używam swojego.

    Każdy ma swój rozum.

    Ja patrze na to co robią inni więc i używają to zaczynam się dziwić dlaczego niema epidemii jednak nie zwalnia nie to z ochrony własnej dupy.
    Z drugiej strony dziwi mnie mał swiadomość i marny instynk samozachowawczy u innych.
    Nie jesteśmy narodem zbyt inteligentnym więszość osobników homo sapiens też intelektem nie grzeczy więc postępowanie jak 80% ludzi mających to w dupie nie jest dlamnie usprawiedliwieniem.

    Ty widzisz samych obsrańców w maskach ja widzę samych debili bez tyhc masek. Bo maska z gaci noszona pod ryje to żadna ochrona.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  8. #1348
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Nayri

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Chmielnik pod Rzeszowem
    Kod pocztowy
    36-016
    Posty
    493

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Ja patrze na to co robią inni więc i używają to zaczynam się dziwić dlaczego niema epidemii jednak nie zwalnia nie to z ochrony własnej dupy.
    Mnie w dużej mierze właśnie o to chodzi, że jakby była pandemia, to jej skutki obecnie byłyby już bardzo widoczne. A nie są.

  9. #1349
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nayri Zobacz post
    Mnie w dużej mierze właśnie o to chodzi, że jakby była pandemia, to jej skutki obecnie byłyby już bardzo widoczne. A nie są.
    Tylko że to nie sa żadne dowody. Szkoła, sezon grypowy i smog to zweryfikują
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  10. #1350
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post
    Bo z gołą rzycią w naszym klimacie byłoby zimno, no i te przeciągi Japę też zasłaniam, ale tylko zimą i to szalikiem.
    Nie wiem jak Ty, ale ja nie pochodzę od małpy tylko Adama, tego długowiecznego

    PS. a poza tym nie po to Pan Bóg stworzył wirusa, aby się przed nich chronić.
    To nie bóg stworzył wirusa tylko szajbusy zwane naukowcami ten wirus jest sztucznie wychodowany i nie tylko przez Chinoli jak ktoś by chciał tylko przez międzynarodową bandę idiotów sztucznie nazywanymi naukowcami .

  11. #1351
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Nayri

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Chmielnik pod Rzeszowem
    Kod pocztowy
    36-016
    Posty
    493

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Tylko że to nie sa żadne dowody. Szkoła, sezon grypowy i smog to zweryfikują
    Szkoła zweryfikuje tak jak zweryfikowaly wakacje? A wcześniej wybory?

    Sezon grypowy i smog natomiast jak mogą zweryfikować koronawirusa? Chyba, że chodzi Ci o to, że każde przeziębienie i grypa będą traktowane jako koronawirus, podtrzymujac i nasilając bezpodstawna panikę?

  12. #1352
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post

    Każdy ma swój rozum.

    Ja patrze na to co robią inni więc i używają to zaczynam się dziwić dlaczego niema epidemii
    Ooooo, widzę, że ktoś zaczyna myśleć
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #1353
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nayri Zobacz post
    Mnie w dużej mierze właśnie o to chodzi, że jakby była pandemia, to jej skutki obecnie byłyby już bardzo widoczne. A nie są.
    Dlaczego nie odpowiedziałaś mi czy masz dzieci w wieku szkolnym ? Boisz się ?

  14. #1354
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post
    Kurde nic nie kumasz, pod pachą masz mieć pojemnik na odpady niebezpieczne, a na plecach baniak z płynem do dezynfekcji
    i mózgometr. Wiesz co to za urządzenie ?

  15. #1355
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Dlaczego nie odpowiedziałaś mi czy masz dzieci w wieku szkolnym ? Boisz się ?
    Skup się i przeczytaj. Powolutku, że zrozumieniem:

    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7966676
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #1356
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Nayri

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Chmielnik pod Rzeszowem
    Kod pocztowy
    36-016
    Posty
    493

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Dlaczego nie odpowiedziałaś mi czy masz dzieci w wieku szkolnym ? Boisz się ?
    Przecież odpowiedziałam Ci już dawno:
    Cytat Napisał Nayri Zobacz post
    Tego, że mówię (piszę) jak facet, to po prostu nie rozumiem, ale OK...
    Osobiście wolę uważać, że wyslawiam się kulturalnie i z rozsądkiem a to od płci nie zależy.

    Powiedz mi proszę, gdzie i kiedy ja twierdziłam, że inne niż moje obserwacje czy wnioski są "o kant dupy"? Bo znowu próbujesz prowadzić dyskusję przypisując komuś nie jego słowa i zachowania.

    Ty powiadasz, że się mylę - i bazujesz to przekonanie ma czymś konkretnym? Czy ślepej wierze w to, co Ci mówią? Bo to by zakrawalo na wiarę religijną, taką bez sensownych dowodów i podstaw.

    Dziecko mam w wieku przedszkolnym. Chodziła do przedszkola w lutym i marcu (w lutym żłobkowa grupę tak wymiotlo, że z 20 dzieci chodziło zdaje sie 5 - no ale to bylo jezzcze przed ofocjalna pandemia, więc nie liczy się...)

    Chodzi z powrotem, odkąd tylko rząd łaskawie pozwolił na otwarcie przedszkoli i umożliwienie rodzicom pracy (podczas lockdownu byłam bliska zrezygnowania z pracy, do czego prawie mnie zmusiło zamkniecie przedszkola). Przedszkole pracuje normalnie, bez cudowania, dzieci są traktowane normalnie, tulone, noszone, bawią się razem i jakoś "pandemii nie ma". Ani u dzieci i ich rodzin, ani u opiekunek i ich rodzin. A rodzice mogą normalnie pracować.

  17. #1357
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ooooo, widzę, że ktoś zaczyna myśleć
    Ale obraz tej epidemi obnażył debilizm społeczny i nieodpowiedzialność więc dobrze jakby się rozpętało i zdziesiątkowało przygłupów a przynajmniej ich kredyciarskie puste łby
    Jak mówiłem w przeciągu 3-4mc będzie waidomo
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 26-08-2020 o 15:30
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  18. #1358
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Ale wiesz że ta maska zatrzymuje wszystko powyżej 0.3 mikrona a COVID ma rozmiar mniejszy niż 0.1 mikrona?
    Dlatego ta maska nie chroni przed wirusem noszącego a jedynie chroni innych przed nim gdy jest chory.
    Wirus wydychany z organizmu jest zawieszony w kropelkach wody i to dopiero te kropelki wody zatrzymuje ta maska.
    Wirus na wolnym powietrzu pozbywa się "swojej" kropelki bo ona zwyczajnie odparowuje i zostaje tylko wirus o wielkości mniejszej niż otwory w maseczce.
    W takim razie wszyscy zakaźnicy już to przechorowali
    https://www.medicover.pl/o-zdrowiu/k...nia,6861,n,192

    Wciągniecie jednej cząsteczki wirusa nie musi powodować zakażenia a maska chroni przed kroplami na których jest wirus
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 26-08-2020 o 15:33
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  19. #1359

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Ja patrze na to co robią inni więc i używają to zaczynam się dziwić dlaczego niema epidemii jednak nie zwalnia nie to z ochrony własnej dupy.
    Nie wiem czy dobrze zrozumiałem tego łamańca (zdanie), ale gość rozkłada parasol bo inni rozłożyli, po czym zaczyna się dziwić dlaczego deszcz nie pada.

  20. #1360
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Ale obraz tej epidemi obnażył debilizm społeczny i nieodpowiedzialność więc dobrze jakby się rozpętało i zdziesiątkowało przygłupów.
    Jak mówiłem w przeciągu 3-4mc będzie waidomo
    Ojej, a tu jak na złość nic się nie chce rozpętać
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Strona 68 z 893

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony