dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 48
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 954
  1. #241
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lipo

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    156

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    Ale nie wiem , cieszysz się? Smucisz? Co mamy zrobić z tą oczywistą informacją? Równie dobrze mozesz napisać że powietrze to mieszanina tlenu i azotu.
    Problem w tym, ze dwa miesiące temu nikt nie dopuszczał takiej możliwości w swojej wyobraźni. Co odważniejsi nie widzieli problemu aby kupować mieszkania na wynajem w kredycie...

  2. #242
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lipo

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    156

    Domyślnie

    Zobacz, wśród plewow z tego wątku trzeba wyłowić te perełki.
    Dla przykładu jeszcze w tym tygodniu na bankierze widziałem artykuł o flipach (rodzaj inwestycji w nieruchomości) jakie to piękne perspektywy są przed flipami. I co chcesz inwestować tak jak specjaliści mówią?
    W poprzednim wątku było sporo informacji jak można podejmować świadome decyzje.
    Każdy podejmuje je sam bo to jego życie.
    Rozsądnemu człowiekowi powinna zapalić się czerwona lampka w głowie, przy podejmowaniu decyzji na całe życie.
    Kredyty są dla ludzi ale jest różnica jak go wykorzystasz.

  3. #243
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lipo

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    156

    Domyślnie

    Nikt nikomu nie zabrania kredytu, wiem jak jest z najmem. Rynku nie wyczujesz na 100%, mnie osobiście dały do myślenia wyniki firm deweloperskich za 2019r.
    Ważne, żeby mierzyć siły na zamiary. Mieć poduszkę finansową, itd...
    Pisaliśmy o tym.

  4. #244
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.280

    Domyślnie

    W miejscowościach kurracyjnych i wypoczynkowych apartamentowców nabudowano multum, apartmani posprzedawane na pniu, za kredyty co to miały się samospłacać z zysku pierwotnie 10%, potem słyszałem o 8%. Widziałem takich, co po kilka mieszkań sobie skredytowali na kwoty które strach powtarzać bo brzmiały tak bajońsko. Widmo przyszłego zysku ludziom chyba całkiem rozum odebrało. Dziś wielu zaczyna rozumieć co to jest dywersyfikacja. Nauka może być bolesna.

  5. #245
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał dzialka4 Zobacz post
    W zakładach pracy już zaczęły się zwolnienia. Będzie duży kryzys, maja również zmniejszyć wynagrodzenia.
    Dzisiaj przyjechał facet co mi robił zabudowy garderób, kuchnie, łazienki... Mówił, że ma roboty na 3 tygodnie a potem NIC. Ludzie od 3 tygodni w ogóle się nie zgłaszają a Ci co mieli pomierzone i wycenione powiedzieli , że się wstrzymują póki co.

  6. #246
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Komornicy za jakiś czas będą mieli ręce pełne roboty, już je zacierają. Tylko pytanie kto to będzie licytował skoro cały świat w kryzysie???

  7. #247
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.864

    Domyślnie

    Są tacy którzy mają wolne środki i może tanio / taniej kupią?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  8. #248
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Są tacy którzy mają wolne środki i może tanio / taniej kupią?
    Mało będzie takich.

  9. #249
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.864

    Domyślnie

    To będą mieli jeszcze lepiej. Będą mogli tanio kupować.
    Tylko po co im to będzie? Trzydzieste mieszkanie...
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  10. #250
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    bardziej niestety się obawiam ze ludzie nie będą wydawać pieniędzy tylko będą je gromadzić i zbroić się na czarną godzinę / drugą falę koronowirusa w pazdzierniku. A wtedy będziemy w ciemnej gospodarczej dupie przez długi czas.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  11. #251
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Goście którzy od poniedziałku robią mi wylewki mieli wchodzić na budowę po sąsiedzku, ale człowiek miał budować na kredyt i zastanawia się czy ruszać.
    Dzisiaj spotykam się ze stolarzem od schodów a za kilkanaście dni, jak posadzki pozwolą na ponowny pomiar kuchni. Ostanie miesiące to rynek wykonawcy, zobaczymy czy trend się odwróci.

  12. #252

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Najważniejsza wiadomość to

    1000ce x w górę
    Tylko dlaczego ma eksplodować ??
    bo forum muratora tak chce, to tak będzie

  13. #253

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Są tacy którzy mają wolne środki i może tanio / taniej kupią?
    musisz zrozumieć jedno. ten kryzys jest kryzysem podażowym. nie jak w 2008 roku był kryzysem popytowym.
    druk walizek pieniądza nic nie da, jak łożysko z japonii nie będzie na półce u kowalskiego w sklepie

    a nie będzie

    resztę dopisz sobie sam, a jak nie potrafisz to inni Ci dopiszą

  14. #254

    Domyślnie

    mój krótki komentarz dla tych co czytają
    tych którzy plują poproszę o milczenie i przełknięcie śliny

    2 tygodnie temu pisałem, że są już wtedy biznesy, które powinny się zamknąć "przedwczoraj" czytaj praktycznie wraz pacjentem 0 w Polsce

    Mamy już 1 fale zwolnień i zawieszenia działalności z końcem marca. 11 000 firm poszło do piachu. to jest przygrywka. To są dopiero firmy typu SEBIX które działały na bazie prosperity i lenistwa. COś ala diety kubełkowe, kołcze personalni, doradca online dot. wyboru płytek dla rodziny X w pcimciu dolnym.

    w kwietniu pójdzie II fala ale już poważniejszych biznesów. typu kawiarnia nie ma ludzi, zamykamy, restauracja nie ma ludzi, zamykamy

    pisałem, aby ten czas do maja max wykorzystać na przekwalfikowanie branży \ biznesu bo sebixy się obudza w nowej Polsce. takiej, o jakiej nawet książki nie piszą. zatem kto odrobi lekcje, będzie pił drinka. kto teraz na "kwarantannie narodowej " leży i wali browary niedługo zobaczy skutki.

    dalej twierdzę, że świat a zwłaszcza europa popełniła kardynalny błąd, za który po tysiąckroć za chwilę zapłacą życiem i zdrowiem zdrowi, młodzi ludzie, kształtujący gospodarkę czyli życie

    bo zatrzymując gospodarkę zatrzymujecie życie. mam nadzieje, że jak ambulansy staną (a bo nie ma turbiny, a bo nie ma klocków, a bo oleju nie ma, a bo opony łyse, a bo przepływka jest na morzu indyjskim zamiast u kowalskiego w warsztacie ) to lekarze będą zapi...ć po pacjenta na piechotę.
    mam nadzieję, że jak nie będzie prądu to lekarze będą respirator naciskać nogą...

    wtedy powiedzą: aha, faktycznie. bez gospodarki nie ma służby zdrowia.
    Ostatnio edytowane przez zyhu ; 01-04-2020 o 15:42

  15. #255
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Panowie dobrze wiemy, że nie wiemy nic.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  16. #256

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Panowie dobrze wiemy, że nie wiemy nic.
    wręcz przeciwnie. wszystko wiemy

  17. #257
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lipo

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    156

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyhu Zobacz post
    wręcz przeciwnie. wszystko wiemy
    Zuchwałe stwierdzenie.
    Wiemy sporo.
    Jedna z ciekawych możliwości to taka, że łatwiej spłacimy kredyty
    I wydrenujemy kieszenie oszczędzających

  18. #258

    Domyślnie

    Cytat Napisał lipo Zobacz post
    Zuchwałe stwierdzenie.
    Wiemy sporo.
    Jedna z ciekawych możliwości to taka, że łatwiej spłacimy kredyty
    I wydrenujemy kieszenie oszczędzających
    pisałbym tu więcej, ale tu nie rozumieją stwierdzeń, tu nie rozumieją popytu, podaży

    z całym szacunkiem, po co ?

    pluć potrafią... po co ?

  19. #259
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyhu Zobacz post
    wręcz przeciwnie. wszystko wiemy
    Trochę twoich obserwacji jest trafnych ale cała reszta to:

    CZYM JEST EFEKT DUNNINGA-KRUGERA?

    To błąd poznawczy polegający na tym, że osoby o małej wiedzy lub niskich kwalifikacjach w określonej dziedzinie mają tendencję do przeceniania własnych kompetencji, podczas gdy eksperci – odwrotnie – zaniżają swoje kompetencje.
    Wynika to z tego, że osoby początkujące w danej dziedzinie nie mają wystarczającej wiedzy, żeby ocenić swoje umiejętności. Nie umieją też poprawnie ocenić poziomu innych. Pomóc w tym może, paradoksalnie, zwiększenie swojej wiedzy – podnosząc kwalifikacje zaczynamy bardziej trafnie oceniać swój poziom.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  20. #260
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lipo

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    156

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyhu Zobacz post
    pisałbym tu więcej, ale tu nie rozumieją stwierdzeń, tu nie rozumieją popytu, podaży

    z całym szacunkiem, po co ?

    pluć potrafią... po co ?
    Jak nic nowego nie napiszesz to zamknij wątek, chyba że czekasz na satysfakcję?
    Ja pisałem z nadzieją, no to że przynajmniej dam komuś do myślenia i chwilę przed życiową decyzją podejmie się oceny sytuacji.

Strona 13 z 48

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony