dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    doho

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Słupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    4

    Domyślnie podział działki -> zmiana pozwolenia -> mpzp <-

    Witam wszystkich. korzystając z "wolnego", postanowiłem zapytać tutaj.


    Otrzymałem pozwolenie na budowę sześciu wolnostojących budynków mieszkalnych, na działce o powierzchni 2543 m2. Miejscowość w której buduję jest objęta mpzp., który określa minimalną powierzchnię działki na 2500 m2. (poniżej wstawiłem mapkę)

    Czy po wybudowaniu pierwszego z tych sześciu budynków i uzyskaniu pozwolenia na jego użytkowanie, mogę "oddzielić" tenże budynek / wydzielić mniejszą działkę z tym budynkiem z całej "parceli"?
    dodam, że aż trzykrotnie pytałem już o to w Urz. Gm. - urzędnicy twierdzą, że nie będzie żadnych przeszkód w zatwierdzeniu takiego projektu podziału. To samo usłyszałem też od swojego geodety - można zgodnie z prawem dokonać takiego podziału. Natomiast ja sam wcale nie jestem tego pewny. Od dłuższego czasu szukam porady u różnych fachowców / znawców i każdy mówi co innego...
    A z wydz. architekt. i nadzorem może być różnie. Ich interpretacja może być inna... boję się, że mogą mi zablokować dalsze prace;/

    Z tego co ustaliłem - jeżeli dojdzie do podziału - w takiej sytuacji powinienem wystąpić o zmianę do pozwolenia na budowę, ponieważ w wyniku podziału "parceli" zmieni się nr działki, na którą wydane jest PnB tych wszystkich sześciu budynków, a jednocześnie "parcela" pomniejszy się o ok. 400 m2 (zostanie ok. 2100 m2, a mpzp narzuca 2500 m2). Zmieni się też przebieg granic działki, której dotyczy PnB (zmiana istotna).

    załączam projekt zagospodarowania terenu "parceli". Chodzi o budynek M4. czerwoną linią zaznaczyłem granice - tak chciałbym wydzielić dz. z M4


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zagospodarowanie 2.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	79,4 KB
ID:	441768


    Podsumowując:
    Zakładając, że dojdzie do podziału "parceli" i zostanie wydzielona z niej działka z bud M4 i wyniku tego podziału zmniejszy się jej powierzchnia do poniżej 2500 m2 - czy wówczas nadzór budowlany może nakazać wstrzymanie robót (ze względu na niezgodność z mpzp)?
    Jeżeli tak, to czy można by temu zapobiec scalając widoczną na mapce dz. 59/4 (jest niezagospodarowana) z dz. 59/3 i jednoczesne wydzielenie dz. z M4 i dopiero wówczas wystąpienie o zmianę pozwolenia na budowę?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plan zagospodarowania działki.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	80,0 KB
ID:	441761  

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony