dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 842 z 893
Pokaż wyniki od 16.821 do 16.840 z 17846
  1. #16821
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał irqul Zobacz post
    Nie!
    Do Twojego poziomu się nie zniżam
    Twój świat widocznie stoi do góry nogami.

    Nie rób przepychanki słownej skoro to Ty napisałeś
    Cytat Napisał irqul Zobacz post
    Żal słuf na komętaż
    Ja nigdy bym nie wpadł na pomysł takiego kaleczenia języka polskiego i pokazywania takiej żenującej "klasy" intelektualnej.
    Takie pisanie jak Twoje to cecha charakterystyczna antycovidowców i antyszczepionkowaców plus iidiotyczny popcorn.

    PS
    Poland 5,71
    Israel 5,04
    Możesz skomentować dlaczego obecnie w Izraelu jest mniej śmiertelnych przypadków niż w Polsce?
    Co zmieniło trend? Bimber już nie działa ?
    Ostatnio edytowane przez d7d ; 13-02-2022 o 22:01
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  2. #16822
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.813

    Domyślnie

    Może w Izraelu leczą na serce,nerki ,onkologicznie itp itd bo u nas tego zaprzestano już dosyć dawno ,

  3. #16823

    Domyślnie

    Przecież to proste i logiczne, w Izraelu jest mniej ludzi niż w Polsce dlatego tam jest mniej zgonów

  4. #16824
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Przecież to proste i logiczne, w Izraelu jest mniej ludzi niż w Polsce dlatego tam jest mniej zgonów
    Kolejne potknięcie?
    https://graphics.reuters.com/world-c...tories/israel/
    https://graphics.reuters.com/world-c...tories/poland/
    unde venis et quo tendis

  5. #16825

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Twój świat widocznie stoi do góry nogami. Nie rób przepychanki słownej skoro to Ty napisałeś Ja nigdy bym nie wpadł na pomysł takiego kaleczenia języka polskiego i pokazywania takiej żenującej "klasy" intelektualnej. Takie pisanie jak Twoje to cecha charakterystyczna antycovidowców i antyszczepionkowaców plus iidiotyczny popcorn. PS Poland 5,71 Israel 5,04 Możesz skomentować dlaczego obecnie w Izraelu jest mniej śmiertelnych przypadków niż w Polsce? Co zmieniło trend? Bimber już nie działa ?
    Komentuję rzeczy które wydają mi się tego warte, a więc albo mądre, albo głupie wyjątkowo. Wykres, który zalinkowałaś nie należy do żadnej z tych kategorii. Nie skomentowałeś go też, co tylko potwierdza moją opinię, że zaglądanie tam byłoby stratą czasu.

    Niepoprawna formalnie pisownia nie zawsze jest kaleczeniem języka. Moje wypowiedzi, skierowane do Ciebie są próbą nawiązania kontaktu- chociażby iskierki, cienia porozumienia. Dostrzegasz błędy, a to już dużo, bo oznacza poziom świadomości, którego trudno się domyślić, sądząc po reszcie

  6. #16826

    Domyślnie

    O jankeskim nastolatku
    "uratowanym" kłuciem przed covidem , a ilu w Polsce?
    https://www.bibula.com/?p=131316

  7. #16827
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar SAVAGE7
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Skąd
    granica śląskiego i małopolski
    Posty
    2.380

    Domyślnie

    "Po wprowadzeniu szczepień na Covid-19 dane ubezpieczycieli na życie pokazują wzrost wypłat świadczeń o ponad 258%."

    http://www.prisonplanet.pl/ekonomia/...pie,p465196681

  8. #16828
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woan

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-000
    Posty
    367

    Domyślnie

    Cytat Napisał SAVAGE7 Zobacz post
    "Po wprowadzeniu szczepień na Covid-19 dane ubezpieczycieli na życie pokazują wzrost wypłat świadczeń o ponad 258%."

    http://www.prisonplanet.pl/ekonomia/...pie,p465196681
    Głupoty piszesz to nie od tego

  9. #16829
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.386
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał SAVAGE7 Zobacz post
    "Po wprowadzeniu szczepień na Covid-19 dane ubezpieczycieli na życie pokazują wzrost wypłat świadczeń o ponad 258%."

    http://www.prisonplanet.pl/ekonomia/...pie,p465196681

    W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy 2021 r. światowy sektor ubezpieczeń na życie został dotknięty roszczeniami z powodu koronawirusa z Wuhan (Covid-19) o łącznej wartości 5,5 miliarda dolarów, w porównaniu do 3,5 miliarda dolarów w całym 2020 roku.


    Ciekawe czemu? Może dlatego, że w 2020r zachorowań było 84mln (z czego w pierwszym kwartale niespełna milion) a w pierwszych 9 miesiącach 2021 ponad 150mln? Skoro liczba zachorowań 1,78 razy większa, to czemu odszkodowania tylko niespełna 1,6x większe? Coś jest na rzeczy - czyżby szczepionki działały i ratowały ubezpieczycieli przed bankructwem?



    A przy okazji w zeszłym tygodniu byłem w górach. Głównie "naszych" Tatrach. W autobusach, w kolejkach do wyciągu jak i na samych krzesełkach, przy kasach i w szatni w Gorącym Potoku, w sklepach, restauracjach, generalnie wszędzie maseczka była ewenementem.
    Zupełnie inaczej na Słowacji. Przed wjazdem trzeba się zarejestrować przez stronę internetową i oświadczyć, że jesteś zaszczepiony i możesz to udowodnić. W pomieszczeniach zamkniętych wszyscy w maseczkach. Do sklepu czy restauracji nie wpuszczali bez. W Tatralandii na wejściu oprócz oczywistej maseczki na twarzy trzeba okazać paszport covidowy.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	185
Rozmiar:	85,7 KB
ID:	458669  
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 14-02-2022 o 21:44

  10. #16830
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Przecież to proste i logiczne, w Izraelu jest mniej ludzi niż w Polsce dlatego tam jest mniej zgonów
    W jednym masz rację - " w Izraelu jest mniej ludzi niż w Polsce"
    ale
    Daily new confirmed COVID-19 deaths per million people
    więc nie jest to "proste i logiczne" .
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  11. #16831

    Domyślnie

    Foliarstwo zwiera szeregi na całym świecie tu za przykładem Japonii, brytole co nieco zlokalizowali w kłujce http://ukcitizen2021.org/Case_Briefi..._Report%20.pdf

    Ale oczywiście kłamią bezczelnie przecież big farma dopłaca do kłujek wytwarzanych dla naszego dobra, politycy nie śpią, myśląc jak by tu nam dogodzić czy to kłujkami czy to nowym ładem

    A kłuci frajerzy w to wszystko wierzą

  12. #16832
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.813

    Domyślnie

    Nie zdążycie się za długo nacieszyć już niedługo będzie coś nowego i pewnie dużo gorszego .

  13. #16833

  14. #16834
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woan

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-000
    Posty
    367

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post

    W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy 2021 r. światowy sektor ubezpieczeń na życie został dotknięty roszczeniami z powodu koronawirusa z Wuhan (Covid-19) o łącznej wartości 5,5 miliarda dolarów, w porównaniu do 3,5 miliarda dolarów w całym 2020 roku.


    Ciekawe czemu? Może dlatego, że w 2020r zachorowań było 84mln (z czego w pierwszym kwartale niespełna milion) a w pierwszych 9 miesiącach 2021 ponad 150mln? Skoro liczba zachorowań 1,78 razy większa, to czemu odszkodowania tylko niespełna 1,6x większe? Coś jest na rzeczy - czyżby szczepionki działały i ratowały ubezpieczycieli przed bankructwem?



    A przy okazji w zeszłym tygodniu byłem w górach. Głównie "naszych" Tatrach. W autobusach, w kolejkach do wyciągu jak i na samych krzesełkach, przy kasach i w szatni w Gorącym Potoku, w sklepach, restauracjach, generalnie wszędzie maseczka była ewenementem.
    Zupełnie inaczej na Słowacji. Przed wjazdem trzeba się zarejestrować przez stronę internetową i oświadczyć, że jesteś zaszczepiony i możesz to udowodnić. W pomieszczeniach zamkniętych wszyscy w maseczkach. Do sklepu czy restauracji nie wpuszczali bez. W Tatralandii na wejściu oprócz oczywistej maseczki na twarzy trzeba okazać paszport covidowy.
    Przestań z tymi maseczkami, wiem,że są ludzie którzy lubią jak są pod czyimś butem. Jak się boisz to zostań w domu lub jedź od razu na Słowację i baw się na świeżym powietrzu w maseczce i okazuj swój statut zdrowotny każdemu napotkanemu na ulicy przechodniowi ...miłej zabawy

  15. #16835
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał woan Zobacz post
    Przestań z tymi maseczkami, wiem,że są ludzie którzy lubią jak są pod czyimś butem. Jak się boisz to zostań w domu lub jedź od razu na Słowację i baw się na świeżym powietrzu w maseczce i okazuj swój statut zdrowotny każdemu napotkanemu na ulicy przechodniowi ...miłej zabawy
    Ja maskę przykładnie nosiłem przez pierwsze dwa-trzy miesiące pandemii, kiedy jeszcze nie wiadomo było z czym mamy do czynienia. O ile jestem w stanie zrozumieć sens noszenia masek w okreslonych okolicznościach przez określone osoby to w przypadku przedstawionych tu miejsc takich jak termy, restauracje czy stoki narciarskiej jest to pozbawione logiki. Stoisz w masce, zachowujesz dystans od innych osób w kolejce do poczekalni czy kolejce do kasy, potem tą maskę zdejmujesz, w szatni, prysznicach, basenach już bez maski nie trzymasz dystansu od osób, od których dystansowałeś się jeszcze 5 minut temu. To co - wirus atakuje w holu term, ale już w szatni i samych termach nie? Takich absurdów wziązanych z maskami i ddm jest masa.

  16. #16836
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.386
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Stoisz w masce, zachowujesz dystans od innych osób w kolejce do poczekalni czy kolejce do kasy, potem tą maskę zdejmujesz, w szatni, prysznicach, basenach już bez maski nie trzymasz dystansu od osób, od których dystansowałeś się jeszcze 5 minut temu. To co - wirus atakuje w holu term, ale już w szatni i samych termach nie? Takich absurdów wziązanych z maskami i ddm jest masa.
    Taaa. Dystans w kolejce czy na krzesełku... I Ty piszesz o logice?

    Na stoku owszem, dystans chroni. Na basenie - wilgotność i dystans. Poczytaj badania o wpływie wilgotności na zakaźność chorób wirusowych.
    Do tego w Tatralandii wejście tylko po okazaniu paszportu covidowego.

  17. #16837
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Logika jest prosta - jak się boisz to siedzisz w domu.
    Nie widzę logiki w zakładaniu maski przy wejściu do restauracji, zdejmowaniu jej na czas jedzenia obiadu, zakładaniu podczas czekania na deser, zdjęciu na czas jedzenia deseru i założeniu ponownie jak odchodzę od stolika i opuszczam lokal.
    Tak samo nie widzę logiki w zakładaniu maski i trzymaniu dystansu jak stoję w kolejce do term, skoro za chwilę zdejmę tą maskę i będę siedział w basenie ramię w ramię z innymi ludźmi, od których się przed chwilą dystansowałem.
    Podczas urlopu byłem w kilku restauracjach, na wyciągu jechałem z obcymi ludzmi na jednej kanapie (mimo, że wg przpeisów powinniśmy być z jednego gospodarstwa domowego) którzy na czas rozmowy czy odpoczynku uchylali kominiarki, nie przeszkadzał mi brak masek w bani, czarnym potoku czy bukovinie. Wiesz, jakbym miał się na urlopie przejmować ddm-em, albo ze strachem patrzył przez ramię na innych ludzi w kolejce to najzwyczajniej w świecie zostałbym w domu, a nie robił paranoi i uprzykrzał życia sobie i innym.

  18. #16838
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.386
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Logika jest prosta - jak się boisz to siedzisz w domu.
    A jak się nie boję?
    To nie jest kwestia strachu czy "odwagi" (czy raczej bezmyślnej brawury). Po co zwiększać ryzyko? Mogę powtórzyć analogię do zapinania pasów czy jeżdżenia pod wpływem. Jeździsz po pijaku, czy jesteś cykor.


    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Nie widzę logiki w zakładaniu maski przy wejściu do restauracji, zdejmowaniu jej na czas jedzenia obiadu, zakładaniu podczas czekania na deser, zdjęciu na czas jedzenia deseru i założeniu ponownie jak odchodzę od stolika i opuszczam lokal.
    A kto każe Ci zakładać jak czekasz na deser? Załóżmy, że rozsiewasz wirusa chociaż (jeszcze) o tym nie wiesz. Jak nie masz maseczki zostawiasz go po całej drodze do toalety, w toalecie, w drodze do stolika. Posyłasz go wszystkim ludziom którzy są w zasięgu lub zaraz będą (bo aerozol utrzymuje się przez pewien czas w powietrzu). Zostaje też na powierzchniach w zasięgu.

    Ładnie zobrazowane to było w Dobrym Doktorze. Tu analiza scenki przez lekarza:

    https://www.youtube.com/watch?v=0Tp0zB904Mc

    Stolik, przy którym siedziałeś jest (a przynajmniej powinien być) zdezynfekowany. Trudno dezynfekować całą restauracje po każdym przejściu klienta.


    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Tak samo nie widzę logiki w zakładaniu maski i trzymaniu dystansu jak stoję w kolejce do term, skoro za chwilę zdejmę tą maskę i będę siedział w basenie ramię w ramię z innymi ludźmi, od których się przed chwilą dystansowałem.
    Ja tam nie siedziałem ramię w ramię z obcymi. A do tego
    https://www.focus.pl/artykul/grypa-d...akuje-sezonowo

    O Covid

    Badano czasy przeżycia koronawirusów SARS na powierzchniach nieożywionych oraz w formie kropelek w powietrzu. Bardzo niskie temperatury (badane w temperaturze 6°C) i bardzo niska wilgotność (30%) umożliwiają wirusom przetrwanie przez długi czas na powierzchniach i w powietrzu. Nawet w umiarkowanych temperaturach 20-30°C istniał długi czas przeżycia, ale tylko wtedy, gdy powietrze było suche. Bardzo wysokie temperatury (>30°C) powodują, że koronawirusy są nieaktywne. Na szybkość przenoszenia z człowieka na człowieka wpływ mają warunki wewnętrzne" - wyjaśnia dr Walter Hugentobler, lekarz ogólny FMH i dr Stephanie Taylor - Harvard Medical School, Medical Advisors for Condair Group.


    Zasada dotyczy wszystkich wirusów roznoszonych tą samą drogą.

    O grypie:
    Najszybciej wirus rozprzestrzeniał się przy niskiej wilgotności powietrza, wynoszącej od 20 do 35%. W tych warunkach od 75% do 100% zdrowych świnek morskich stawało się nosicielami grypy. Gdy wilgotność osiągnęła 50%, wirusem grypy zaraziła się tylko jedna świnka. Przekazywanie wirusa zostało natomiast całkowicie zablokowane przy wilgotności wynoszącej 80%.



    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Podczas urlopu byłem w kilku restauracjach, na wyciągu jechałem z obcymi ludzmi na jednej kanapie (mimo, że wg przpeisów powinniśmy być z jednego gospodarstwa domowego)
    Zacytujesz ten przepis?

  19. #16839

    Domyślnie

    Problem w ty, że najpierw trzeba się zarazić:
    https://www.medonet.pl/koronawirus,c...,29957450.html

  20. #16840
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    662

    Domyślnie

    Kaizen, Ty nadal swoje pierdoły opowiadasz o maseczkach.
    Maseczki... kontrowersyjna sprawa.
    Po pierwsze - nie powstrzymują tak jak to opisujesz "aerozolu" . Doskonale chyba z tego sobie zdajesz sprawę? Tylko czemu tak kłamiesz.
    Maseczki chronią... nie przed przenikaniem wirusa w postaci aerozolu... wirus to przenika w jakimś stopniu.
    Chronią tylko i wyłącznie przed nadmiernym i niekontrolowanym wydalaniem wilgoci zwłaszcza podczas rozmowy.
    Na ślinie są duże skupiska bakterii i wirusów które w sobie mamy, mają też spory zasięg.
    I tylko przed tym chronić ma maseczka. Tylko i aż, bo tej ochrony nie wolno bagatelizować.

    Maseczki jednak w mojej opinii powinny być zalecane tylko i wyłącznie jako "dobra praktyka" nie obowiązek. I w takim celu edukować społeczeństwo zamiast nakładać chore obowiązki w które i tak nikt nie wierzy.

Strona 842 z 893

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony